podesavanje sedista vozaca

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

mozda i ima ph2 prestige, ali kod nas taj paket nije u ponudi ?  :ne:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

david

Nema Brane, nisam niti ja provalio niti sam gledao a pise u ponudi kao sto kazes. Zvao sam i to je ukinuto, cak pise da se grejac za stakla automatski gasi nakon 7min a meni ne...

krle

Kod mene se grejači stakla i retrovizora isključuju posle 12.minuta. Tako i piše u uputstvu.

kiconix


david

#19
Mora da sam pogresio...  :ha:
Jeste 12min...

Veterinar


dovla

 :offtopic: 12 min je 100%

A što se tiče podešavanja sedišta u leđnom delu.
Verovatno su izračunali koliko su imali reklamacija na pucanje sajle u mehanizmu za podešavanje,
pa su možda skontali da je bolje da to ne ugrađuju.

To je slično kao i sa merenjem trenutne potrošnje goriva na BC.
Oko 2007 su izbacili opciju trenutne potrošnje goriva verovatno zbog broja reklamacija-pritužbi na ovu stvar.
(otprilike - kako toliko može da troši kad u uputstvu piše max potrošnja i sl.)

brankovs

Ja bih ipak voleo da imam i taj podatak na bordu.

Loganovac

Normalno. Ne znam ko su veće seljačine, ovi nepismeni što su masovno reklamirali veliku potrošnju ili oni majmuni koji su ih skinuli s ***** tako što su jednostavno skinuli ovaj veoma koristan podatak sa borda...  :agr: :mad6:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

stalker

Evo baš sam provjerio i kod nas, ni ovdje se više ne nudi lumbalno podešavanje vozačkog sjedla.
Ja ga na sreću imam i često koristim iako mi nakon ugradnje naslona za ruku između sjedala onaj točkić za podešavanje nije baš najpristupačniji.

Jedno OT pitanje vezano također uz opremu. Ja na svom Loganu imam impulsni podizač vozačkog stakla dok desni radi samo dok držiš prisinutu tipku.
Kod nekih kasnijih modela sam primjetio da i na vozačkom vratima imaju obični podizač koji ne radi automatski na dodir kao kod mene.
Je li takav slučaj kod sadašnjih modela Logan i Sandera?
Ne mogu vjerovat da na tim sitnicama škrtare.  :ranting:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

david

Skrtare i te kako, bilo bih lepo da je na vratima ali nije niti kod mene vec na konzoli...

LeNgenda

...iako na vratima postoji leziste, tj. kvadratic zatvoren plocicom, sto moze da navede na pretpostavku da bi tu mogao da se uglavi prekidac podizaca stakala po ugledu na Fabiju I ili na Laureate sa podizacima zadnjih stakala.

Nije lose ni na konzoli, pristupacno je, ali treba se navici, dosta je logicnije da prekidac bude tamo gde je i prozor, tj. na vratima... :doh:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

krle

#27
Možeš li uslikati to o čemu pričaš.


Citat: stalker poslato 26.12.2009. - 13:49

Jedno OT pitanje vezano također uz opremu. Ja na svom Loganu imam impulsni podizač vozačkog stakla dok desni radi samo dok držiš prisinutu tipku.
Kod nekih kasnijih modela sam primjetio da i na vozačkom vratima imaju obični podizač koji ne radi automatski na dodir kao kod mene.
Je li takav slučaj kod sadašnjih modela Logan i Sandera?
Ne mogu vjerovat da na tim sitnicama škrtare.  :ranting:

Imam i ja impulsni prekidač, ali  imam i neprijatno iskustvo sa njim. Šteta što ga nisu ugradili i za suvozača. On se ne ugrađuje od 15.09.2006.godine, odnosno od prvog redizajna Logana,  a duplo je skuplji od običnog.

LeNgenda

#28
Citat: krle poslato 26.12.2009. - 21:07
Možeš li uslikati to o čemu pričaš.

Hocu ujutru, editovacu ovaj post. Kamera na telefonu je VGA, nemam digitalca.

EDIT





Lici kao da je za prekidac, ali sta je zaista ispod, pojma nemam... :297: :-)1
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Keka

Ja bih rekao da se tu ne radi o lezistu za prekidac, nego o poklopcu srafa kojim je fiksirana rucka za zatvaranje vrata.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!