dimenzije novog logana

prethodna tema - sledeća tema

sasa petrovic

Stize u novembru logan 1.6, pa me interusuju dimenzije novog logana, zbog duzine i sirine moje graze. Naisao sama na razlicite podatke. Unapred zahvalan.


sasa petrovic

Hval ! Na nekim sajtovima sam nasao druge podatke: duzina 4290 mm , sirna 1723/1989 a vrlo mi je bitna ta mala razlika.

Loganovac

Ne bi trebalo bitno da se razlikuje od starog modela (Phase I), čije su dimenzije: 4250 x 1735/1975 x 1525 mm. Srednja mera se odnosi na širinu bez/sa bočnim retrovizorima koja doduše zavisi i od modela. Pretpostavljam da je mera data za Base varijantu.



Na hrvatskom sajtu http://www.dacia.hr/modeli-dacia/logan/cijene-i-tehnicke-karakteristike/  piše da su dimenzije 4288 x 1740 x 1534 mm. S obzirom da su podaci up-to-date, sigurno se odnosi na Ph II Logana. Znači, nešto je duži (nema šta drugo nego spojleri), širina je (pretpostavljam) bez retrovizora, nije naglašeno, a nešto je viši (za nekih 9mm) - ovo ne razumem, ako nije neko spojlerče  :ne:
U svakom slučaju, osnovni gabariti su tu, nema šanse da su ti baš milimetri od značaja po pitanju uterivanja u garažu, a ako jesu - bolje na vreme odustani (mislim menjaj ili povećaj garažu)  :nami:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle


sasa petrovic

Da li ima neko podatak na kojoj visni se nalazi retrovizor kod novog logana?

david

Mislim negde od 92 cm do 109 cm dno i vrh retrovizora...

sasa petrovic

Hvala, oblazem zidove graze stiroporom, pa mi je bitno !

david

#8
Veruj mi neces imati problema ja sam merio mnogo puta pre nego sto je stigao a kad je stigao to vise nije bilo to vec jos bolje od onog sto sam mislio...