Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

zac

#90
Dimenzije diskova kod Dacija su:

-precnik 238 i 259 mm
-debljina 12mm , minimalna mera 12-1.4 = 10.6mm

-Dozvoljeno trosenje-odstupanje debljine je 1.4mm

Uvek sam za stavljanje novih diskova, pre nego obrade, iz razloga sto diskovi koji dodju do faze za obradu, uglavnom vec prelaze ovo odstupanje od 1.4mm, koliko je fabrika propisala kao maksimalno trosenje debljine diska.
A i sto rece Sasa, treba naci vrhunskog strugara.

jasho

Ja sam imao slučaj prošle godine da sam na sestrinim kolima (Seat Alhambra) vršio obradu diskova na zadnjim točkovima i zamenu prednjih, uključujući i pločice, na kraju je ispalo da je obrada koštala 1000 din, po disku , a novi diskovi 1500, inače diskovi su uzeti zamenski u Euro 07 u Dimitrija Tucovića, pošto je išao ovaj moj rođak sa mnom automehaničar i poznaje ovu ekipu tamo znamda se sa njima dogovarao koje diskove da mu daju (imali su više vrsta, on je tražio baš specifične zbog kvaliteta, ali sad pojma nemam koje). U svakom slučaju i on potvrđuje Žacovu teoriju/praksu da se nekad jednostvno ne isplati obrađivati diskove, inače obradu smo radili na auto komandi i to sva četiri, ali na kraju smo morali prednje ipak da uzmemo nove!

krle

Imali smo anketu po pitanju diskova, ali je već zastarela  http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1246.0

Pored diskova koje je Žac naveo  postoje   i   samoventilirajući diskovi u dimenzijama  259x20.6mm i 260x22mm.

jasho

Hvala Krle na linku, uputpunjuje saznanja!!  :dobro:

zac

#94
Dragi forumasi, da li neko od vas ima iskustva sa "road-house", disk plocicama, Spanske proizvodnje?
Ako ih je neko ugradjivao, interesuje me kako su se pokazale.
U TTD-u, kostaju 1500 din.  Prodavac tvrdi da su mekane (ne trose diskove) i da su se odlicno pokazale....

Molim za vasa iskustva, hvala unapred.   :friends:

kiconix

Vozio ja jedan krug.
Izdrzale kao i originalne, Lukas i neke rumunske.
24000 kako god okrenes.

zac

Hvala Kico, a jesu li "jele" diskove?

kiconix

Ja diskove nisam menjao 132kkm.

zac

 :to: Kico



Ako jos neko ima iskustva, nek napise.

Keka

1600-1700 su Motrio u Reno Savi, ako nista drugo, odobrene su od Renaulta.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Re: Disk pločice
« Odgovor #20 poslato: 07 Februar 2010, 09:13:30 »

Roadhouse pločice,cena oko 1000,oo neki dinar gore-dole koristim 6 godina na preko 30 automobila koji su prošli kroz taxi službu(uglavnom gradska vožnja).Prelaze između 35 000 - 40 000 i što je veoma bitno sa njima diskovi izdrže 150 000.Treba obrtiti pažnju na tvrdoću pločica jer džaba one traju 80 000 kada za to vreme stešu diskove.Takođe kod logana vek trajanja pločica određije i 5.cilindar koji ako ne funkcioniše ili nije naštelovan smanjuje silu kočenja na zadnjim točkovima ili čak i ne koče,pa se kočenje svodi samo na prednjim točkovima što naravno skraćuje vek pločica i diskova.


Da li je ovo dovoljna potvrda kvaliteta?

kiconix

Ne moze bez diskusije.  :banghead:
Ja sam ispricao svoj slucaj.
Ako si pazario, montiraj, vozi i napisi iskustvo sa njima.

zac

Montiracu ih na prolece, za sada ove stare imaju jos oko 6mm mesa, a ove sam kupio da ih imam u rezervi.   :c:

boban66

Citat: žac poslato 10.01.2012. - 18:52
Re: Disk pločice
« Odgovor #20 poslato: 07 Februar 2010, 09:13:30 »

Takođe kod logana vek trajanja pločica određije i 5.cilindar koji ako ne funkcioniše ili nije naštelovan smanjuje silu kočenja na zadnjim točkovima ili čak i ne koče,pa se kočenje svodi samo na prednjim točkovima što naravno skraćuje vek pločica i diskova.

Umalo da ne prođem na tehničkom, navodno ne koče mi zadnji točkovi,ne radi peti cilindar. Kada je mastor seo na zadnje sedište ,proradio je. Pošto se ja vozim mahom sam,znači da mi dačija većinom koči samo prednjim točkovima pa nije ni čudo što su mi diskovi pojedeni za oko 3mm.
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Black

Od kog modela renoa pasuju plocice na Logana?
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!