Zamena lezaja spanera PK-kaisa na motoru 1.4 MPI

prethodna tema - sledeća tema

zac

Evo da podelim sa vama poslednje radove na mom autu.
Elem, kada sam radio zamenu zupcastog i linijskog kaisa, nisam promenio roler-spaner PK-kaisa, posto je cena bila visoka, oko 5000 din. Ovih dana sam resio da sredim i taj spaner, skinuo sam natezac i procitao broj sa lezaja spanera...po katalogu sam nasao oznaku za FAG-ov lezaj i platio ga 750 dinara.
Pomocu radapcigera kojeg sam pravio, sam svukao remenicu sa lezaja, zatim sam skinuo gumenu kapicu (koja sluzi kao semering lezaja) i svukao osigurac i lezaj sa osovine. Zatim sam kod drugara na presi nabio nov lezaj u remenicu i remenicu montirao na osovinu spanera, vratio osigurac i gumenu kapicu.

Nov spaner me je izasao 750 dinara.  :kava:
Evo par fotkica:





DarioGTI

Žac, ako nastaviš ovako, Haynes Repair Manual će biti samo vježbenica za prvi razred automehanike.

Thumb up!  :to:  :respect:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Zoran

Lijepo, lijepo - samo nastavi tako.Čestitam  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

nik


Zoran

Ovo je igličasti ležaj koji brzo stari na većim brzinama bez stalnog podmazivanja. Dobro je što si to uradio, sada si miran.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Bravo, ovo ti je čist ćar! 

Jedino što bi bolje bilo da si to odradio onda kad si menjao kaiš, siguran sam da ćeš sledeći put to odraditi u cugu. :jea:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Da upravu si, sledeci put u kompletu, ma razmisljao sam ja o tome ali nisam bio siguran da li cu uspeti da izbijem lezaj iz plasticne remenice...a nisam bas bio pri parama, pa da ne rizikujem...a nisam tada znao ni koji je lezaj u pitanju......sad znad da taj spaner nikada ne treba kupovati...sem ako je remenica ostecena. :bonk:

A pre neki dan si rekao da je moj km. skuplji od onih koji idu po servisima.

Aleks


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mrsp

Tebe će žena da izbaci iz kuće  :crazy:
Ali ipak svaka čast na radu  :aplause: