Sta vam se dopada, a sta ne na vasoj Daciji?

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

pusti selo neka priča, i nek zive u svojim zabludama....

bitno je da tebe auto vjerno sluzi i da se ti u njemu osjecas ugodno!  :ziveli:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

milko

Pa naravno da možeš nailaziti na podsmjehe i loše komentare,ali samo od snobova i skorojevića koji pojma nemaju o tehnici i automobilima.Ali me čudi što tome posvećuješ pažnju i što te takve gluposti sekiraju.Pa to je samo za smjeh.
Meni se sviđa to što sam nakon 30 godina poštenog rada po prvi put uspio da kupim novo auto i da se riješim starih "harabija" zabačenih garaža i drvene klocne.Prije nego što sam kupio auto dobro sam pročešljao i ovaj forum i ostale članke vezane za Daciju i ostale marke koje su mi bile dostupne buđelaru i mojim potrebama.Tsky u pravu si da izgled prodaje auto.Mogao sam proći i puno jeftinije da sam uzeo običnog Sandera za oko 3000 KM manje ,ali jbg.nemože se samo jesti i piti treba baciti nešto i na muziku.A inače tvoj post je za  :respect:

Zoran

Milko, svaka ti je na mjestu. Ja sam se odlučio za tu varijantu 3000 KM jeftinije i nisam se pokajao. Auto me super služi.

                                                                                                                                                      Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

VeDuS

Svidja mi se sto je zamena sijalica zaista jednostavna rabota (a ne kao na nekim modelima automobila).Crkla posle 25000 km (Philips-original ugradnja). Zamena ... par minuta, bez alata, sa dva prsta i malo paznje (Osram - Silver Star).

kovdejan

Jednostavna je zamena svih sijalica osim prednje leve pozicione :)

dekson

Zdravo narode, sve mi se svidja na stepway osim jedna stvar -> RENAULT motor  :ranting:

Dragan.vi


mladja73

Citat: dekson poslato 06.12.2010. - 12:37
Zdravo narode, sve mi se svidja na stepway osim jedna stvar -> RENAULT motor  :ranting:

Velika vecina ovde prisutnih upravo kupuje Dacije zbog tih Renault motora...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

dekson

Ovde ( u FR ) Renault ima toliku losu reputaciju (servis i bivsi 1.9 DCI 120 koji turbo auto-unistava motor nista nije pomogao), Sto se tice servisu zamislite da odete za kvar i da (takozvani) tehnicar vam daje odgovor "OVO PRVI PUT VIDIM U KARIJERU". Ozbiljno do sada sam prezadovoljan svojim autom ali za odrzavanje i ostalo, jedino NAS MAJSTOR imace pravo da stavi glavu u moj motor. Renault je priznao da elektronika je dodata da ne bi se musterija obratila privatnom autoservisu, cak i ako JEDNOM menjate ulje van Renault servisa moze doci do unistenje garancije.

DACIA DA, RENAULT NE !


mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Veterinar

#340
Mozda je mehanicar mlad, mozda nema iskustva, a mozda bi bilo dobro da u odgovarajucoj temi napises koji je to kvar bio, posto nisam cuo za kvarove na nasim autima koji se vidjaju na ostalim (osim ako je rec o Laguni). :wave: Sto se zamene ulja tice, izgubio bi garanciju kod svakog proizvodjaca, a ne samo Renaulta, tako da...

dekson

Citat: Veterinar poslato 06.12.2010. - 14:45
Mozda je mehanicar mlad, mozda nema iskustva, a mozda bi bilo dobro da u odgovarajucoj temi napises koji je to kvar bio, posto nisam cuo za kvarove na nasim autima koji se vidjaju na ostalim. :wave:

Sto se tice DACIA (bogu hvala i zbog toga sam izabrao tu marku) nema ozbiljnih kvarova, samo sitnice (losi brisaci itd...), Sto se tice mehanicara ovde kompjuter pise molitvu, ako na komp pise "0 errors" onda sve je ok i ako motor puca. Nemojte pogresno da me shvatite ali u FR renault servis mozete  samo da preporucite neprijatelju.
Razlika izmedju ovaj forum i francuski je ovde ima tehnika podrzana teorijom, na FR postao sam profesionalac da menjam brisace i "OBRATI SE SERVISOM".

Ljudi prestajem da TROLL-iram, jos jednom ima razloga zasto sam izabrao daciu a ne renault, motori dokazali kvalitet/cvrstocu, slabo elektronike (vecina kvarova na renault)

Jos jednom nemojte pogresno da me shvatite, hvala za ovaj forum

Loganovac

Ma razumemo mi tvoje pokušaje da nas ubediš da je Dacia bolja marka od Renoa, ali nam je malo teško da u to poverujemo.  :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.


scepo

dekson kad sam bio u Paris u martu obradovalo me je sto sam vidio dosta Dacia, najvise Logana u karavan verziji i Sandera  :to: , izvinjavam se za  :offtopic: ....