1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Cmok


speedo

Meni su za isti servis, samo zamjena ulja i filtera (i dobro poznate podloške) naplaćivali ruke 10KM+PDV. Ovnak ovlašteni servis u Vitezu.

KizaHood

Meni zapala stara servisna knjizica, gde se i ne spominje servis plina. I onda mi na redovnom 1. servisu kazu kako i to ide 1x godisnje (a npr. postoje neke akcije u servisnoj knjizici koje su predvidjene 1x u 2 godine ili redje).

E sad, kvaka je da je standardni servis plina prilicno skup, dodje 5x skuplji nego za prethodni auto, i ozbiljno utice na ekonomiju voznje na plin...

Da li ima neko NOVU servisnu knjizicu za 100 TCe ECO-G gde se spominje servis plina? Sta pise, na koliko?

papicdu1


kiconix

Cek, stani malo.
Servis plina na 5 godina, to mora da je greska.

Veterinar

Definitivno. Nezavisno (ali i zavisno) od servisne knjižice, filter tecne faze sam pre menjao na 20000km, a tečne na oko 60000km. Kod Slavka na svakom servisu, na 20000km, zamenim oba. Otkako je bio prljav plin, ne razmišljam da prekinem takvu praksu.

papicdu1

#756
provjerim
Evo, na 30.000km zamjena brtve plinovite faze? + Provjera zabrtvljenosti LPG uređaja
sve isto na 60.000 ali zamjena brtve tekuće faze plina.Nigdje ne piše za godine nego kilometraža

kiconix


Loganovac

Brtva? Menja se uložak filtra a ne zaptivka.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Ko zna ko je prevodio. Na različitim tržištima različiti intervali.

papicdu1

baš čudno prijevodi, kao da je prevođeno sa guglom

KizaHood

Sta znam... Jednostavno mi je "godinu dana bez obzira na kilometrazu" nelogicno. Recimo, na prethodnom autu mi je palio alarm za plinski servis na 400h RADA MOTORA. To ima smisla. I kilometraza ima smisla.

Jedino da se obratim generalnom uvozniku Renault-Nisan ako su raspolozeni da mi daju zvanicnu informaciju...

kiconix

Logicno bi bilo, al logike nema.
Ima uslov garancije, tvoje je  hoces-neces.

KizaHood

Generalni uvoznik nije raspolozen da da zvanicnu informaciju, ali kaze da je bilo koja informacija koju da ovlasceni servis sigurno tacna.

Dakle zakljucak: prve 3 godine servis plina svake godine, a posle na 20.000Km. :cool:

Capriolo

A pošto je kod nas taj redovan godišnji servis za plinski uredjaj (u ovlašćenoj Dačija mreži ) ?