Zamena - ugradnja zvučnika

prethodna tema - sledeća tema

zac

#150
 :cekicem: Lazare, covek pokusava da ti objasni, da (-), citaj minus pol, je isti za levi i desni kanal, znaci ako si za woofer uzeo + sa levog kanala, potpuno je sve jedno da li si (-), uzeo sa levog ili desnog kanala. Potpuno su isti, znaci oba minusa su zalemljena na isto mesto na stampanoj ploci, a opet si opteretio samo onaj kanal sa kog si uzeo + (plus) 

Shvatio?  :zloca:

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Citat: žac poslato 17.02.2012. - 09:35
:cekicem: Lazare, covek pokusava da ti objasni, da (-), citaj minus pol, je isti za levi i desni kanal, znaci ako si za woofer uzeo + sa levog kanala, potpuno je sve jedno da li si (-), uzeo sa levog ili desnog kanala. Potpuno su isti, znaci oba minusa su zalemljena na isto mesto na stampanoj ploci, a opet si opteretio samo onaj kanal sa kog si uzeo + (plus) 

Shvatio?  :zloca:
shvatio  :respect: :ziveli: :c:

znaci da kupim jos jedan pa da normalno prikovcam umjesto zadnjih zvucnika  :Smiley:
E da sad sam se sjetio ovi sto mogu da se prikljuce na obadva izlaza/kanala su Dual Voice Coil a moj nije  :gun:

staracstol

Da se pohvalim, uzeo sam juče pojačalo 4x120w Evertone CE AM4120

Sad je u planu sub kutija pa ce mo da sevamo bejsa.

ivan-bgd

Zašto se zvučnici u zadnjim vratima čuju slabije od originalnih?U pitanju je fabrički cd.

staracstol

Neznam ali u Loganu isti zvučnici imaju daleko veći hod membrane nego oni u vratima. Možda oblik "kutije" ima neke veze. Predpostavljam da ti je "fader" na 0 i da su zvučnici isti.

ivan-bgd

Pa dimenziono su isti ali nisu iste marke.Prednji su original a zadnji su x-wave.E sad dal' ima veze dimenzija vrata tj prednja su vrata veća pa je i ,,kutija,, veća,ne znam :ne:..Što se tiče prednjih zvučnika nisu ni oni nekog kvaliteta....

Keka

Ocito su bolji od x-wave.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Mnogo veze ima osetljivost zvučnika. To je podatak o Db. Što više tih Db-ova to će zvučnik za istu snagu pojačala dati više zvuka uslovno rečeno. Nema kvalitet tu mnogo veze već ta osetljivost. Naravno uvek nekako oni skuplji imaju više tih Db-ova (Decibela). Verujem da je do samih zvučnika, naravno i dalje predpostavljam da ti je "fader" na 0 i da su zvučnici pravilno povezani (ono + i -).

ivan-bgd

#159
Mrzelo me da ih izrokiram pa da ih proverim kako se ponašaju.A i nisu mi se davale neke velike pare za zvučnike.Mada mislim da bi trebalo da se bolje čuju.Da nije do cd-a. :conf:Sve povezano ok.I fader je na 0

staracstol

Moram direktno da te pitam, da li ti je "fader" na 0 i da li su zvučnici pravilno povezani? Ajde daj oznake prednjih i zadnjih pa da vidimo. Volim muziku u kolima i svakakvih sprava sam imao ali ni jedna ne svira slabije na prednje ili zadnje. Sprava samo rikne i to je to. Reci koja je snaga sprave, koja je deklarisana snaga i osetljivost prednjih a koja zadnjih. To što su X-wave baš i ne uliva poverenje.

ivan-bgd

Pa muzika je original fabrička tj blaupunkt koju dacia stavlja u svaki auto.A decibele ću proveriti pa ću da napišem sutra u toku dana.Mada imao sam ja raznih zvučnika i ,,name,, i ,, no name,, i nema to neke veze.Jedino ovi no name brže riknu kad ih čepiš :hihi1:

staracstol

Pa baš i ne al ajd da ne sitničarim. Da li si proverio u kom položaju je "fader"? Ukoliko ne znaš, to je isto što i balance samo ne prebacuje snagu levo/desno već napred/nazad.

ivan-bgd

Znam šta je fader.Muzika je moja pasija.Uvek mi je u kolima gruvalo,al sam nešto u poslednje vreme prikočio.A i sad mi auto u garanciji pa ne smem ništa da čačkam  da me ne otkače iz garancije.Ove zvučnike sam sam namestio na kvarno... :zloca:

staracstol

Pa iskreno, isto tako si mogao da namestiš neke Balaupunkte na kvarno. Mislim da je problem upravo u tim zvučnicima proizvedenim pod pokroviteljstvom "Ministarstva pravosuđa narodne republike" umesto u nekoj fabrici.