Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Jel to ono što ima na kecu i mislim i na jugu i što stalno landara na diskovima?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

Zoki je valjda mislo na anker-platnu.

krle


Zoran

 :to:, na to sam mislio.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Pa zar na tvom Sanderu nema anker platni?

Ja na Loganu ih imam!

Zoran

Te obilježene limove moj bazni Sandero nema. Nije ni bitno ali kod nas se anker plata zove dio koji nosi pakne - samo da ne bude zabune  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Razumeli smo se, ja i prednje i zadnje zastitne limove zovem anker-platna, cudi ma da na baznom modelu ih nema  :fiju: bas su bezobrazni, pa ta dva komada lima ne bi podigla cenu ni za 10 evra.
Da sam na tvom mestu, ja bi ih kupio i montirao, dobra je to stvar, stiti od direktnog zapljuskivanja vodom od susednog tocka.  :wave:

Zoran

Oguglao sam više jer ih nisam imao na R4, R5 pa sada ni na Sanderu. Imali su ih M 123 i 125 p - dobra je to stvar samo me mrzi tražiti i postavljati a mislim da tu fale i nosači gdje bi se to zašarafilo  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Nosaci fale samo u slucaju da su cele glavcine drugacije, a to ne verujem. Limovi se kace na ispuste na odlivku glacine, zavrtnjem M8x20

krle

Nemam ni ja te zaštitne limove pa vozim (kočim) bez problema.

Razlog njihovog izostanka je možda u boljem hlađenju diskova.  :ces:

zac

Laureate, a nema.  :ces:  Mozda ima veze sa godistem  :ne: , ja ih definitivno imam.
A sto se tice hladjenja, mislim da su tu i iz tog razloga, usmeravaju koliko toliko vazduh na disk.

gile


@Keka bio si u pravu  :to:

Otiso sam na proveru kocnica kod drugog. On mi kaze da je sve ok i da nema mesta za brigu.
E sad na ekranu je pisalo 2433N za prednje 1940 N za zadnje. Razlika levi desni tocak bila nesto mala ( zadnje dve cifre) 

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho

Pošto nemamo temu posvećenu diskovima ja ću iskoristiti priliku da je otvorim.
:ces:
Pitanja, jeste do sad menjali diskove na vašim kolima? Kakva su vaša iskustva jel bolje uraditi obradu diskova ili za neznatno skuplje izvršiti njihovu zamenu! Koji zamenski diskovi su se pokazali kao dobri? Koja je veličina diskova koje koriste Dačije , jesu li iste na Loganu, Sanderu i Stepwayu? i naravno još ako imate pitanja ili znanja slobodno dodajte! :ziveli:

Saša

Glasam za obradu diskova, ali pod dva uslova:
1. Da se poštuje minimum debljine diska koji je propisao proizvođač, i
2. Da obradu uradi vrhunski majstor, malim brojevima obrtaja na strugu.
Prethodno centriranje alata za stezanje diska je obavezno, provera je komparaterom a max odstupanje 0,02mm.