Zamena - ugradnja zvučnika

prethodna tema - sledeća tema

staracstol

To je naknadno ugra]eni Sony cdx-gt 20

jaksa

Sony je 410 tačnije. Nije o tome reč, već o plastici i dugmićima koji su promenjeni. Ne znam koje godište Logan od Loganovca.
Okačio sam sliku gde se vidi fabrički HU koji je došao uz naš logan



Loganovac

Citat: jaksa poslato 14.10.2011. - 16:00
Ne znam koje godište Logan od Loganovca.

Proizveden decembra 2006.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Da li umesto fabrickih poklopaca zvucnika moze bez karabudzenja da se postave poklopci koje sam dobio uz zvucnike? Srafovi koji drze zvucnike u plasticnim kadicama su prilicno uvuceni.

Fabricki ne stoje cvrsto pa hoce ponekad da zveckaju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Ako su mrežice 13cm, nema šanse. Ja probo. Možeš da uzmeš mrežice za 16,5cm zvučnike jer njihove rupe za šrafove naležu na onaj mesnati plastični deo koji štrči iz vrata. Ja sam tako uradio jer nisam mogao da gledam one fabričke maske.

Keka

Zbog onih zbog kojih imam i alarm, ipak ce ostati fabricki poklopci.

Crna mrezica na sivoj plastici bode oci, jos ako moram da se cinculikam i karabudzim-neka hvala.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@


saša61beograd

Ta ugradnju ovoga treba dozvola seizmološkog instituta.

DarioGTI

Lazar@ - ajde nam daj malo podataka...  :cool:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Lazar@

Sal wrc 10'(25cm) special rally edition...200w,4ohm aluminiska membrana,bas refleks kutija itd...Prikljuceno na sony CDX-S2200 X PLOD 100+db  4x50w...Ali naprijed su fabricki zvucnici a pozadi nemam zvucnike  :ljut: tako da sam prikovcao woofer tako sto sam uzeo + od jednog i - od drugog izlaza za zadnje zvucnike...A inace muzika ima  osim 4x50w izlaze za jos dva zvucnika sto bi bilo 6x50w.... Moram da kupim bolje zvucnike a mozda i odstranim bas sa fabrickih sa kondezatorom?  :cul:

Loganovac

Minusi zadnjih (a i prednjih) zvučnika su uvek jedno te isto, odnosno u spoju, pa me zanima da li si imao neki poseban razlog da ovako ukrstiš vezu za woofer. Što se "izbacivanja" niskih frekvencija iz zvučnika tiče, to su ćorava posla jer onaj woofer iz gepeka nema efekta preko 100Hz, dakle može samo da tutnji, a oni zvučnici u vratima teško da idu nešto značajno ispod tih 100Hz pa preklapanja definitivno i nema. Dalje, za ovako nisku reznu frekvenciju na 4 Oma treba ti ekstremno veliki kapacitet kondenzatora, tačnije oko 400 uF, radnog napona bar 50V. Ne bi ovo bio problem da ne moraš da koristiš posebne, bipolarne kondenzatore jer se nalaze u kolu naizmenične struje. Dakle, nemoj da pokušavaš sa običnim, polarizovanim, elektrolitskim kondenzatorima!
Dalje, čak i da to uradiš, neće se osetno smanjiti hod membrane zvučnika, jer je atenuacija tek 6dB/oct. Za ostvarivanje kvalitetnog reza u kombinaciji sa subwoofer-om uobičajeno se koristi aktivna skretnica sa nagibom od 24 db/oct.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

loganovac  :hall: :hall: :hall: :hall:
Woofer je prikovcan na ove skroz zadnje zvucnike(izlaze) tako da se izrazim jer radio ima izlaze za zvucnike u prednjim vratima,u zadnjim vratima i za zvucnike sto bi dosli na dasci pozadi,e meni je woofer prikovcan na ove izlaze za dasku tako sto sam uzeo + od desnog zvucnika i - od lijevog zvucnika...A sa radiom sam prezadovoljan ima dobro pojacalo ne mogu da vjerujem koliko fabricki zvucnici bolje rade na njemu neko na blaupunktu.I sto je najbolje radio se ne gasi i kad ga odvrnem skoro na max iako bass vuce dosta struje...A naravno posle kad budem uzimao pojacalo i zvucnike za u vrata moracu da idem kod nekog dobrog majstora da mi proracuna sve sta mi treba i sta valja a sta ne valja...I sad sam prezadovoljan zvukom...A woofer sam ovako prikovcao jer nzm kako se to kaze nije dvokanalni  :lol1:  mislim da mogu da prikljucim obadva izlaza recimo ima skupljih i jacih woofera koji su na 2x2ohm koji se vezuje tako sto se uzmi + i - od lijevog i + i - od desnog zvucnika...
P.S Evo woofera dok smo ga testirali u kuci...Na muzickoj liniji aiwa 2x66w rms na 4ohm...Ko ima neke bolje zvucnike za komp cuce kako udara a ko nema  :Smiley:

Loganovac

Citat: Lazar@ poslato 15.02.2012. - 16:29

Ko ima neke bolje zvucnike za komp cuce kako udara a ko nema  :Smiley:


... a ko nema - ima laptop i Sennheiser slušalice!  :zloca:

Dakle, udara, nema šta, ali meni baš to ne treba u životu. Potpuno razumem ljude koji to vole, samo udrite, nemam ništa protiv. Ne očekujemo svi isto od audio sistema.

Nego, jesi ti opet napisao tačno kako si priključio woofer, ali nisi dao razlog, a nije ni bitno. Hteo sam samo da konstatujem da je potpuno svejedno da li si minus pol uzeo od zadnjeg levog ili zadnjeg desnog zvučnika, ništa više. Na ovo me je naterala činjenica da si ovo naveo tako da izgleda kao bitan faktor, maltene kao preporuka, pa da ne bismo ljude dovodili u nedoumicu, ništa više.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

woofer je prikljucen tako da bi vukao struju jednako sa obadva kanala...A recmo glupo mi da ga prikljucim recimo na desni zvucnik/lijevi a lijevi/desni da ostane slobodan zato sam prikljucio ovako da uzma + sa desnog i - sa lijevog... ne umijem dobro da objasnim  :cekicem: :laugh:...Nista moracu da uzmem jos jedan ovakav pa onda da prikljucim jedan na desni a drugi na lijevi zvucnik  :lau: :aplause:   I onda ode zadnja sofersajbna.... :cekicem:
"... a ko nema - ima laptop i Sennheiser slušalice!   :zloca:"
:whistling: