Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Hvala.
Pa i one što sam zamijenio nisu bile poderane,nego se odlijepile  :ne:
Sam svoj gazda - vazda.

Andrix

Bolje da i nemerim disk, vec da ih menjam...



Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

saša61beograd

#752
Minimalna debljina je 10,9 mm.Kako meni ovo izgleda,menjaj odmah.
Ako nekome znači,sasvim slučajno (bilo zgodno mesto za parkiranje ispred radnje) uzeo sam Delphi diskove i pločice u Euroautu u Zemunu.Prodavac mi je rekao da su odlični,a šta bi drugo rekao.Posle skoro 70.000 km vidim da je bio u pravu.Rade svoj posao u tišini,a prošlog leta,kad sam bacio pogled na njih,delovalo je da će tako biti još neko vreme.Ne sećam se cene,ali znam da su bili neka srednja budžet cena.Da li toga još uvek ima i kakav je sad kvalitet,to ne znam,neka se raspita kome treba.

MitarMrgulic

Citat: Zoran poslato 29.04.2021. - 16:37
Hvala.
Pa i one što sam zamijenio nisu bile poderane,nego se odlijepile  :ne:

Naš Zoki je iskusni profi vozač i kralj otvorene ceste, ali u svakom slučaju, rezultat je impresivan :) :aplause:

Zoran

Mene je auto savršeno poslužio .
Hvala.
Sam svoj gazda - vazda.

szs

A ja do sada umišljao da sam iskusan vozač jer evo 50k km nisam potrošio pločice (a još pride dizel)
:Smiley: :Smiley:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

dekiv68

Fabričke pločice menjane na 48.000 km, za preko 70% stani - kreni Beo-gradske vožnje

Veterinar

Fabricke menjane nakon 60000km, ali nije trebalo (verujem da su mogle jos 40000km da guraju kombinovane vožnje, 0.9 tce). Zamenske menjane nakon 60000km. Odokativno nije bilo potrebe, jer su sve bile oko 5-6mm debljine. Međutim, jedna od njih je sa kontra strane, koju ne vidim kada uobicajeno zagledam bila potrosena gotovo sasvim. Dakle, sama plocica sa jedne strane nije, a sa druge strane je sasvim pojedena. Šteta. Tada sam zamenio i diskove. Mozda su mogli ostati jos jedan set pločica, ali kad se vec plocica trosila tako, a diskovi su bili prilično potroseni, nisam hteo da filozofiram.
Imao problem (opet) da nadjem deo preko broja sasije. Nije prvi put. Iz nekog razloga 0.9tce sa plinom im pravi problem prilikom traženja delova.  :ne:  Na kraju sam išao sa skinutim diskom i pločicama u potragu po broju sasije i po uzorku. Recimo, Wint nije uspeo ni tako da nadje odgovarajuci deo, u Euroautu kupio Delphi.  :ne:
Nisam nikada menjao diskove, niti sam ikada intervenisao na zadnjim kocnicama. Ovo je prvi put u životu da menjam diskove (najvise sam presao oko 350000km i auto je prodat sa fabrickim diskovima (Opel Kadet 1.4i, a oko 300000km je imao koliko se sećam i Citroën Saxo 1.5D kada je prodat sa fabrickim diskovima)). Jedini razlog za to je loše kočenje motorom kod 0.9tce.

dekiv68

Da, sa 0.9TCe motorom se mnogo slabije koči nego na Puntu 1.2, pa se kočnice mnogo brže troše.

Zoran

Kada kočiš motorom upali klimu,pa će kočiti bolje  :ne:
Sam svoj gazda - vazda.

dekiv68

Ove zime mi je skoro stalno radila klima, zbog odmagljivanja, ali nema nikakve razlike u kočenju motorom. Čak se ni ne oseti da auto slabije vuče sa upaljenom klimom, osim dok je hladan motor

Veterinar

Kod mene ima razlike prilikom kočenja motorom kad je klima ukljucena.  :ne:

Andrix

Citat: saša61beograd poslato 29.04.2021. - 19:00
Minimalna debljina je 10,9 mm.Kako meni ovo izgleda,menjaj odmah.
A
Sad merio preko kovanica, jer diskovi imaju ris - i to skoro duplo veci sa spoljne strane - oko 9,6 mm. Hvala. Zovem redom
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Svi diskovi imaju toliko malu toleranciju na trosenje, da cim se vidi ris, zreli su za zamenu.

(Precnik diska,  debljina nov/minimalna dozvoljena,  dozvoljena dubina risa po strani) podaci ATE.

Diskovi puni 238mm 12.0/10.5mm   0.75mm

Diskovi puni 258mm  12.0/10.6mm  0.7mm

Diskovi ventilirajuci 258mm do 2013. godine  20.7/17.7mm   1.5mm

Diskovi ventilirajuci 258mm 2013-2016 godine   22.0/19.8mm   1.1mm
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

E sad to je problem, sto sam ja na mnogim  sajtovima video da je precnik diska 258/259 mm i to punog, za moj auto. A da ga skinem pa da ga merim pa nazad dok stignem do prodavnice....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari