Sta vam se dopada, a sta ne na vasoj Daciji?

prethodna tema - sledeća tema

david


zac

Ali, salu na stranu, gepek jeste veliki ali sam otvor nije, pa gabaritniji predmeti ne mogu uci.

gromovnik

Citat: Loganovac poslato 19.08.2011. - 21:06
Nemojte preterano da se ložite, tačno je da Logan ima veliki gepek, ali on zbog svog oblika dolazi do punog izražaja tek sa gomilom sitnica. Ovo što vidite su moji koferi u kumovom i30. U Loganov gepek teško da bi mogli da stanu, ne uklapaju se dimenzije zbog oblika a ne zbog litraže - nema dovoljnu visinu.

Je l to i30 karavan ili hečbek? Meni je i30 tesan za noge, proverio na sajmu. :) A sa koleginicom išao u Kiku po neke stolice, meni bez problema stala u gepek, njoj nije u i30 hečbek.

Loganovac

Hečbek. Nego, čudi me kako njoj nije stalo...  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks

Pa sam je rekao da mu je i30 tesan. Možda čovek nije imao dobar oslonac?! :-)

bane

samo da ima klimu u 1.4 - 2005godište

LeNgenda

Joj, znam sta mi se jos dopada...

Kad u trenucima dosade vrsljam po raznim sajtovima i forumima automobilske i druge tematike, apsolutno su mi najjace teme "Nov ili polovan?" i "Dacia vs. Punto, I20, nesto drugo, polovnjak".

Ako je tema pocela tu negde 2007., 2008., prvih par strana je kuka i povika kako su Dacije ruzne, kako za te pare mozes da biras polovan auto, da su drekovi i krsevi, sklepani hibridi, to ne valja ni novo, gubi na ceni katastrofalno i slicno...

Posto je temu najcesce pokrenuo neko ko namerava da kupi auto, ako u dilemi navede Daciju, u nekih 80-ak % slucajeva je i kupi.

Kako tema ulazi u 2009. i 2010. godinu, tas na vagi mrda ka "I moj teca ima Logana tri godine, navozao se za sve pare.", "Pricao mi jedan taksista da samo menja ulje i tera.", "Nasi kumovi su kupili Sandera i prezadovoljni su."...

I tako je sve dok guza ne oseti tvrdo Dacijino sediste koje svaku muku leci, procitao sam i komentare poput "Moj tata ima isijas sto godina i jedino u Loganu ga ne bole ledja.".

Ponegde se nadje i jos poneki astronom koji se hvali crnom rupom i time kako mu zena vise ne zvoca kad krenu u selo ili na more.

Na kraju, one natvrdje neverne Tome ostanu pri svom stanovistu da za 8.000 eur moze da se nadje Petica k`o casa, a oni meksi lezu na rudu, pa i pohvaljuju usled licnog ili iskustva nekog bliznjeg ko je dosao u dodir sa Dacijom, zakljucivsi da je to bas puno muzike za te pare, a nov auto, ono sto je i nas zakljucak ovde.

Bez sale, mislim da je Sandero svojim pojavljivanjem 2008. sredio problem Loganove estetike i time pomogao celoj marki, a pritom potvrdio kvalitet i pristupacnost.
Duster vec stimulise bahatost, a Popster ce biti supernova.

I iznad svega, a sto je meni fascinantno, ljudi koji kupe Stepway, ne kupuju ga zato sto je Dacia sa svim prednostima i nedostacima, kupuju ga zato sto im se svidja.
Bez obzira sto bi mogli da prodju i jeftinije ili racionalnije, Stepa ima je super onako saren i nabudzen i kupuju ga najvise zbog izgleda.

LM, ako sledece godine dodje novi Logan na osnovi Megane 2 sedan, a za iste pare i sa 16v motorima...
Bice zlo i naopacke.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Svarog

Mali  :offtopic: po pitanju kupovine. Moj dobar drugar sa ženom išao da gleda kola pa im se kao nešto sviđa Ševrolet kruz, ali gledali su i Fijata i Dačiju i Hjudaija i šta ti ja znam... Pa se kao nešto dvoume sad, te nije ni Dačija loša, ali Kruz je bolji... Čekajte bre ljudi, to su potpuno različite cenovne klase i različita kola, ne možete tek tako da ih poredite. Poenta je u tome da ljudi ne znaju da kupuju kola. A kad sam im malo skrenuo pažnju na zamke s održavanjem, servisnom mrežom, kvalitetom i sl. odma' im se jako dopao Sandero.

Elem, što se tiče sviđa mi se - ne sviđa mi se, moram da kažem da je ono prednje desno staklo počelo baš da me nervira svojum krckanjem na rupama. Loganovac je negde objasnio kako malko ispomerati to staklo, ali primenjena procedura je dale rezultate kratkog daha.

gromovnik

Ne znam da li je ovo već bilo, ali izuzetno me nervira pištanje zbog otvaranja suvozačkih vrata dok su mi uključena svetla. Već sam napisao šta mi se dopada - ogroman prostor u kolima i udobnost, mekoća, uživanje u gradskoj vožnji i dužim putovanjima.

Loganovac

Stakla krckaju jer nisu dobro fiksirana u lajsnama podizača, odavno sam viđao tutorijale po tom pitanju, uopšte nije problem rešiti (koga ne mrzi).

@LeNgenda: svaka čast na zapažanjima, ali imam za tebe principsko pitanje: jel nas zbog surfovanja ili zbog ispita juče ispali?  :palica:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

Nista me ne pitaj, moram ove godine da se ufunjam u cetvrtu kako znam i umem, a imam jos jedan pucanj, pet godina studiram tri godine jer su svaki put uslovi upisa drugaciji, a ja vecito kratak jedan ispit.
I naravno, standardno neozbiljan pristup knjizi, pa me sad stiglo sa svih strana.

Ovaj monitor mi je jedini prozor u svet, kroz ovaj stakleni ni ne gledam.

Da upisem sedmi semestar, pa da da`nem dusom, a onda moze sve. Ako bude Kovacica u decembru, eto mene sve nogicama u guzu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

ex-user

i zašto zadnji brisač nema intervalni rad, grmph  :badmood:
bla bla bla

ivan-bgd

da li staklo krcka zatvoreno ii otvoreno?

LeNgenda

Otvoreno, proverena boljka kod Megane 2 i Clio 3.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Svarog

U stvari krcka kad je delimično otvoreno. Kad je potpuno otvoreno onda ne krcka. Barem kod mene.