Milion kilometara Dačijom!!!

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

Moj 1.6 je na istim okretajima malo ispod 120km/h.

Boki, jel ti to imaš 6. brzinu?  :D
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

Nije covek rekao koji menjac je u autu  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Kakav je pinjon? Pa čak i dali je kilometraža stvarna.  Nekad su kamiondžije na crno kupovali pinjone koji su davali za desetak posto manje obrtaja kilometar sajle, da bi tahograf pokazivao manju brzinu pa je i pređena kilometraža bila manja na satu, pa je bilo prostora za vozanje na crno. Ovde je pokazana brzina veća pa možda je i kilometraža na satu veća?
Sam svoj gazda - vazda.

Boki

pozdrav svima ponovo, vidim da vas sve buni obrtaji i km/h, moja greska je sto nisam napisao da je na vozilu menjac sa dizela stavljen kada je crkao moj. kilometraza je prava i sve to, zato sto ne bih mogao da obavljam posao koji radim da nisam otisao na proveru taksimetra i merenja kilometraze! mogu negde kad budem imao vremena da vam slikam i u ostalim brzinama na odredjenom broju obrtaja, cisto poredjenja radi.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

hobbista

 :dobro:
Jeste offtopic, ali moram da pitam kako se "duži" menjač odrazio na gradsku vožnju? Potrošnja i lični utisak "potezanja" pri nižim obrtajima?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Loganovac

Mene više zanima kako se odrazio na autoputnu vožnju, recimo koliko je manja/veća potrošnja na 120km/h... A da slabije poteže, to je sigurno.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boki

posteno da vam kazem nisam obracao paznju na razliku u potezanju, tj ubrzanju i vuci na malim obrtajima... potrosnja je ostala ista i sa njim. prosek do 13 litara plina zimi (sa grejanjem na stajalistu) i do 11 litara u toplije vreme. otvoreni put je i dalje oko 8 litara.

imam snimak od pre neki dan sa auto pua sa da kazemo ubrzanjem, ako neko zna kako da ga postavim da vidite neka mi objasni.

Zoran

Mjenjači crkavaju malo rijeđe.Štaje bio razlog?
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Kod Dacija menjaci nazalost crkavaju malo cesce, najcesce zbog curenja ulja na manzetni leve poluosovine.  :ne:

Zoran

Pa to nije problem.Ulje kontrolišem obično svakih 20 000km.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Šta misliš Zoki, da li bi menjač izdržao 20.000km bez ulja?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Mjenjač bez ulja izdrži 10 km. Ne pušta nigdje da kapa , pa onako radi reda provjerim na nekih 20 000 km, radi savjesti.
Sam svoj gazda - vazda.

Zee

Ja sam cuo da hoce menjaci da se pokvare posle preturenih milion km.
:ziveli:  :hihi1:

jasho

#104
Izašao članak u Autobildu  :aplause: :aplause: :aplause:

Realno poprilično napisano!!!  :respect:


P.S.

Spominju nas, Dacia forum!  :)