Dacia Sandero - Dodatna oprema

prethodna tema - sledeća tema

Deki

Posle dosta peripetija, razgovora i prepiske sa Dacija koncesionarima kao i direktno sa Renault Nissan-om Srbija nekako sam uspeo da saznam cene pojedinih delova dodatne opreme za Sandero.

Krovni nosači - Kat. broj: 60 01 998 312 = 5200 din.

Naslon za ruke izmedju prednjih sedišta - Kat. broj: 60 01 998 264 (tamna boja) = 8900 din. + cena ugradnje ?

Gumeni tepih PLUS - Kat. broj: 60 01 998 292 = 4800 din.

Zavesice - Kat. brojevi: 60 01 998 330 (prednje) i 60 01 998 331 (zadnje) = 3800 din. Par

Informacija nije konačna pošto još čekam odgovor od neke ljubazne gospodjice iz Renault Nissana Srbija koja je bila prilično iznenadjena što se neko kod njih raspituje za tako nešto, što znam kataloške brojeve itd. itd ....
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

jasho

Reci ti nama kako ide taj 1.5 na Sanderu, a što se tiče dodatne opreme to je :cekicem:

Patosnice za sandera su kad sam ja kupovao u salonu bile oko 2800 din, a na buvljaku sam ih kupio (po narudžbi šivene za sandera, mala privreda) 1600 din :whistling:

Deki

#2
Kao što sam naveo prilikom predstavljanja čekam na isporuku Sandera (za oko 15-ak dana) od kada cu, naravno, postati punopravan član i odmah početi da prenosim svoje utiske i/ili dodajem svoja zapažanja u okviru postojećih tema.

Što se tiče patosnica predpostavljam da si kupio one koje imaju u prodavnici, koje je i jedan moj drugar kupio pre neki dan, a koje nisu one koje sam naveo. Navedene su prilično dublje pa samim tim bolje štite tepihe od mogućeg prljanja. Naveo sam ih pošto ih koncesionari ne nabavljaju a regularno su navedene na svim prezentacijama osim na onoj za tržište Srbije na kojoj čak nema ni tehničkih karakteristika za Sandero sa dizel motorima !!!!

U medjuvremenu se raspitujem za ostale opcije kao na pr. Ostalu dodatnu opremu, Osiguranje (obavezno i kasko), Zaštitu (šapa sistem, alarm) itd. pa kako šta saznam to i napišem pošto mislim da i ostalima to može da bude od koristi.
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

VeDuS

#3
Citat: Deki poslato 17.09.2009. - 12:49
Kao što sam naveo prilikom predstavljanja čekam na isporuku Sandera (za oko 15-ak dana) od kada cu, naravno, postati punopravan član i odman početi da prenosim svoje utiske i/ili dodajem svoja zapažanja u okviru postojećih tema.

Ti jesi punopravni ali nisi punokrvni clan.
Uskoro, pa da se u zdravlju navozas ! :to:

Loganovac

 :aplause: BTW gde si se raspitivao, mene interesuje cena gumenog tepiha za gepek.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Deki

#5
Cenu sam saznao, posle silnih peripetija, u Hit Autu, a jos čekam odgovor od Reno Nisana Srbija o cenama pa kad ga, i ako ga, dobijem odmah ću da napišem šta oni kažu.

Koliko sam do sada mogao da vidim raspitujući se za razne stvari što kod raznih koncesionara što kod Reno Nisana Srbija, pa tako i za dodatnu opremu, u Srbiji je što se tiče svega, osim direktne prodaje vozila Dačija, neka "posebna" situacija u odnosu na ostale zemlje.

U svim drugim zemljama, kada sam se interesovao za kupovinu dodatne opreme ili bilo šta drugo vezano za Dačiju, odmah sam dobijao precizan odgovor o cenama i ostalim uslovima dok su kod nas uobičajeni odgovori bili: "Odakle vam takve informacije", "To je bilo za vreme sajma a više nema", "Odakle vam kataloški brojevi", "Cena je oko ..." itd. itd.

