Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

Slobodan čovek

Знам то, наравно. Али ми се чини да служи и за ово друго?

Loganovac

Kako da služi za ovo drugo kad skuplja opiljke samo od onog dela pločice koji je pre njega? Opiljci sa drugog dela pločice ili otpadnu odmah sa diska ili ih pokupi napadna ivica pločice ako do nje stignu, tek do kanala ne mogu da stignu garant.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Istina, kada sam na Meganu na oko 60 000 km, zamijenio prednje pločice, krenulo je da prlja po felgi  i točku sa tim opiljcima od pločice, sa originalnim iz prve ugradnje, toga nije bilo :)

Slobodan čovek

Citat: Loganovac poslato 10.03.2019. - 17:50
Kako da služi za ovo drugo kad skuplja opiljke samo od onog dela pločice koji je pre njega? Opiljci sa drugog dela pločice ili otpadnu odmah sa diska ili ih pokupi napadna ivica pločice ako do nje stignu, tek do kanala ne mogu da stignu garant.

Па ја то мислим са гледишта како бих ја то правио. Ако служи само за мерење дебљине, ја не бих правио канал целом дужином, јер се тиме смањује површина фрикциног материјала. Довољно би било 5mm дужине на ивици.
А то да скупља само опиљке са једне половине, па добро бар ће да прља точкове дупло мање.

peras

Na 110.000 km zamenjeni su diskovi po prvi put i  pločice  po drugi put, i prvi (fabrički) i drugi set  pločica je pri zameni imao oko 4 mm.  Diskovi  su bili malo ispod minimuma od 17,7mm i pored toga što su diskovi bili tanki nije bilo nikakvih problema sa kočnicama,  i na tehničkom pregledu je sve bilo u redu.  Postavljeni Valeo diskovi i pločice. Sa zamenom cena je 10.000 din.

mali.alen

Ja nekidan mjerio diskove, nesto malo ispod 10mm su. Planiram ove pločice  što imam potrošit i onda zamjena u kompletu. Trenutno na 91000 km

gari1809

Da li neko može da mi kaže koji je prečnik diska kod logana 1.4 2009 godište. Pitao u prodavnici nudili su mi dva prečnika diska disk je pun i ima abs.

Aleks

Ako je tako,  najsigurnije je skinuti disk pa u prodavnicu.
Ili u ovlašćeni servis pa proveriti po broju šasije...

boban66

Dacia logan 1,4 MPI 2005g . Zamenjeno ulje u kočnicama , moja malenkost to odradila . Predhodna zamena odrađena još 2015g. Tada su stavljene i Bošove pločice na  prednjim točkovima. Diskovi imaju ris na početku, pločice su napravile sebi ležište. Ne znam kako da izmerim debljinu diska, precizno pošto mi za šubler smeta nepojedeni deo diska s početka. Logan prešao 90kKm. Inače diskovi su original fabrički. Zadnje kočnice ko da nisu ni korišćene , tako izgledaju.
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

gari1809

Pre neki dan na 138.000 yamenio diskove i pločice na loganu. Fabričke pločice su menjane na 82.000 sada zamenjen komplet zbog konusno pojedenog diska pri dnu deblji a ka vrhu tanji malo čudno al ok. Delovi plaćeni 5800 din.

Andrix

Citat: boban66 poslato 23.04.2019. - 20:21
Dacia logan 1,4 MPI 2005g . Zamenjeno ulje u kočnicama , moja malenkost to odradila . Predhodna zamena odrađena još 2015g. Tada su stavljene i Bošove pločice na  prednjim točkovima. Diskovi imaju ris na početku, pločice su napravile sebi ležište. Ne znam kako da izmerim debljinu diska, precizno pošto mi za šubler smeta nepojedeni deo diska s početka. Logan prešao 90kKm. Inače diskovi su original fabrički. Zadnje kočnice ko da nisu ni korišćene , tako izgledaju.
podmetni nesto sa obe strane pa meri preko toga pa posle izmeris dodatke i odbijes. Malo zezanja ali zna da upali
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Puni diskovi cim dobiju ris su za zamenu, vrlo su male tolerancije. 12mm debljina novi, minimalna debljina 10,5mm, sto znaci ima lufta za trosenje 0,75mm sa svake strane.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

Nesto mi to bas malo, negde se pominjalo do max 10 mm debljine. Ja sam jednom promenio plocice /bile fabr/ a disk je vec imao tada ris...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

dedola

Koja je vaša preporuka za pločice, sandero 2010, 1.4mpi :
remsa    2056 din
trv         3088 din
tekstar   1940 din
minteks  1645 din
ata        2548 din
valeo     1600 din

Zoran

Ja bi uzeo  ( kupio) Valeo
Sam svoj gazda - vazda.