Cudno tocenje gasa

prethodna tema - sledeća tema

bmiillan

to sto ti stane 42 a kapacitet je 43 to znaci da je multiventil neispravan i da nije zatvorio na 80%.
boce se prave industrijski i ako pise da je kapacitet 43 ne mora da znaci da stvarno staje 43 nego
moze malo vise i malo manje. (kao sto je slucaj kod tebe).

to sto zatvara na 25 znaci da multiventil nije onaj koji treba da bude ili je prilikom montaze
nesto na multiventilu deformisano (a na to ukazuje i cinjenica da ne zatvara na 80%).

nemoj da pristanes na pricu to je do pritiska na pumpi i koliko kradu jer u tvom slucaju to
nije tacno. kada bi ti u bocu od 43 sipali 45 ili vise onda bi te krali na pumpi.
nemoj na silu uzmi veci cekic

ppejic

Sipali su tacno 41.7L i nisu me pokrali jer sam presao adekvatnu kilometrazu. Moguc je i preveliki pritisak na pumpi. (OMV)

Pitanje za Slavka:

Koliko sam citao, odovarajuci multi ventil je predvidjen za toro bocu koja se montira horizontalno. Obzirom da je Logan blago uzdignut pozadi, a multi ventil je na prednjem delu boce, zbog nagiba boce i tecnog gasa unutra, multi ventil ce prerano poceti da tandrce.

Da li sam u pravu?

hobbista

Hmmm, mislim da multiventil reaguje na zadati pritisak, tako da pozicija nije bitna. Ili gresim ?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Grešiš, još kako! Običan plovak, ko na WC kotliću  :Smiley:
Strašno bi bilo da reaguje na pritisak (taj deo priče poveren je sigurnosnom ventilu koji će rasteretiti bocu - ispustiti višak gasa kada pritisak usled prepunjavanja i širenja usled zagrevanja tečne faze preterano poraste), jer bi to značilo da će pri različitim temperaturama različito limitirati punjenje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

VeDuS

Meni su sinoc u praznu bocu (41.5 l) sipali na NIS-ovoj pumpi (pecurka kod SPENS-a) 42.4 litre.
Kad sam reagovao bili su veoma drski sa komentarima da eto oni mogu i to i tako dalje.
Kad sam trazio da popunim reklamacioni list i da zovem trzisnu inspekciju pravili su se ludi ali kad sam odbio da platim potrazili su reklamacioni list i pretili policijom ako ne platim.
Nudili su mi i knjigu utisaka ali sam rekao da mi se u WC ne ide.
Popunio sam reklamacioni list (dva primerka) platio i posto su me klinci cekali sa treninga (21:00 h) okrenuo se i odj*bo ih za sva vremena.
Jednom recju - drski,puni sebe i bezobrazni.
Ceo danasnji dan sam zvao trzisnu inspekciju , bas da vidim sta ce da bude i...... niko mi se nije jasvljao ni na jedan od dva-tri telefona koji sam dobio. Sve je to ista ....
Gde ono na forumu bese onaj topik sa spiskom "crnih" i ''belih " pumpi?
p.s znam da mi sigurnosni nije odradio kako treba ali sto je mngo mnogo je... ili su na NIS-u drugi zakoni fizike?

Keka

Koliki je nazivni kapacitet boce (ne 80% nego 100%) na plocici na samoj boci?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bocca

Pa ako je sandero u pitanju trebalo bi da je to boca od 41. litre ukupno tj. 100%, a da je 34 litre realni kapacitet tj. 80% ?!?

VeDuS

#52
Kasno mi je bilo a i mrak tako da neznam sta pise na boci ali u papirima koje sam dobio od nje pise 41.5 (100%)

Boca je poljska GZWM S.A od 41,5 litara ( stane33,2 litre), multiventil TOMASETO MTE 88 , Senzor nivoa AEB -SAEB 90 AM , a isparivac i ECU Landirenzo Omegas LI02.
ima sve to na :

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=584.0

Keka

Javi sta si uradio sa inspekcijom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Raja

Isteraj to do kraja, da znaju i ostali korisnici Foruma kako da se ponašaju u istom slučaju.

Subotičanin

pogledaj emisju SAT zadnju od ove nedelje,detaljno je objasnjen sistem.Prvo zoves Papovića iz agencije za zastitu potrošača,kada uzmu podatke i fiskalni i jos neke papire oni kontaktiraju inspekciju.Moj drugar je u G astri isto tako prosao,ima toroidnu bocu od 35 l,sipali mi 40 isto na NIS pumpi ali u Subotici,sreća sto nemam love da u svoj Peugeot 405 napunim svih 75 L gasa,mada bi trebalo 80 % a to je 60L da stane,uvek sipam za 1000 din pa koliko traje...

Veterinar

Kao i Raja, točim na Zrenjaninskom putu. E sad... Zapremina boce je 45 l. Koliko u nju može stati? U boci je bilo nešto TNG-a, a sipano je 38,3 l na Knez Petrolu. Verujem da je tako (navodno) stalo oko 40 l. Kako sam bio ubedjen da ne može stati toliko, hteo sam da čujem mišljenje pumpadžije. Objašnjavao mi je nešto o pritisku pod kojim se puni gorivo, tvrdio da bi na priključku pored stalo još više goriva (spominjao nekih 14 Atm)... Kako se tečnost ne sabija, hteo bih da znam vaše mišljenje.

kiconix

Problem bi bio da je stalo 46 litara.
Multiventil nije zatvorio na vreme i sipano je malo više (ništa neobično).
Srazmerno tome i kilometraža do sledećeg sipanja bi trebala biti veća.
Još si svež u vožnji na TNG, nagledaćeš se ti toga još.

Keka

Kolega  :just:, multiventil se postavlja pod odredjenim uglom da bi zatvarao na 80%. Ako ugao nije pogodjen u bobu, i ako boca nije iznivelisana u bobu, moze doci do odstupanja od tih 80%. Temperatura okoline takodje igra odredjenu ulogu.

Problem je ako ventil uopste ne zatandrce (mada moze da se desi ako je pritisak gasa na pumpi nizak) ili, kao sto rece Kiconix, sipaju vise nego sto je deklarisani kapacitet boce.

U konkretnom slucaju nema razloga za brigu, sipaj, vozi i javi se da nastelujemo taj pokazivac  :D
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Sipam koliko staje (pratim potrosnju, a nije ni skupo  :nami: ), ali nisam cuo tandrkanje. Jedino sto primecujem je usporavanje na meracu protoka (litara/dinara) i... to je to.