Zamena - ugradnja zvučnika

prethodna tema - sledeća tema

trajce

Lazare evo slika prikljucaka nasih fabrickih zvucnika.

nik

#241
Citat: trajce poslato 06.07.2012. - 06:02
...koje mogu da postavim pozadi su marke JBL, GT 0937 elipsasti, 100w RMS-a i 2ohma....

Da se ja pitam, ja bih proterao autobus ovuda.
Ako vec imas JBL, turaj.

Keka je potpuno u pravu
Citat: Keka poslato 06.07.2012. - 17:12
Taj JBL bez ozbiljnog dodatnog pojacala nece raditi kako treba da radi JBL.
ali i bez njega ce jako lepo da zvuci (daleko je to od maksimuma koji omogucava zvucnik, ali i dalje lepse zvuci od drugih)
Pogledaj ocenu
http://www.testfreaks.com/car-speakers/jbl-gto937/

Po pitanju impedanse od 2 Oma, bilo je reci vec na forumu i fabrika tvrdi da u kombinaciji sa fabrickom instalacijom nema nikakvih problema, a i nigde do sada nisam nasao da se neko bunio (ipak je to ozbiljan proizvodjac da bi se igrao na taj nacin).

Lazar@

Citat: trajce poslato 07.07.2012. - 15:56
Lazare evo slika prikljucaka nasih fabrickih zvucnika.
:respect: :respect:
:to:


'ebem li ga  kuda i kako provuci  kablove za zadnje zvucnike? Danas otvarao poklopce kad ono nema...jedini kabal sto ima je predpostavljam od centralne brave?Kako uopste prikovcati na radio

Da li  fabricki blaupunkt uopste ima izlaze za zadnje zvucnike?(msm predpostavljam da ima cim u podesavanjima ima balans prednjih i zadnjih zvucnika)...Prije sam imao sony koji je otisao a uzeo za zamjenu za njega woofer i pojacalo.Sad samo cekam da skupim para za neki krsteni radio i da to sve prikovcam.
imam ovaj blaupunkt

A sad cu da uzmem one pioneer zvucnike za u vrata,e sad samo kako da provucem instalaciju za zadnje i da ih prikljucim na fabricki blaupunkt?  :banghead:

Keka

Taj Blaupunkt je krsten i odlicno svira.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Izvadi radio, na poledjini je vezan euro dzekom.
E sad, ako u euro dzeku nema izvod za zadnje zvucnike (cisto sumnjam), mozes uvek kupiti na pijaci ili u radnji.

Lazar@

#245
Mislim ono solidan je radio ali mu fali usb,aux itd..+ ima samo stelovanje za treble i bass nema mid..
I nece da se pojaca ili smanji zeza me ono sto se okrece...moram da ga pritisnem i da okrecem da bi se zvuk smanjio ili pojacao..jbg a nije uopste puno koristen taj radio...

Ne znam do cega je problem vjerovatno do zvucnika jer ovaj blaupunkt propusta ogromnu kolicinu basa(mnooogo vise nego sony,pa sam na sony-ju mogao da pojacam mnogo glasnije sa istim zvucnicima) i brzo se javlja distrozija...
Koliko su vati fabricki zvucnici?
i hoce li bolje svirati ovi?
http://www.tehnomax.me/AUTO%20TEHNIKA/AUTO%20ZVUCNICI/Pioneer_zvucnici_za_kola_TS-1301i.php

vadio sam radio ali nisam nesto zagledao taj dzek,pretpostavljam da ima izlaz za zadnje zvucnike,kako bi ih inace ovi iz servisa ugradili?
U servisu ima mnogo cd player-a i zvucnika ali su cijene paprene.

speedo

Poklopac za zvučnike u taparicungu se otkači, skine se gumena zaštita žica centralne brave od vrata do štoka, tj. "B"-stuba. Zatim je potrebno skinuti plastiku "B" stuba, tj. donji - tamniji dio (torx), skinuti kedere zadnjih vrata (da bi se ova plastika skinula) i prednjih vrata (da bi se plastika skinula, a i da bi se tepih podigao da se provuku žice). Ja sam odvrnuo i pojaseve na dnu, da mi lakše bude. Potrebno je otkačiti i par onih zakačkih koje drže tepih naprijed oko nogu i vozača i suvozača (da se tepih lijepo zadigne). Od papučice gasa (i odgovarajuće sa suvozačke strane) žice idu prema zadnjem dijelu radija bez problema...nije teško uopće. I naravno dodati žice i u euro-džek, fabrički ne dođu.

Lazar@

hvala na objasnjenju...
nego  me ovo buni  :hm:
Citat: speedo poslato 07.07.2012. - 22:54
I naravno dodati žice i u euro-džek, fabrički ne dođu.
Ne dodju zice ili nema onih pinova uopste?
koliko je tesko dodati zice u konektor?

Loganovac

Nije problem bilo kom autoelektričaru, postoje buksne koje se postave na kabl i samo nabodu u euro konektor.

Što se tiče problema sa viškom basova, možda ti je uključen loudness (imaš u meniju, posle kontrola balansa i fading-a)?
U vezi dugmeta za pojačanje koje zeza, pokušaj da naprskaš kontakte na pločici (i odgovarajuće na radiju), kod mene je to rešavalo ovaj problem. U pitanju je optički davač, nije potenciometar da bi krckao i šuškao, može samo da ne reaguje akonema dobar kontakt, što verujem da je kod tebe slučaj.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

probacu da isprskam to sa kontakt spejom...
da,ukljucen je loudnes... ipak kad pojacam i ugasim loudnes i smanjim bas  imam nekako necist zvuk.A i zavisi od muzike recimo ako slusam rok gdje dominira gitara zvuk je odlican,a recimo kad pustim tehno ili elektro zvuk je ne daj boze... Desava mi se da tapacir na vratim vibrira,bukvalno kao membrana i pritom proizvodi svakakve zvukove.Kako to rijesiti?

vidio sam neko je prije pominjao Sony XSF 1327 zvucnike...iskustva?  :huh:

Jel moguce ubaciti vece zvucnike u vrata bez prepravki?

speedo

Veći zvučnici ne staju bez prepravki. Ja imam Sonyeve 13" u prednjim vratima i rade sasvim ok za neko prosječno, amatersko slušanje. Najbolji dobitak je ulaganje u zadnje zvučnike.

nik

Citat: Lazar@ poslato 08.07.2012. - 12:12
vidio sam neko je prije pominjao Sony XSF 1327 zvucnike...iskustva?  :huh:

Jel moguce ubaciti vece zvucnike u vrata bez prepravki?

Ja imam Sony XSF 1325 (stariji model tog tvog), zadovoljan, dobar odnos kvalitet-cena. Doduse, kod mene je uparen sa Sony HU CDX GT-330 (satro, po prospektu su razvijeni zbog Xplode funkcije, ali to je nista drugo do podesavanja ekvilajzera na 10-4-4 dB)

U prednja vrata od Logana mogu 165 bez problema. Malo je veca za***ancija izraditi nosac (jer rastojanje izmedju lima vrata i tapacira nije isto po obimu) i malo skratiti ona ispupcenja na otvoru tapacira koji sluze za centriranje kutija za 13-tice, ali moze da se izvede cak i bez busenja lima za pricvrscivanje nosaca (ako se lepo izradi nosac mogu da se iskoriste vec postojece rupe).

ivan-bgd

Ja sam ubacio pinove u euro konektor , razvukao kablove ,ubacio zvučnike u zadnja vrata povezao i to je to.Ali ovom originalnom muzikom nisam nešto zadovoljan,za razliku PANASONICA kojeg imam u puntu sa full logic mehanizmom ,6-bojnim displejom sa raznim slikicama ,ali koliko para.....hoću samo da kažem, da ova fabrička muzika i nije za neko hvaljenje.Možda zato što sam uvek imao bolju... :ne:

Lazar@

tako znaci...idem sad ovih dana da gledam da uzmem neke zvucnike i da ugradim :)
Imao sam ja sony al je otisao...Imam isti takav(kao ovaj sto je otisao) u drugim kolima...Mnogo je dobar,placen 120 evrica prije nekih 4-5 godina...zvuk fantastican,ima fantasticno pojacalo... kupljen tek kad su se pojavili mp3 radio uredjaji za kola,  xpload serija...ovog blaupunkta(koji je kao 4x15w) oduva lagano iako vi kazete da u najboljem slucaju radio daje 12-12,5w po zvucniku... 
uvijek sam imao dobru muziku u kolima ne sad ono da bije i da tutnji sve nego ono cist zvuk... sto se mene tice da poredjam po redosledu alpine-pioneer-sony-kenwood pa posle toga sve ostalo...

Ovo zaboravih da pitam jel velika razlika izmedju 2 i 4 zvucnika? Posto mi oni u zadnjim vratima djeluju priguseno jer su izmedju sjedista,kako se cuju?

speedo

Velika je razlika, definitivno nešto što se isplati uraditi.