Logan dci 85

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Pokusao sam da se raspitam u servisu u PA da li moze da se kupi Logan dci 85 ks u klasicnoj, limuzina verziji. Njihov odgovor je da Logan sa tim motorom nije u prodaji kod nas. Primetio sam da OmegaT101 ima takav auto (ako sam dobro shvatio) sto znaci da se prodaju u HR. Da li neko zna da li se negde kod nas moze kupiti takav model i ako zna, kakve su cene po paketima opreme i sl? Pokusao sam da potrazim to na netu, nisam nasao...

krle

Nije u ponudi kod nas. Fabrika ugrađuje ovaj motor u Logan   Laureate i Prestige.  Probaj da kontaktiraš uvoznika, možda su zainteresovani da ti naruče jedan iz fabrike.Fabrička cena je za oko 500e veća u odnosu na motor dci od 70KS

dsit

Drugar ima u firmi ali karavan. Nazad na oznaci dci, "i" je crveno. Kaze da ide kao blesav....

Veterinar

Znam, jos bolje bi trebalo da ide limuzina.  :(

dsit


Veterinar

Nisam primetio neku bitnu razliku u max brzini i ubrzanju kod Sandera i logusha iste snage...

dsit

#6
Citat: veterinar poslato 06.09.2009. - 22:41
Nisam primetio neku bitnu razliku u max brzini i ubrzanju kod Sandera i logusha iste snage...
Mislio sam na odnos sandero/mcv..pretpostavljam da ima razlike u tezini...

Veterinar

To sigurno. Morace da ide oko 2 sec bolje od MCV-a.  :hihi1:

Veterinar

#8
Prekjuce svratih do HIT-a i upitah prodavca da li ce se na nasem trzistu pojaviti limuzina Logan sa ovim motorom. Odgovor je bio da nece i da to ne postoji i da se kao takav ne proizvodi.   :conf:
Bitno je biti dobro informisan o svom poslu.

Sta ce mu crveno""i" onda?

Daniel

Pa jesi li nesto drugo ocekivao od jednog prodavca u Srbiji?!?
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

staracstol

#10
Mozda gresim, ali mislim da se taj i onaj od 60 i 70bhp razlikuju samo u mapi za ECU i boji tog "i". Ja jos nisam ofarbao to "i" ali sam ucitao mapu za Clio od 85bhp i vaistinu ide k`o nevreme. To je potpuno isti motor. Mozda su cacnuli i kocnice i mozda opremu da se malko naplate jer nikad ne treba podceniti alavost proizvodjaca automobila...

miroleca

http://www.smchiptuning.com/auto/dacia/logan

Možda je isti motor po dimenzijama cilindara, ali verujem da je razlike u elektronici, turbini, možda u još nekim stvarima. Kada pogledaš gornji link, videćeš da se 85KS motor chipuje na veće vrednosti od 70KS motora.

Da su ooba motora identična, osim u mapama, onda bi oba išla ~110KS, a to ovde nije slučaj.

Jut my .02

DarioGTI

taj 1.5dci je u principu jedan te isti motor, od 68ks do 106ks, samo sto ovi slabiji nemaju intercooler i nemaju promjenjivu turbinu(neznam tocno sta je sa turbinom). i vjerojatno jos i jace kocnice...
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Loganovac

Ima razlike sigurno i u glavi motora, s obzirom da je isti prečnik i hod klipa a različit stepen kompresije (17,6 kod 85HP, a 15,3 kod 105HP motora).
http://www.renault.rs/cars/megane_berline_b95/specifications.html
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.