Sta vam se dopada, a sta ne na vasoj Daciji?

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Što bi se reklo, ni po babu ni po stričevima. Prilično oštar ton u zamerkama da bi ipak konstatovao na kraju da je dobar pazar. Cenim ljude bez dlake na jeziku.  :to:
U pravu si, većina tvojih stavova već je izneta na forumu, bitno je da si na kraju krajeva ipak zadovoljan svojim autom, kao i većina nas ovde na forumu. A to što bismo hteli da nam auto bude u nivou dva-tri puta skupljih, Bože moj, to je svojstveno čoveku...
Moram samo da podsetim (ili da pitam) koji si izbor vozila imao 2005. za kintu koju si dao? Sada je situacija uveliko izmenjena, ali tada...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

stalker

Za lovu koju sam tada dao za Logana ni približno nisam mogao naći neko drugo novo auto i da uz to ima od opreme ono sve što logan ima u laureate paketu  + sve ono što sam doplatio. Pogotovo ako gedaš obiteljsko auto s velikim prtljažnikom duljine preko 4 metra.
Ja sam tada tek u sebi razmišljao o kupovini novog auta a kada sam pročitao tastove i recenzije logana u automobilskim revijama bilo je samo pitanje dana kad će biti parkiran ispred moje kuće.
Da ne zaboravim napomenuti da je ipak ključnu ulogu u odluci igrao Renaultov potpis na poklopcu prtljažnika jer 15 godina vozim Renaulta 5 i član sam Renault kluba.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

krle


Boka

I kod mene se kao i kod stalkera desava da nece iz prvog pokusaja da udje u rikverc (ne uvek), svetlo kasete se takodje pali po zelji, a model auta koliko sam ukapirao identican kao moj.

david

Covek je sve rekao nema sta i svaka mu cast na trudu. Ja bih dodao da je mozda nestabilan ili ja imam takav osecaj jer se zaljulja. Posto imamo Forda karavana u kuci i kad sednes u njega kao da si na asfaltu a logan je iz njega djip i meni je dosta stabilan i lepo lezi na putu. Pre neko vece me jak vetar zaljuljao i zaneo na brzini od 90km i nije mi bilo svejedno. Kazem mozda je gresim i imam subjektivan osecaj da je nestabilan i na kraju nemoze nista da se desi sem sto ja mislim. Kako planiram za HR za NG ako bude lepo i suvo 31 bez padavina i leda testirati cu ga na putu od 700km autoputa pa cu znati jer ovo do grada je sve kratko...

stalker

I ja sam dugo imao dojam da je logan nestabilan. Možda je to zbog visine vozila i visokog klirensa ali sam se s vremenom srodio s njim a pogotovo nakon što sam poslije rumunjskih Montana guma namontirao Michelinke. I po suhom i po mokrom kolniku ima osjećaj kontrole i može se s njim dosta brzo prolaziti vijugavim cestama.
Vjetar svakako nije prijatelj loganovoj visokoj karoseriji i dosta okomitim bočnim stranicama tako da stvarno pri jakom vjetru treba biti oprezan.  :c0:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Veterinar

Dopada mi se sto sam se zbog Dacije pridruzio ovom forumu, postao njegov aktivni clan, saznao na taj nacin mnogo korisnih informacija i ucestvovao na izvrsnim druzenjima clanova Foruma ljubitelja Dacije, cega ne bi bilo da vozim auto drugog proizvodjaca.
  Ono sto nisam ranije pisao - dopada mi se kako Dacije izgledaju (Logan, MCV, Sandero, Stepway), a pogotovo ako su parkirane jedna do druge na parkingu i ako ih ima preko deset.  :to:

krle

Meni se sviđa zato što se drugima ne sviđa  :laugh:

kiconix


LeNgenda

Svaki put zaboravim, ali sad nisam; nervira me bangav ugao pod kojim se kljuc stavlja u kontakt bravu ako je prethodno izvadjen u krajnjem zadnjem polozaju, svaki put nisanim i trazim dok ga ne ubacim.

Inace, zadnjih dana sam dosta vozio po gradu, auto je odlican, sav je nekako vazdusast, lagan, ide kao vetar, jedino sto moram da se naucim da ga stedim od rupa jer dobar deo njih skoro i da ne osetim, ali ih on sigurno oseti... :(

Za sve goste koji svrljaju ovim forumom u potrazi za informacijama, pohvalama, pokudama, ili prosto ohrabrenjem, moja je poruka da zbog kupovine Dacije (Sandero :njanja:) nece zazaliti nimalo, a bogami se nece ni postideti ni pred kim. Stvarno je da se smeskas i  :driver:.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

david

Bravo za kljuc, tacno nisanim i sam...

brave

Nista se ne sekiraj i mi ostali krivimo vratove za taj kljuc. :to:

Keka

Nije mi najjasnije ovo sa vadjenjem kljuca u krajnjem polozaju, nisam probao, ali ne bi trebalo da moze da se izvadi u nekom drugom polozaju.

Licno nemam vecih problema sa ubadanjem kljuca, iako je onaj lim oko proreza sav izgreban, sto govori suprotno.

Ako je za utehu, na Ladi su stavili fluorescentno zelenu LED diodu da osvetljava prorez za kljuc  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Marek Kinasky


Sandero/Logan - izmišljeni za naše uslove i novčanike  :lux:


LeNgenda

Citat: Keka poslato 02.01.2010. - 19:39
Nije mi najjasnije ovo sa vadjenjem kljuca u krajnjem polozaju, nisam probao, ali ne bi trebalo da moze da se izvadi u nekom drugom polozaju.

Mislim da bi tako trebalo da bude na svakom autu, polozaji 3, 0, 1 i 2. Polozaj 1 je kontakt, polozaj 2 je start, polozaj 0 je off, kljuc se vadi ali se volan ne zakljucava, polozaj 3 je isto, samo se volan zakljucava kad se malo mrdne.

Ja po automatizmu teram kljuc unazad do polozaja 3, cak i kad samo ugasim auto, bez namere da vadim kljuc, navika, sta li je...

Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.