Felne

prethodna tema - sledeća tema

jaksa

Gde se u Beogradu mogu povoljnije kupiti 15" čelične felne za Logana i pošto?
(ali ne kod ovih ludaka: http://www.kupindo.com/Gume-i-Felne/10047841_Celicne-felne-Dacia-Sandero-Logan-MCV-Duster-15-)

Koje renoove mogu da se montiraju, et38, et43?

zimzelena

Celicna felna 15-tica je kod Vulco na Ceraku 4200dinara i stize za dan, dva. U Beogumi na Cukarici je 100 dinara jeftinija i imaju je u radnji. U Hit autu staro sajmiste je 6300 dinara i daju na to 10% popusta.

 

zac

Trebalo bi pogledati koja je razlika u kvalitetu tih felni, sobzirom na razliku u ceni...a mozda su i iste..  :ces:

Sto se tice guma, Loganovac ti je sve rekao o cemu treba povesti racuna.  :wave:

saša61beograd

Na Forumu ili drugde,ovih dana pročitam da postoje kineske (!) felne za Dačije u prodaji.Ja bih to zaobišao.Možda to objašnjava razliku u ceni.Kad bih kupovao felne te nove bih uzeo samo ako su 100% iste kao fabričke.Drugim rečima,poneo bih rezervni točak sa sobom kao mustru i uporedio svako slovo i broj.

Vladimir

^^
Meni su to rekli u prodavnici koja je u sklopu Vulco fransize.
Cena je okruglo 4.000,00 dinara a na moje uzgredno pitanje o proizvodjacu prodavac mi je rekao da je felna Made in China.
Da li je to istina ne znam, ali je uticala na moju odluku da ne kupim felne u toj prodavnici.

VaskezNS

Ja sam takve felne (najverovatnije kineske) kupio od Željka i ne znajući da postoje "kineske". Zapravo, prvo mi je greškom poslao te "kineske" felne ali za Dustera pa sam mu ih vratio. Cena od oko 30€ za novu felnu mi se nije činila premala s obzirom da su polovne oko 15e. Međutim, kako u tom trenutku nisam imao polovne u ponudi uzeo sam nove bez puno istraživanja tržišta i to je to. Tek sada vidim da se na tržištu mogu naći i duplo skuplje (primer sa Kupinda) i to su najverovatnije "originali", mada ni to nije sigurno.

Sve u svemu, ova felna nema fabričke "pečate" kao ona sa rezervne (sve oznake plus renoov znak), i mogu samo po sećanju reći jer je nisam skoro zagledao, da ima samo oznaku 6Jx15. Izmerio sam razmak rupa i širinu rupe za glavčinu i obe su dimenzije prave. ET sam mogao samo "odokativno" da uporedim sa rezervnom. Reljef i otvori (šare) na felnama su isti kao i kod originalne.

Dakle, tri takve felne vozim na zimskim gumama (četvrta je uzeta sa rezervne). Vulkanizer je na njih montirao gume, uradio balansiranje i ni reč nije prokomentarisao. Za utiske me ne pitajte, tipa kakav je osećaj, da li zanosi, trese i tsl. Tako nešto već bih primetio i ovde oglasio.

Sad šta je - tu je. Na kraju krajeva, i većina Kineza se vozi na "kineskim" felnama, ne verujem da ih uvoze iz Francuske  :kava:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

ivan-bgd

#501

VaskezNS:,,Ja sam takve felne (najverovatnije kineske) kupio od Željka i ne znajući da postoje "kineske"''.

I ja sam.I vulkanizer se ubio dok ih je izbalansirao.Nove a ,,bacaju,,.Nekako ih namesto sa par udaraca macolom na pravo mesto :bonk:

Svarog

Tragajući za polovnim alu felnama, ovde u Beogradu naleteo sam na nove čelične felne 4x100 6.5J R15. Komplet 4 komada 120€. Pošto me to nije zanimalo nisam proveravao ET i prečnik centralne rupe, ali ovako odokativno mogu da kažem da je felna odgovarajuća za Dačije. Čini mi se čak da u cenu ulazi i montaža guma. Nije to skupo, 30€ po felni. Crne su boje, delovale su mi solidno, ali ispod kvaliteta originalnih čeličnih felni. Firma ne zavređuje da je pominjem i reklamiram, a ako nekoga baš interesuje proslediću mu podatke na PP.

VaskezNS

#503
Ne mrzelo me, pogledao sam karton pakovanja od felni koje sam kupio i na njemu očekivano nisam našao ništa što bi ukazivalo na proizvođača, deklaraciju, bilo šta. Nebitno, optimistički sam pokušao search za kineskim spare parts-ovima na netu i dobio šta sam i tražio - na zilijarde proizvođača zamenskih delova za sva kola ovog sveta, sunčevog sistema, galaksije a i šire  :bonk:

Međutim, izdvojio sam par linkova  (mada ne kažem da je felna ovog proizvođača jer tamo ima na hiljade fabrika):


http://www.alibaba.com/product-gs/684875966/15_Inch_Steel_Wheel_For_Passenger.html


Sama fabrika:

http://www.wheelsky.com/factory.html

..a ako nekom zatreba i nekih drugih delova, može baciti pogled i na ovu stranicu  :):


http://www.weiku.com/search/?key=Automobile Dacia Logan by Renault&cid=0&ctry=1

Mi smo kukali na Zastavinu "malu privredu" a tek pogle ovo - posebno je bio interesantan opis jednog proizvođača zamenskih retrovizora : "CAR MIRROR FOR RENAULT LOGAN IT IS POPULAR IN RUSSIA AND IN IRAN ". Mi se tu zavaravamo kao nešto Zapad, a kanda i dalje vozimo "istočnjačka" kola :Smiley:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

ivan-bgd

Znači cena felne je kod nas puta 5 :ranting:

Loganovac

Aha, ako naručiš milion komada!  :hihi:

Za 500 komada cena je 15 dolara/kom.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd

Ko mi kriv kad  ne čitam do kraja :bonk: :banghead:

saša61beograd

Nisam snob,meni je Made in Serbia ili Made in Romania sasvim prihvatljivo.Znači,ne mora da bude Germany ili Japan.
Problem sa kineskim felnama može biti:preciznost izrade,centričnost,raspored mase,poroznost,debljina,tvrdoca,elastičnost materijala,kvalitet farbe...Može da ne bude problema,a može da bude.

zac

Ne svidjaju mi se ovi Kineski delovi...ali kako ih zaobici....  :ranting:

ivan-bgd

Pa nemoj da prolaziš pored Kine :lau: