Cene polovnih Dacia vozila

prethodna tema - sledeća tema

VaskezNS

Znate kako, da li auto "vredi" ili "ne vredi" neku cenu je zapravo pitanje teorije relativiteta koje se može lako objasniti osećanjem brzine protoka vremena u zavisnosti od toga sa koje strane zaključanih vrata toaleta se nalazite u presudnom trenutku  :cul:

Teško je reći "da auto vredi i preko 5.000e" pa je "žalosno što se po toj ceni ne može prodati", jer nigde u okruženju tu cenu ne bi mogao da postigne. Desi se da iz nekih inih razloga (vreme katastrofa, teško poljuljana ekonomija i tsl.) cene budu formirane lihvarski, ali to ovde nije slučaj. Dakle...

Za prodavca svaka cena će uvek biti "premala" i "nerealna" a za kupca "prevelika" i "netržišna". Sve je to stvar subjektivnog osećaja ali (tržišna i realna) cena će biti ona po kojoj je prodavac spreman da proda a kupac spreman da plati. Nema tu ni sreće niti žaljenja - sve je to samo ponuda i tražnja, odnosno biznis  :lazy:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dacia2015

Sve je to tacno, samo moja poenta je da prodavac u ovom trenutku ne moze prodati auto ni blizu koliko vredi, takav je trenutak, kako si ti objasnio.

Ono sto meni nikako nije jasno, zasto tvrdoglavo drzis cenu i ne spustas je tri meseca, a niko te i ne pozove da kupi auto, il ga prodaj il ga skloni sa oglasa.

Ne moguce da se nikom ne zuri pa kad proda auto proda ga....

Aleksabgd

Znaci 4000 e nije puno da platim auto sa 9000 km na satu? Prvi vlasnik, kupljen nov, garaziran....

Dacia2015

Za te pare, ako ti neces kazi mi ko prodaje, uzecu ga ja.

VaskezNS

Citat: Dacia2015 poslato 12.09.2015. - 12:23
Sve je to tacno, samo moja poenta je da prodavac u ovom trenutku ne moze prodati auto ni blizu koliko vredi, takav je trenutak, kako si ti objasnio.

Ono što meni nije jasno je - koliko je to koliko auto "vredi" - na osnovu čega "vredi" toliko ?

Na osnovu onoga koliko prodavac misli da vredi ili na osnovu cene koju može dobiti na tržištu ? Ja mislim da je ovo drugo.

Naravno, opcija je i da su nove Dacie "sa trake" precenjene, odnosno da bi trebale da koštaju najviše 6-7.000€, tada bi i ove cene polovnih izgledale "realnije". A opet, da ih ne prodaju kao što ih prodaju - ili bi spustili cene, ili bi stavili ključ u bravu i zatvorili fabriku. Ali to ne rade...

Zaključak je - dok god je  :mojeovce: biće i šišanja  :D
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Aleksabgd

Citat: Dacia2015 poslato 12.09.2015. - 14:16
Za te pare, ako ti neces kazi mi ko prodaje, uzecu ga ja.

To je cena za mene. U sustini auto nije za prodaju.  :ziveli:

glavonja3

Gledam nesto cene na Dacija BiH. Nov Sandero je uvek kod njih kosta 15.000KM a sada kosta 17.000KM, znaci poskupljenje od 1.000 evra. Mislim da je to bas puno. Ali su zato vratili Base paket opreme...

Veterinar

Citat: Dacia2015 poslato 12.09.2015. - 12:23
Nemoguce da se nikom ne zuri pa kad proda auto proda ga....

Moguće je, pogotovo ukoliko je automobil u dobrom stanju, skoro registrovan i sl. Ima ljudi kojima se ne zuri, pa se isti automobil moze nalaziti u oglasima mesecima. Slicno je sa stanovima.

speedo

Citat: glavonja3 poslato 13.09.2015. - 07:07
Gledam nesto cene na Dacija BiH. Nov Sandero je uvek kod njih kosta 15.000KM a sada kosta 17.000KM, znaci poskupljenje od 1.000 evra. Mislim da je to bas puno. Ali su zato vratili Base paket opreme...

Base model je bio i ranije, samo ga nisu navodili u cjenovniku, a ovo poskupljenje je zbog prelaza na euro 6 normu. Za utjehu sva auta su poskupila oko 750 do 1000 eura, ne samo dacije.

zac

Ok...ali opet, zbog cega toliko...sta sad u katalizatoru ima 2 g. zlata vise...  :doh:

Dacia2015

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6713835/dacia-sandero-14mpi-lpg

Ovu sam postavljao ranije, ali je nismo nesto prokometarisali.
Na oglasima je vise od 1,5 meseci, ali tek sad je spustena na razumnu cenu, bila je 4500e pa 4400e.
Ono sto mi je najvise sumnjivo u vezi nje je kilometraza na plinu u Nemackoj.
Gde je nemac kupio s fabrickim plinom da predje za 6 godina samo 61000km!?
I to sto je sa placa, on njih dobijem alergiju, limarija mi deluje previse savrseno na slikama, bez ogrebotina...
Sta mislite?

vladimiris

Vidi se da je prodavac uglancao sandera maximalno...al dobro, niko mu ne brani..kao što mu niko ne brani da ga drži na oglasu koliko želi...po meni cena bi morala da ide dole minimalno još 500 evra...Ja lično ga ne bi platio više od 3.100 evra!

Jelenko

Nesto su mi puno pohabane gume na polugama od kocnice i kvacila za tu kilometrazu..Ako ga je vec sminkao mogao je i to da zamijeni.Mozda grijesim ali ta kilometraza tesko da je prava.Prije ce biti 150 +...

Dacia2015

Hvala momci i sam sam posumnjao u kilometrazu ko sto napisah gore.
Pocinjem da mislim da nikad necu kupiti auto, svakom nesto fali ili je nesto muljano...