Cene polovnih Dacia vozila

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar


saša61beograd

Meni je čudno što antifriz nije fabrički (zeleni),nego neki crveni.Sumnjivo.

Veterinar

#752
N1 moze da bude samo ako se vodio na firmu. Mislim da kupovina od fizickog lica podrazumeva da nema povrata poreza.
Mislim da je saobracajna stara, zumbana, od prvog vlasnika koji je verovatno bio pravno lice. Na njoj pise da vazi do marta, a u oglasu da je auto registrovan do 07.2019. Kako je to moguće?
Mogu li da budem u pravu? Auto sahranjen tri meseca nakon kupovine. Sredjen, prodat fizickom licu, a zbog oštećenja tablice izdate su druge. Otud razlika od par meseci i sve ostale nelogičnosti i logičnosti...  :ne:

MitarMrgulic

Prejeftin je on za diesela starog godinu dana...

Ovakav Sandero nov je koštao cca 10 000 eura, pa ga sad neko sa nepunih 20 000 km, prodaje za 7200, pristaje da kalira skoro 1/3 cijene za godinu dana  :hm:

Pogotovo ako je prepravljan sa N1 na putnički, ne miriše na čist posao  :whistling:

Samo moje mišljenje :)

Veterinar

#754
Kako imam običaj da postavim ovde linkove oglasa povoljnijih (a nikad se ne zna, mozda i dobrih) automobila, postavljam i ovaj. Vise volim kada su lepse fotografije u pitanju i kada je motor musav, ali nista to ne mora da znaci. Da sad imam vozača u kući sa probnom dozvolom, ovako nešto bih potražio. Uvek cena može da se ubije malo.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14738856/dacia-sandero-12

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

mali.alen

Za te novce super autić. I još i plin...

Veterinar

Posto Stepway drzi cenu, evo jedan koji ne deluje lose, a ne mora u kesu da se plati. Nije to velika kilometraza za taj motor. Naravno, cena dole.
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14992485/dacia-stepway-16

VaskezNS

Za to godište i kilometražu, puno evrija.

Nego, šta mu dođu "agregati" u:

***PISANA GARANCIJA OD GODINU DANA ILI 10000KM (na motor bez pratećih agregata) ZA SVA NAŠA VOZILA*** ?

Lično mislim da je u pitanju trgovačka "zvrčka" da ako se i nešto desi mogu da se izvuku odnosno da ne daju ništa.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Bata83

#759
Agregati:alternator,alnaser itd.

Po meni nije puno para a i kilometraza nije velika

Veterinar

Stepway u dobrom stanju za ispod 4000 evra se teško nalazi. Kilometraza za taj motor nije velika. Za nekoga ko ne prelazi puno kilometara godišnje dobra pogodba. Te cene nisu fiksne, a za 200-300 evra se štošta da uraditi.

VaskezNS

Ne znam, za te novce uzeo Logana sa istim motorom, 5 godina star sa 72.000 km. Iz tog razloga meni ova ponuda nije povoljna.

P.S. na šta je onda garancija - na blok motora, karike i klipove ?  :)
Ovo je mesto za sLogan ;-)

MitarMrgulic

Kod nas u Bosni, tesko bi se prodao za te novce....Dacia i benzinac, sa 8 god. starosti i solidnom kilometrazom za to godiste (benzinci se mogu naci sa puno manjom kilometrazom), ne bi mogao ići preko 1/3 cijene novonabavnog, pod uslovom da je sve tip-top.

Vidim da se i u Srbiji pojavljuju dileri koji daju garancije na "motor i mjenjac". Kod nas u BiH ih već ima nekoliko.

Uglavnom, to su garancije da se blok motora neće sasuti i da mjenjač neće zaribati, izvan svih ostalih nedostataka... ja bih licno, Daciji dao 100 god. garancije na zadnji most :) ali to je ipak fora koju koriste trgovci, a i kupci su sretni da im se neće desiti havarija od 1000+ eura u prvih par mjeseci,  mada blok motora i mjenjac rijetko otkazuju na kilometrazama ispod 500 000 km...

speedo

Ne bih se baš Mitre složio. Cijena ovog stepwaya kog je veterinar okačio je sasvim OK.

Moj Sandero ima 8,5 godina i 54000km. 1/3 cijene bi bila oko 4200 maraka ili 2100 eur. Da mi neko ponudi tu cifru radije bih auto bacio u onu mašinu koja samelje auto....realna vrijednost je 8000 maraka ili 4000 eur. Kome se ne dopada, nek produži dalje. Inače Logani prve generacije imaju manju cijenu (i slabije drže vrijednost) u odnosu na Sandero, posebno Stepway. Ljudima se Logan ne dopada za razliku od Stepwaya, takav je moj dojam.

VaskezNS

Citat: speedo poslato 05.09.2019. - 17:07
Da mi neko ponudi tu cifru radije bih auto bacio u onu mašinu koja samelje auto....realna vrijednost je 8000 maraka ili 4000 eur.

Bez uvrede, ali iritiraju me ovakve izjave jer - "realna" cena je samo ona koju je kupac spreman da plati a prodavac da prihvati. Sve ostalo je -  :bullshit:
Ovo je mesto za sLogan ;-)