Cene polovnih Dacia vozila

prethodna tema - sledeća tema

Turbo

Mislim da ovaj nece otici tako brzo.
Ajmo opklade.

saša61beograd

#931
Ako je bio taxi,mislim da se ne isplati.Ako ga je neka firma vozila auto-putem ovih 230.000 km,to je druga priča.U tom slučaju,nekom ko prelazi 10.000 km godišnje može biti rešenje za sledećih 10 godina.
Koliko ga je Kompresor platio prethodnom vlasniku?3.000 maksimum.
PS Dačija ne ume ili neće da napravi dobar volan.4 promene ulja i volan počinje da se raspada.

Mare

Citat: Veterinar poslato 27.02.2022. - 01:38
Da li mislim da je dobra prilika? Mislim. Verujem da za 3750-3800 evra itekako vredi, kupovinu prati garancija, taj motor moze i puno više da predje, oprema je solidna, jos dugo je registrovan, a sam auto nudi mnogo. Uz oštro oko i uvo, moze to dobro da ispadne.
Eto oglasa koji ce da bude tu bar do sutra, jer je nedelja i Kompresor ne radi


https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19568724/dacia-logan-15-dci?attp=p0_pv0_pc0_pl3_plv0

Slažem se. :dobro:
Ovo je dobra prilika. Na slikama deluje solidno, spoljašnost naročito, ako izuzmemo oštećenje na petim vratima. U enterijeru ima tragova intezivnog korišćenja (volan, vozačevo sedište, ostala sedišta su ok). Da li je auto umoran ili ne - to mora već uživo da se proveri. Na hladno, odnosno na početku radnog vremena. Ako nije umoran, ovo može biti dobra kupovina. Uzeo sam u obzir i to ko je prodavac.

Ako nekoga interesuje - na oglasima ima par komada, 2017. godište, za 7500e. Ali noviji, opremljeniji i očuvaniji (nalickani za prodaju). Prodaju se 2-3 meseca.

Veterinar


Mare

Eto. Solidan i povoljan auto ode brzo.

Loganovac

Citat: Turbo poslato 27.02.2022. - 09:46
Mislim da ovaj nece otici tako brzo.
Ajmo opklade.

Šta ćemo sad?   :cool:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Ova "auta duge ceste", kako ih ja u šali zovem, odnosno vozila koja godišnje prelaze od 30-50 hiljada km, mogu biti dobra kupovina, samo ako se ne radi o taxi ili dostavnim vozilima, koje "polomi" vožnja po gradu, stani kreni, manevarske radnje u mjestu, česta otvaranja vrata i habanje enterijera i sl.

Ako se radi o vozilima koja su "pucala" dnevno po 100-200 km u komadu, na zdravoj radnoj temperaturi, ravnoj cesti ili auto-putu, to dođe kao način eksploatacije, koji autu najviše godi i najmanje šteti i haba.

Takva vozila su ok, taxi i dostavnjake, komercijale u gradu i sl. bolje je zaobici...

Capriolo

Šteta je što automobili nemaju brojače radnih časova, kao i radne mašine.
Mada, kako se kod polovnjaka pre prodaje podmladjuju odometri, tako bi podmladili i broj evidetiranih radnih časova.

Turbo

Svaka cast Veterinar,imas pice. :ziveli:

Veterinar

 :friends:  Bez brige, ne kladim se nikad. Bice prilike za druzenja uz i bez pića.  :ziveli:

silent

Имам потребу за 4х4 путничким возилом (половним), са већим гепеком. Избор је, природно, пао на Дастера, мада сам узимао у обзир и Сузуки Гранд Витару, Субару Форестер, Мицубиши Аутлендер итд, мада све то што се нуди на огласима је углавном из увоза са непознатим пореклом, имају куке и ко зна шта су и колико вукли, па некако немам поврења да уложим новац у то, нити знам некога ко може детаљно да ми провери те аутомобиле....

Шта мислите о овим Дастерима:

https://www.akkompresor.rs/duster/3142-dacia-duster-1-5-dci-comfort-4wd

Како се показао овај дизел мотор?


https://www.akkompresor.rs/duster/3359-dacia-duster-1-3-tce-techroad

О овом мотору знам још мање, бензински турбо 1.3...


п.с. Потајна жеља ми је пик-ап, рецимо Исузу Д-макс, али не знам колико ми је исплатива и искористива та инвестиција  :c:

Veterinar

Dobra su oba motora. Koliko ces da prelaziš godišnje?
  Ne mogu lepo da otvorim oglase, pa kod dci ne vidim kilometrazu (bio je jedan takav u "Polovnim automobilima" sa oko 110000km pre nekog vremena). Kod 1.3 ne vidim godiste. Ako neces puno da se vozis, 1.3. Ima dobru opremu, nije prešao puno.

Zoran

Jeli riješena potrošnja ulja na tim 1.3 motorima?
Sam svoj gazda - vazda.

bocca

Ako se ne varam problem su imali prethodni 1.2 motori!

silent

Citat: Veterinar poslato 03.03.2022. - 17:30
Dobra su oba motora. Koliko ces da prelaziš godišnje?
  Ne mogu lepo da otvorim oglase, pa kod dci ne vidim kilometrazu (bio je jedan takav u "Polovnim automobilima" sa oko 110000km pre nekog vremena). Kod 1.3 ne vidim godiste. Ako neces puno da se vozis, 1.3. Ima dobru opremu, nije prešao puno.

Очекујем да нећу прелазити више од 15.000 км годишње.

Не могу да едитујем пост, па да додам ове информације, али овако је наведено:

Први, дизел - 2019. 88.607 km 13.999 €

Други, бензинац - 2019. 52.064 km 14.299 €