Cene polovnih Dacia vozila

prethodna tema - sledeća tema

MitarMrgulic

Dobar Sandero i poštena cijena, nov je kod nas bio cca 8100 eura, ja ga ozbiljno gledao, pa uzeo MCV  koji je bio samo 500 eura skuplji :)

Odavno nisam vidio korektniju cijenu, nisam obraćao pažnju ima li klimu, ali na ovo godište i kilometražu, za nekih 5500 eura, sasvim korektna kupovina :)

nik

Jel' mu to zgužvana prednja tablica ili mi se čini? Nema slike motornog prostora. Ratkapne seli sa jedne strane na drugu.

astmario

Zadnji far i koroziju da ne pominjemo.

Keka

Lodgy sa oglasa gore je lepo sredjen, ispoliran i uglancan za prodaju. Sedista su unistena, ali se ipak vidi da je ulagano u njega, Tudor akumulatori nisu jeftini. Obzirom da nisu uspeli potpuno da operu pod prtljaznog prostora, verovatno je bio tegleca marva.

Sa druge strane ovaj Sandero je tolika muljavina...hauba i cela leva strana izgrebane, stopaljke polomljene, unutra svinjac, obzirom na ostecenje napred i pozadi i forsiranje fotografija rezervnog tocka najverovatnije je bio u lancanom sudaru i ostecen je zadnji vezni lim, moguce i prednji. Ne svidjaju mi se ni zazori izmedju panela. To je sa farbanjem ogrebotina najmanje 1000 evra ulaganja. Da ne spominjem netacne podatke o motoru. Sto je kolega Veterinar napisao se odnosi na D4D motor koji se nije ugradjivao 2018. Po meni auto za obici u siroooookom luku bez obzira na primamljivu cenu (verovatno sa razlogom).

Ostajem pri stavu da je jedina dobra kupovina od prvog vlasnika auto kupljen nov u Srbiji. Ali takvi nisu jeftini. Ako uporedite cene na stranim oglasima (npr. autoscout24.de pa ima opcija za regiju cele Evrope), pa dodate transport, carinu, spediciju, porez, zaradu uvoznika, videcete kakve leseve i sa kakvom kilometrazom uvoze.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

#1009
E, zato služi više očiju. Kad se zaletim u neki auto ne gledam ga preko telefona, neko na laptopu, bas preglednosti radi. Sto se Lodgijevog tegljenja tice, nekako je i ocekivano za model sa pet sedišta.  Opet, nosivost mu je oko 700kg, lako se vidi stanje trapa...

Sto se tice motora u Sanderu
https://www.auto-data.net/en/dacia-sandero-ii-facelift-2016-1.0-sce-73hp-27377

:ne:


speedo

Smio bih se kladiti da je ovaj crni Lodgy sa španskim tablicama bio taksi vozilo upravo u Španiji. To im je standardna šema, crni auto sa žutim naljepnicama. Znale su se kod nas pojaviti nekada škode oktavije i fijat linee sa istog izvora...Barselona taksi.

Veterinar


Andrix

Samo da se odrze cene, dok mi stigne Logan da mogu sto bolje udati Sandera...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Sir Oliver

S obzirom da ga nema po oglasima vec duze vreme, zna li neko od vas, koliko moze realno da kosta primerak Logana koji ja vozim? Bez tragova korozije... 150.000km
I drink to make other people more interesting.

silent

Citat: Veterinar poslato 12.12.2022. - 23:39
@Silent

Da li jos trazis 4*4 u dobrom stanju?

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20927297/dacia-duster-15-dci-proud-4wd

Тражим, али ми се нешто не дају толике паре... Опет, ово је одличан примерак, макар тако делује. Ако се не варам, скоро је 30% јефтинији од новог, а стар је само 2-3 године.

Veterinar

Da. Treba pogledati da li je nesto farbano, ali u toj opremi to je dobra cena za dve godine star auto. Nije fiksna. Neki vid garancije postoji. Nema poreza na prenos.

@Sir Oliver
Preko 2500 evra, a verujem oko 3000 uz strpljenje.

Keka

Ne bih da mracim, u oglasima ih ima od 1900 do 3800, ali su to lepe zelje prodavaca. Realna cena je koliko je kupac spreman da plati. Kao sto kolega kaze, kupca za takav auto treba strpljivo cekati, cena je tu negde 2500-3000. Mali  :offtopic: Jedva posle dva meseca prodah karting za manje od "realne" cene, imao citava dva telefonska poziva i jedno gledanje uzivo, dok je vecina auta po "realnim" cenama koji su tada bili na oglasima-jos uvek na oglasima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Sir Oliver

Ma nije problem i cekati, nego ga ja ne mogu naći na oglasima vec duze vreme. Čisto da vidim kako izgledaju ti primerci, itd... pričamo o identičnom autu.
Hvala dečaci 🍻
I drink to make other people more interesting.

Veterinar

Danas sam, igrom slučaja, gledao auto u oglasima 2450 evra, Logan Ambiance pack, 2009 godiste, plin, oko 150000 km. Naizgled dobar i - vec prodat. Dobar auto se brzo proda. Logan pre Seat Ibize, tako stoje stvari.

Raja

Merkao sam ga i ja.  :place: Domaci, prvi vlasnik, uglancan k'o švajcarac sa placa.