Dacia Sandero - Dodatna garancija

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Citat: Deki poslato 22.11.2009. - 10:54
Kad bolje razmislim nije ni čudo što neki, a možda i svi, serviseri govore da za tim nema potrebe pošto produženjem garancije samo dobijaju dodatne obaveze koje im se, verovatno, ne isplate kao servisiranje van garancije.
:friends:  :friends:

Mozda i nije tako. Ispada da retko ko po isteku garantnog roka radi servise kod ovlascenih servisera, pa im se isplati da nastave sa redovnim odrzavanjem.  :ces:

Deki

Citat: veterinar poslato 12.02.2010. - 13:21
Mozda i nije tako. Ispada da retko ko po isteku garantnog roka radi servise kod ovlascenih servisera, pa im se isplati da nastave sa redovnim odrzavanjem.:ces:
I to je, svakako, vrlo moguća varijanta.

Ali sve u svemu važno je da takva mogućnost postoji u ponudi i da svako ko želi može da je realizuje.
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

sasasa

Kad je garancija u pitanju ne zaradjuju na delovima, jer ne mogu zato sto im fabrika isporuci delove po nekoj ceni, a oni posle kad ih ugrade u garantnom roku ne mogu da traze od fabrike vise nego sto im je fabrika prodala.
Prilikom zamene delova van garancije mislim da je situacija drugacija, jer tad mogu da ozeze koliko hoce jer to placa kupac. Naime delovi se narucuju unapred i oni ne znaju da li ce ih upotrebiti za garanciju ili ne.

Veterinar

Ne narucuju se svi delovi unapred. Neki servisi koji se bave u vecoj meri prodajom delova ili imaju vise posla imaju ih sigurno i vise na lageru. Trebalo je da za ventilator kabine platim oko 200 evra tj, trebalo je da cekam da stigne kad ga u sevisu poruce. U mom prethodnom postu sam zeleo da istaknem da ce retko ko menjati deo u ovlascenom servisu po isteku garancije (bar koliko je meni poznato, iz kontakata sa vlasnicima Logana), dok su redovni servisi i odrzavanje u garantnom roku nesto drugo.
  Npr., menjao sam kraj spone isti dan kad i Kiconix. Ja sam u ovlascenom platio oko 1100 dinara vise (mozda i nesto vise, ne mogu sada tacno da se setim). Platio sam oko 35% vise od Kiconixa. To nije malo. Poucen tim iskustvom, rado cu sledeci put da postupim kao Kiconix.
Sada kad sam ispisao sve ovo shvatam da idemo u offtopic. Mozemo nastaviti u "odrzavanju u sopstvenoj reziji" i sl.