1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

jovan

Reno Sava iz Pančeva sipa ELF četvrti servis zaredom. Ne iz bačve, već su litarska pakovanja. Trebalo bi da ti na zadnjem staklu stoji ELF nalepnica.

speedo

Citat: francesko123 poslato 17.02.2020. - 15:47
Pozdrav. Za koji mjesec se primakao i prvi servis na 15000km. Da li mi mozete reci koje ulje da trazim da se sipa. Ako se moze traziti da se sipa bolje ulje. Motor 0,9 Tce. Posto sam procitao prethodne postove... Hvala
Samo traži 5W40, a nećeš pogriješiti ni sa Motrio ni sa Elf uljem - nekad prije su to imali u ponudi u ovlaštenim servisima.

francesko123

POzdrav! Odradjen prvi serveris 5w30 gtx  castrol ulje, filter zraka i filter ulja zamjenjeni.

Loganovac

Čestitam! Ali koja nam vajda ako ne napišeš gde i koji novci...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

francesko123

Servis je odradjen u Vitezu. Ovlasteni servis Ovnak. Dobra usluga, brzo zavrseno.
Cijena je 165KM.

saša61beograd

Da,da,Castrol je sada zvanična preporuka Reno-a.Završilo se 50 godina ljubavi sa ELF/Totalom.Ubeđen sam da to nema veze sa samim uljima,jednostavno ljudi se našli i dogovorili,lova je odradila svoje,ugovori potpisani,a posle je pala svečana večera.Sad će da nas ubeđuju kako će Renoovi motori biti nesrećni ako u njima nije Castrol,a biće i nove nalepnice na zadnjem staklu,kao što je i do sada bilo.

Loganovac

Citat: saša61beograd poslato 22.04.2020. - 13:20
a posle je pala svečana večera.

E moj Šojiću, nije ti to više Lepa Brena za 4 osobe, sad se ide na Bahame i na račune ležu grdne nule...   :laugh1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dekiv68

Nedavno uradih redovni servis u ovlašćenom servisu u Pa i sipaše mi Elfovo motorno ulje  :conf:

kiconix


MitarMrgulic

Samo Motrio stabilna konstanta :)

Veterinar


svrle

U subotu sam odradio prvi servis u PA.
Kupovinom automobila dobio sam besplatan basic servis, te ulje i filter ulja su bili gratis.
Rekli su mi da je preporuka Renaulta Castrol ulje. Mogao sam da biram i Elf. Izabrao sam Castrol. Ulje koje su sipali je Castrol GTX 5w30 C3. Kolicina 4.1 lit. Toliko je Reanult propsao za basic servis za moj motor. I to mu dodje tacno na pola izmedju min i max.
Inace ovog ulja nema u maloprodaji vec samo u servisima. To su mi potvrdili i predstavnci Castrola u Srbiji.

Kako je po servisnoj knjizici zamena filtera vazduha i klime predvidjena svake druge godine ili na 30 000km, rekli su mi da to ne  moram da menjam (oni preporucili) osim ako ne zelim da i to zamene. Meni je 2 godine za filtere klime i kabine dug period te sam zamenio i to. Cena 5192 rsd.

Loganovac

Za te pare mogao si sam da zameniš bar tri puta. Napisah onomad da sam filter klime platio 400 dinara, neka je 1000 filter  vazduha, a zamena je mala beba, pet minuta sa sve razgibavanjem  :laugh1:
Dakle tako izgleda "besplatni" servis, urade do pola i "preporuče" ti da te oderu za drugo pola...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!