Ugradnja filtera vazduha kabine-polen filtera

prethodna tema - sledeća tema

zac

Hvala drugari na savetima.   :wave:  Skinucu sediste a umesto prostirke stavicu neku komsinicu  :)

DrJekyll

Nisam mogao sve da čitam da tražim, ali ako nekog zanima na dasteru BASE modelu nema polen filtera....ali postoji uredno mesto za njega. Tako da samo se kupi i stavi.
Ja to nisam znao  :c:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Čekaj, ima znači otvor za ugradnju fultra i na njemu poklopac? Bio im je skup uložak filtra?  :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

DA :banghead: Tu sam i ja stao i  :fiju: Pokazao mi je majstor u Živi na prvom servisu...kaže, da to je bilo na starim loganima, a sad svi imaju otvore i one crne poklopce i samo kupiš i staviš filter.
Ne znam kako je na BASE sanderu....mislim da je isto (ipak je to štancovanje).
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

krle

 :doh: Cenim da je izrada tog poklopca   skuplja  od filtera.

DrJekyll

Isti taj poklopac ima i na samom filteru...tako da nije :-)1
Mislim da oni sve štancuju pa im se ne isplati da imaju drugačiju tablu za jedan i za drugi model. Sve je to smanjenje troškova...isto ono kao što neki sandero ima gumu na donjem spoljnom delu šoferke, a neki nemaju....parče gume je velika ušteda na 500 000 vozila.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

Evo najzad i ja sam ugradio polen-filter. Secenje sam izveo malo drugacije nego ostali, tako da nisam imao otpada-opiljaka, nisam morao obradjivati turpijama ili smirglom. A dobio sam savrseno preciznu rupu kao fabricku.  :hihi1:
Ispostavilo se da zabica na filteru ipak smeta za njegovo lezanje u udubljenju, te sam isekao i zljeb za zabicu filtera, tako da filter stoji savrseno u svom lezistu.   :zloca:

Izvadjeno suvozacevo sediste, po preporuci @hobbiste i Sase61, i posao obavljen za 10 min.  :friends: :wave:

Evo cime je seceno...


nik

#187
Molim da se ne razvodnjava tema, sve je vec receno i treba da sluzi nekome ko ima nedoumice o tome kako nesto da izvede, a ne nalazi se u vec postavljenim uputstvima, a ne da se razglaba o stvarima koje su do sada sazvakane u prvih par strana teme (nedostaci secenja skalpelom i sl.).

Obrisano. Pohvale za izvedene radove autor je vec pregledao.

DrJekyll

Samo da prijavim....ugradjen filter polena u Duster-a BASE bez ikakvih problema :aplause:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

DrJekyll

#189
Danas sam vozio na servis drugog sandera od komšinice i reko aj da ne plaća u Hitu mnogo zameniću joj ja taj polen filter. Posle odrađenog servisa i cene od 8430 din od procenjenih jedanaest, koliko su joj rekli preko telefona, ja kupio polen filter i krenuo da ga menjam. Zavučem se dole, vidim onu istu plastiku od poklopca filtera samo belu i neće ni makac. Krenuo sam da čupam i čupam i nikako da se skine. Odustao sam i pretpostavio da nema filter fabrički mada mi je bilo čudno da ima taj poklopac koji neće da se skine.
Jel neko ima sličnu stvar na sanderu? Ovaj je 2009.god.







:offtopic:
Samo da napomenem da su LOPOVI u HIT-u na prošla dva redovna servisa uredno naplatili :rtfm: polen filter i zamenu istog, a ako ga nema onda je to KRAĐA! :ljut:
Ako su ga i zamenili, onda su ga zavarili nečim, što mi je malo do nemoguće.





Šta sad? Videću sutra da probam šrafcigerom da ga skinem, ali ću pre toga da proverim temu ako neko ima neki predlog.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Možda je glupo pitanje, ali da li si oslobodio onaj "nokat" na kućištu filtra (treća slika)?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Nisam ništa pokušavao, ali razmišljam da bi trebalo da bude kao kod mene i kod ćaleta na dasteru...bez toga. Znači kod mene sam to menjao tri puta i kod njega jedanput i samo se skidalo bez problema.
Aj videću sutra da probam da ga otkinem.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Ne treba da ga otkineš, samo ga pritisni da iskoči iz žljeba.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Kao sto rece @Loganovac, samo pritisni onu zabicu na filteru, drzi je pritisnutu i izvuci filter.

DrJekyll

#194
Fala vi na pomoci.  Samo sam pritisnuo onaj donji plasticni deo i izvadilo se extra.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...