Čekam da mi isporuče Sandera pa da odem do Temišvara ili Arada, Sandero ionako treba da se razrađuje, jer u oba grada rade po dva velika koncesionara i da se kod njih raspitam za sve što me zanima.
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

jorge2882

Imas cene na hrvatskom sajtu, za sve dodatne delove. Ne verujem da bi se ovde previse razlikovale. Kod njih su krovni nosaci 60€.
Mene je konkretno interesovao krovni spojler, a cena mu je oko 160€ . Globalno, "plastika" tj. ukrasi su preskupi.. Za SUV izgled npr. treba debelo odresiti kesu, jer samo leva i desna obloga pragova zajedno kostaju oko 320€..

Deki

#7
Kada sam počeo da se interesujem za dodatnu opremu pregledao sam sve sajtove počev od hrvatskog preko Slovenačkog, Rumunskog, Francuskog, Holandskog, Švajcarskog itd. pri čemu sam video da se cene razlikuju.

Zbog toga sam i krenuo da se raspitujem kod nas i došao do rezultata koje sam već naveo.

Potpuno se slažem da je SUV komplet kao i njegovi pojedini delovi veoma skupa investicija koja osim malo boljeg izgleda ne donosi ništa osim možda dodatne probleme sa mogućom korozijom ispod delova koji se dodaju.
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Boqy

Citat: jorge2882 poslato 18.09.2009. - 14:04
Imas cene na hrvatskom sajtu, za sve dodatne delove. Ne verujem da bi se ovde previse razlikovale. Kod njih su krovni nosaci 60€.
Mene je konkretno interesovao krovni spojler, a cena mu je oko 160€ . Globalno, "plastika" tj. ukrasi su preskupi.. Za SUV izgled npr. treba debelo odresiti kesu, jer samo leva i desna obloga pragova zajedno kostaju oko 320€..

Krovni spojler je 80eur, na to posle ide cena farbanja.

Constantin

Ja sam poslao mail Renou za onaj srednji naslon za laktove:



I vrlo brzo dobio odgovor.
Međutim nisu mi rekli cenu već da se raspitam kod lokalnog dilera i poslali mi spisak i adrese svih svojih dilera.
To sam mogao da nadjem i na dacia sajtu, ali konkretnu informaciju nisam dobio.

Vihor

Sutra idem da dam kaparu za logana, pa cu da se raspitam kod francuza za cene. :too:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Veterinar

Loganovac, ja sam pre tri godine kupio parce gumiranog tepisona i od toga iskrojio patosnice, patos u gepeku i oblozio prostor ispred suvozaca (nema vazd. jastuka), da se ne klizu stvari u krivinama. To ja najpovoljnije resenje za gepek, a mozes da iskrojis po meri, pa i za male bocne delove... Nije najbolje resenje za patosnice, ali - kad sam kupio auto dobio sam gumene, koje mi se ne svidjaju, a tepison je fiksiran za njih i odoleva cetvrtu godinu.

sandero1.4mpi

 :badmood: jeli zavesice idu napred i pozadi ili se kupuju posebno.

krle

Posebno prednji par, posebno zadnji par.

Loganovac

#14
@Veterinar: hvala na savetu. Međutim, ja u kolima imam one skupe gumene (baš debele i podvijenih krajeva) patosnice i jako sam zadovoljan njima, pa bih takvu gumu da stavim i u gepek. Negde sam čuo da su razbili sa cenom, ali ne znam tačan iznos (ako se dobro sećam kod Žive su mi rekli da nemaju ali da je bila preskupa, dal' rekoše 150EUR  :ha:). Međutim, moje geslo je - nije skupo ako je jedanput... A taj kvalitet se zaista kupuje samo jednom... Znači, nema druge nego telefon u ruke... kao pre dvadeset godina...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.