Podizač haube

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

MitarMrgulic

 :too:

Kad se samo sjetim, koliko je pohvala u svim recenzijama dobila Dacia za ove modele sa amortizerom haube (moj Logan je 2018. i ima ovaj amortizer fabrički), kao jednim od lux dodataka na budžetski orijetisanom vozilu.

Nema recenzije na youtube, da neko nije to spomenuo, a u auto-industrijskoj  vele-proizvodnji, ovaj dio vjerovatno košta manje od 15 eura.

Isto tako, negativne su kritike bile, kad su radi uštede od 30-ak eura, izbacili rezervni točak i ubacili onaj set za krpljenje :(

Bata83

Jedno pitanjce: da li udara amortizer od lim gde je keder

mali.alen

Ne. Pritisne gumu malo ali ne dođe do lima

nik

#19
Odradio danas  :bliss:

Šrafove sa kuglom naručio sa Aliexpress-a za nešto manje od 3,5 EUR za 10 komada, a amortizer od Clio 2 u Autoline na Severnom bulevaru za 980,00 RSD.

Pošto je šraf sa kuglom istog navoja kao i onaj što pričvršćuje krilo (M6x1.0), samo sam ih zamenio. Ugao cilindra u otvorenom položaju haube je mali i priključak na cilindru se slobodno kreće oko kugle (cilindar može da se zakrene za još barem 15o na gore).



Sve ostalo izvedeno kao što je i @mali.alen.



U zatvorenom položaju je priključak na haubi jako, jako blizu limariji, ali je ne kači.



Pri otvaranju, cilindar "preuzima" na oko pola puta i haubu sam polako dovodi u krajnji gornji položaj. Jako elegantno rešenje.

Još jednom veliko hvala @mali.alen na domišljatoj ideji i izvedbi i spremnosti da to podeli na forumu.  :aplause:

PS: Jel samo ja ne vidim slike koje je postavio @mali.alen u prethodnim postovima ili...  :ces:

shole


kiconix


Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

mali.alen

#23
Citat: nik poslato 19.09.2020. - 19:29
Odradio danas  :bliss:


Svaka čast. Drago mi je da sam dao ideju još nekome. Slike su nestale. ne znam što se dogodilo.

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

maestral5747

Hood lifters, montirani.
Jedina mana, sa Alfe su :bigl:

rubiroza

Savršeno izgleda. Kao da su fabrički.

Andrix

Moze li jos neka detaljnija slika, polozaj, mesto kacenja... Odlicno.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

nik

 :aplause:
Citat: Andrix poslato 30.10.2022. - 09:10
Moze li jos neka detaljnija slika, polozaj, mesto kacenja... Odlicno.

Dužina, snaga,... ?

maestral5747

#29
Na nosacu haube vec imaju rupe. Na blatobranu se skine original vijak M6 i stavi ovaj s okruglom glavom. Amortizeri su po 300 Nm, ali dovoljno bi bilo i po 200. Pri montazi kliknuti prvo ove na blatobranu, a onda maknuti sipku i kliknuti gornje prihvate. Ako se ne digne prvo sipka bit ce je tesko izvući jer amortizeri ne daju da se hauba vise otvori. Inace duljine su 40cm od centra do centra rupe, dulji ne idu. Odgovaraju od Alfe 156