Elektro blokada magnetom

prethodna tema - sledeća tema

trajce

Pozdrav svima!

Skoro sam cuo za blokadu pumpe za gorivo magnetom. Komsija je imao tako neki sistem na Mazdi i kaze da je to bilo posebno dogradjeno. Na nekom forumu sam kasnije nasao i da se tu koriste reed relei ili reed kontakti. Zna li neko od vas nesto o ovom nacinu zastite automobila?

Koliko je to komplikovano za ugradnju i koliko bi tako neki sistem zastite kostao?

ppejic


zac

Pa Pejo, daj onda malo detaljnije upustvo oko ugradnje i funkcije, pa da stitimo svi kola.
Vidis kakvo je vreme doslo.   :ne: 

:wave:

trajce

Tako je! Upravo to sam hteo da pitam. Imas li vise informacija o ovom, kako da se sastavi i ugradi? Mesta za postavku iza plastike ima na pretek, ostalo je samo da pripremimo "sistem".

ppejic

Ja to teoretski jer mi je to i palo na pamet ovih dana, a ocigledno je vec u upotrebi.

trajce

Evo linka  http://en.wikipedia.org/wiki/Reed_switch  na kojem se nalazi nesto vise.
Raspitivacu se ovih dana kod elektronicara kod mene na poslu pa cu valjda doznati nesto vise...

Aleks

Imao sam prilike da vidim kako to funkcionise i to bas na Daciji jednog kolege sa foruma. Cena ako se dobro secam nekoliko stotina dinara. Moze ugraditi svaki auto elektricar.
I ja bih ovde stao!!!!!  :c0: Objavljivanjem bilo kakvih uputstava oko nacina ugradnje i funkcionisanja sami sebi cinimo "medvedju uslugu"!
I ovako smo se dosta izlajali o razno-raznim sistemima zastite na svojim vozilima.
Tako ja mislim, mozda gresim......

mrsp

Slažem se sa Aleksom.Ne moramo barem mi ovde na forumu da im objašnjavamo kako da nam kradu kola  :fiju:

ppejic

U pravu ste, pričaćemo o detaljima na okupljanju u Nišu  :whistling:

trajce

Slazem se! Moze neka informacija i na licni meil?

ppejic

Čekaj da nađem električnu šemu povezivanja pumpe, pa ću poslati.

saša61beograd

Još bolje mesto je prekidanje senzora radilice.
Ideju treba razraditi (u principu) a konačnu realizaciju uraditi samostalno i bez objavljivanja.Ne mislite valjda da će u po noći lopov da traga po kabini tražeći dodatne skrivene prekidače.Ili dizati haubu motora da vidi što neće da upali.Ako kresne iz prve,auto ode,ako neće ,auto se ostavlja i lopov ide dalje.
Ovako se auto može sačuvati,ali to ne sprečava lopova da prvo rasturi bravu i sve oko nje.A to je dobra šteta.Treba ga upozoriti da ne pokušava,a to je ipak alarm sa diodom i nalepnicom.
Alarm (bilo kakav) plus prekidač-prava stvar!
Mnogo jeftinije od Zedera,a podjednako efikasno.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

ppejic

Htedoh reci da je skriveni prekidac, pouzdanije resenje od magnet-reed kombinacije.

Loganovac

Zbog čega? Nosiš magnet u džepu i postaviš ga na određeno neoznačeno mesto, on aktivira reed rele i omogući paljenje. Nema boljeg načina skrivanja, a ako se pravilno dimenzioniše može da traje duže od auta. A ako izgubiš magnet (kod mene veoma verovatan ishod), ipak znaš šta treba da uradiš da bi i bez njega upalio auto.
Lično nisam za ovakve karabudževine, ali ne branim...  :ne: Uspešnost zaštite je upravo u originalnosti.
Jedino ako nisi mislio na pouzdanost u vožnji - ako se magnet pomeri - auto stade! Međutim, ima Billy rešenje i za ovaj problem, a ono se zove samodržeći kontakt relea. Dakle, reed rele sa magnetom služi kao start taster, dakle aktivira rele koje ostaje aktivno sve dok ima kontakt struje, uz pomoć svog pomoćnog kontakta. Dakle, dovoljno je samo da pipneš magnetom skriveno mesto, vratiš ga u džep i vozi Miško! A?  :woo-hoo:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.