Naknadna ugradnja centralne brave

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Imam dilemu, da li da ugrađujem u ćaletovog dastera (klot varijanta) samo centralnu bravu tj da kupim modul sa Dacia ključem

i u taj privezak samo da prebacim narezani ključ i onaj čip

Citat: krle poslato 20.02.2010. - 15:40
Evo kako izgleda i gde se nalazi

pa da imam sve na jednom ključu i to sve za nekih 1800 din samo taj modul......
ili
da kupim na buvljaku onaj buđavela alarm za 20 jevreja koji već u sebi ima modul za centralno zaključavanje, ali bi imao uz ključ još jedan privezak?

Motorčiće kupujem u svakom slučaju i sam bi sve to ugrađivao....


Neka okvirna cifra mi je:
- modul sa Dacia ključem 1800 din + Motor za centralnu bravu*5= 1250 din + žice (ne'am pojma za cenu)
ili,
- jeftin alarm oko 2200 din + Motor za centralnu bravu*5= 1250 din + žice (ne'am pojma za cenu)

Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

ivan-bgd

Ja bih se odlučio za varijantu sa originalnim ključem.Ipak je elegantnije rešenje.

DrJekyll

Elegantnije da, ali ovde je i opcija alarm što je dosta bitno, mada se nešto razmišljam, ako se on bude odlučio da stavlja alarm, uvek mogu da mu ugradim to, a jedino što će da daa više para kasnije. I pravodakažem malo mi se ježi koža od tih jeftinih alarma, mislim ne znam kakvi su sad, ali ono konstantno sviranje kada se mačka očeše o točak me užasava.
Razmisliću još danas i sutra pa bih eventualno u nedelju naručivao ili najkasnije u ponedeljak.

(što se tiče ugradnje, PRIMAM sve vrste fizičko-tehničke pomoći, a zauzvrat dajem lepo druženje i pokoje pivo ili sok :whistling: )
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

DarioGTI

Neznam da li sam dobro shvatio, ti imaš centralno zaključavanje, ali hoćeš ugraditi još na to daljinsko zaključavanje? Ili nema ni centralnog ?

Ja glasam za ovu verziju sa imitacijom tvorničkog ključa, ipak izgleda kao orginal.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

DrJekyll

Nemam niš' u kolima...auto je BASE varijanta...nema klima, podizači....e da, ima 3 retrovizora (čudi me da su i taj treći stavili :huh: )
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

kiconix

Baci još neki dinar u bolji alarmi i završi tu priču kako treba.

nik

Nisam siguran (dugo nisam pratio ponudu na tržištu), ali pošto nemaš fabričku CB mislim da ti u svakom slučaju treba modul CB, odnosno, alarmi najčešće ne mogu da upravljaju motorima u vratima, već samo daju signal CB kada da otključa ili zaključa (uz istovremeno aktiviranje/deaktiviranje alarma), odnosno, obratno CB daje signal za aktiviranje alarma..

Inače, mnogo ti je dobra ta opcija sa fabričkim ključem. Turi neki link gde ima da se nabavi u Cene delova jer je opcija jako interesantna za nas bez daljinske komande CB (ja sam ubacio modul CB i šljaka evo već jedno 5 godina bez problema, ali mi je crkao jedan onaj komandni privezak, a i drugi je dobrano izlizan pa ne bi škodila zamena) .

drzarkod

Gde si nasao motorcice za Cb...

asimic

Prva opcija je po meni bolja. Ali mene buni ta cena alarma od 20 evra. Fabrički je deset puta skuplji a ako nemaš one prekidače i sl. što treba alarmu onda i to platiš ili sam moraš da ugradiš. Šta tačno i dobijaš za tih 20 evra?
Čak i ako ne uzmeš fabrički alarm ni onda malo bolji nije puno jeftiniji.

DrJekyll

Citat: drzarkod poslato 06.09.2013. - 15:27
Gde si nasao motorcice za Cb...
Za sada na kupindu, mada za 250 dinara ne bih ni da tražim dalje za jeftinije.

@asimic
Ima na buvljaku u PA alarmi za 20ak evra, naravno da nisu fabrički i naravno da se ne radi sve to u garantnom roku.

@nik
Nisam ni ja bio siguran za to da alarm daje signal direktno motorima za centralnu...i meni je logično da prvo treba da bude centralna brava tu pa onda da se sve to povezuje. Proveriću to sa drugarom koji mi je inače to preporučio pa ću da vidim....mada mislim da ću ipak da se odlučim za onu prvu opciju.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

nik

Citat: nik poslato 06.09.2013. - 14:41
Turi neki link gde ima da se nabavi u Cene delova...
Modul sa oridjidji kućištem ključa, pls.

drzarkod

Dr Dzekile uradi li sta sa CB... :)

DrJekyll

Ma jos nisam stigao da odem do PA da kupim alarm. Ipak cu njega da ugradim, dobio sam sve garancije da ce da sljaka extra.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

drzarkod

#13
Evo nabavio sta mi treba..za vikend radim CB i alarm, a videcu i da dampiram vrata....sve cu slikati i dokumentovati.
Takodje stavljam ovaj klip kako se skidaju vrata.... :D

https://www.youtube.com/watch?v=ZwDV8ZPACJ0


https://www.youtube.com/watch?v=SXs55Gww7sE

Ovim bi dampirao...

http://www.audiopower.rs/category/zvucne-kutije/oprema-zvucne-kutije/dumping-materijal/

\Keko , Pejicu ako procitate  moze vasa sugestija. :too:

Loganovac

Ne može, bio bi offtopic. Još nisam čuo da se CB dampira...  :c0:

Dakle, predlažem da predstojeće aktivnosti razdvojiš u dve teme, logično.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.