Naglo otpuštanje kvačila

prethodna tema - sledeća tema

glavonja3

Desava mi se povremeno da naglo pustim kvacilo i da auto 'cimne' kada se spoje delovi tamo dole. Da li to steti sta menjacu (ili nekom drugom delu u autu)?

Zasad se samo putnici na zadnjoj klupi bune :glare:

Loganovac

Ma jok, ništa ne smeta, može auto i bez kvačila da se vozi...   :crazy:

Svi sklopovi na vozilu u tom trenutku doživljavaju šok - motor i nosači motora, menjač, diferencijal, poluosovine, glavčine, ležajevi, vešanje, limarija, you name it... Ne znam šta ti to treba...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Meni se dešava sledeće,ponekad.Na uzbrdici krećem pažljivo,kada je auto već krenuo,a kvačili skoro pušteno,osetim blagi trzaj.Da li si mislio na to?Mislim da se ovo dešava zbog nosača motora ili opruga u korpi/lameli.
Samo na jačoj uzbrdici i to ne uvek (u otprilike 5% slučajeva).Ništa neću preduzimati povodom toga.

silent


DrJekyll

Ma tako i meni cima ponekad, samo sam se pomirio sa tim da je takav auto. Niš ne smeta :c:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Svarog

Kvačilo nije prekidač. I ne koristi se kao prekidač. Treba pokazati malo suptilnosti.

DrJekyll

Nema to veze sa tim, meni kada je malo "zagrejaniji" motor hoće kvačilo da trza baš kada ga polako popuštam i u tim trenucima praktikujem malo brže otpuštanje. Desi se nekada da mi čak 4 ili 5 puta zatrza i to me baš nervira....al šta je tu je.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Neispravnosti treba otklanjati a ne prihvatati ih kao neminovnost. Tvoj auto je, ako se ne varam, u garanciji - zašto ne reklamiraš tu anomaliju? Ne sme da bude nikakvog trzanja pri laganom otpuštanju kvačila i tačka.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Mislim da smo to trzanje dosta pominjali u nekoj temi i da smo se svi složili da je celo kvačilo takvo i da se to svima dešava....a za reklamaciju nemam živaca da se natežem sa onim idiotima
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Saša

Ne sme tako da se ponaša.
Kod mene nikad nije bilo tako.

LeNgenda

Doktore, tvoja je stvar, ali da je normalno - nije. Pogotovo za nekoga ko malo vise ganja auto poput tebe.

Ja bih protegao gume do Zive i da nisam u garanciji, a ti jesi i mislim da ne bi trebalo da ostavljas nesto rovito ili makar nedefinisano po haubom.

Misli na Marfija.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

glavonja3

Moje pitanje sa pocetka teme se odnosilo na ispravno kvacilo i slucajno (jer nisam lud da trgam svoje auto namerno) naglo otpustanje kvacila. Ovo mi se desi jednom u mesec dana, da li je poznato da li to moze da utice na kvaranje necega? U svakom slucaju, bolje ne ispitivati na svojim kolima  :laugh1:

DrJekyll

Gazio sam dosta kola, pa i jugiće, i nikad mi se ništa nije dešavalo od naglog startovanja, a to je sve bilo namerno. Tako da to tvoje jednom mesečno...paaa imaćeš možda neki problem za oko 300 do 400 hiljada km :lau: Da nevalja, nevalja....al nije sad da će sve da se izlomi i pokvari. Niš' se ne brini i samo vozi :wave:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...