Zamena - ugradnja zvučnika

prethodna tema - sledeća tema

montenegrino

Da li je u Sandera (ambiance oprema) fabrički provučena instalacija za zadnje zvučnike u vratima? Ako nije,koliko je to ozbiljan posao, i kako to rade u ovlašćenim salonima?
Pošto nemam nikakvog iskustva oko tih poslova,kuda se to provlači? Koliko je jednostavno/komplikovano? Ako se odlučim za zadnje zvučnike,ne bih da mi to isfušerišu i da mi negdje oštete tapacirung,ili da se vide žice...

LeNgenda

Kablovi nisu provuceni pozadi, meni je to uradjeno pre preuzimanja, na moj zahtev i za novac, naravno. Mislim da kablovi idu u B stub, pa kroz postojece crno rebrasto crevo. Treba skinuti tapacirung zadnjih vrata i oplatu B stuba.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

scepo

Kao što LeNgenda reče nijesu provučeni nikakvi kablovi , ne moraš to u Alliance radit , moze ti to svaki majstor za oko 10 eura uradit ako ti nijesi strucan da sam odradis. Lijepu si muziku uzeo  :to:

montenegrino

#93
Vjerovatno si vidio iz druge teme koju muziku sam osacovao?:)
Nisam jos uzeo,ali mi je to za sad prvi pik!
Jedino ne znam sta da radim za zvucnike...
p.s. mislim da bi se izgubila garancija ako bi negdje drugo ugradjivao zvucnike,makar mi je tako rekao prodavac na sajmu

montenegrino

#94
Citat: Keka poslato 07.10.2010. - 22:16


Nesto sto se uklapa u opis kosta malo vise novaca:
http://www.sinko-garage.com/auto-oprema/?id=Hz 018&title=Hertz+ECX+130
http://www.sinko-garage.com/auto-oprema/?id=Hz 006&title=Hertz+dieci+DSK+130
http://www.tehnomanija.rs/katalog/magnat_zvucnici_za_kola_ultra_s_213.html
http://www.tehnomanija.rs/katalog/magnat-zvucnici-za-kola-dark-power-213.html
http://www.tehnomanija.rs/katalog/magnat-zvucnici-za-kola-dark-power-132.html


A kako/gdje se ugraduje tweeter (ako sam dobro pazumio-ovaj mali dio) na ovim modelima koje si mi predlozio? Jeli postoji fabricki mjesto za njih,ili se mora nesto sjeci?

Keka

Mozes da seces gde hoces, a mozes sa nosacem da postavis na tablu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Goky

Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Keka

Nadji negde gde mozes da ih probas (cujes) u tvom gradu, pa ako ti se svide u odnosu na konkurenciju, zovni Deda Mraza.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


wvojin

Nasao sam na oglasima neke zvucnike pa bih zeleo da cujem vase misljenje o njima.

Nov MNC Devil X zvucnici 80w/4oma i 150w/4oma
NOV Trosistemski kvalitetni zvucnici MNC Devil X najnovija serija u kutiji original pakovanju. odlican zvuk snaga 80w/4oma 80hz-20khz 90db magnet 8oz Bass+ Twiter+Super Twiter precnik 10cm cena 25e NOV Cetvorosistemski kvalitetni zvucnici MNC Devil X najnovija serija u kutiji original pakovanju. extra zvuk snaga 150w/4oma 50hz-20khz 90db magnet 20oz Bass+Dome twiter+2x piezo super twiter precnik 15.2cm x 22.9cm cena 45e

Mislio sam da ga stavim na zadnju policu. Trenutno su mi u vratima fabricki, ali sam to mislio da zamenim. Cenu bih naravno trazio da spusti, deluje mi da je previse...   :ne:, sta vi mislite?
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Keka

MNC-Maniac Sound Systems http://www.maniac-sound.com/

Kontakt: info@maniac-sound.com

Ne uliva mi poverenje.  :ne:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Ja bih lika pitao zašto ih prodaje nove i šta ima u kolima.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

wvojin

Ma znam, nisam ni ja bas nesto odusevljen... Ici cu na proverenu varijantu, sta su ljudi stavljali na Forumu. Na ovo sam natrcao na netu, pa rek'o da pitam za misljenje.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

fidel

Da pokušam da oživim temu... Dakle, pre petnaestak dana stigao mi je bordo Stepway 1.6, sa raznom opremom, između ostalog i Blaupunkt CD/mp3 i zvučnicima u prednjim vratima. Pošto sam bio audiofil (dok je porodična a i materijalna situacija to dozvoljavala), i još uvek imam neke pristojne uređaje za slušanje muzike kući, naravno da nisam zadovoljan zvukom u automobilu. Znam za akustičke začkoljice, znam da to ne može (a verovatno i ne treba) da zvuči kao kućni hi-fi, ali milsim da bi se promenom zvučnika ipak dobio pristojniji zvuk.
Zato pitam ljude koji se tim zvukom bave duže, i znaju stanje na tržištu kod nas - koje bi ste mi zvučnike preporučili (13" - za prednja vrata, cena ispod 100 E) a da dobro reprodukuju zvuk sa fabričkog Blaupunkta? I još - da li neko možda ima uputstvo za upotrebu Blaupunkta u elektronskom formatu?
Pozdrav svima, nadam se da ćemo se još dugo družiti.

saša61beograd

Bez dileme 2 zvučnika nisu dovoljna.Garancija istekla,malo lepog vremena,1800din za par LG dvosistemskih i na posao.Pošto u fabričkom (Dačijinom)konektoru za radio nema izvoda za nazad,iz konektora radia sam izvukao žice za zadnje i spojio sa žicama koje sam dobio uz zvučnike.Naravno preko muško-ženskih buksni.Taj snop sam sproveo kroz rupu desno od radija,pored antenskog kabla i spustio do srednjeg tunela,kod pepeljare.Zatim sam skrenuo desno,zalepivši snop za donji deo kasete i stigao do kedera prednjih desnih vrata.Odatle zice idu ispod kedera i plastike srednjeg stuba sve do ispod zadnjeg sedišta.Zatim iza naslona do zvučnika.
Prosecanje tapisona je vrlo mučno:pazi na staklo,pazi na farbu,pazi da rupa ne bude prevelika,vrat iskrivljen...Pokušao sam to da radim iz gepeka,ali je tek to neizdržljivo zbog dubine istog.
U uputstvu za radio sam video koje žice su levi,koje desni,minusi su sa crnom crtom i sama buksna je manja.Snop žica sam dodatno izolovao izolor-trakom.Pošto su žice za zvučnike iznenađujuće tanke(originalne,dobio uz zvučnike)nije bilo problema da se gurnu između kedera i tapisona.Dužina žica koje sam dobio uz zvučnike je 4,5m i taman toliko treba.
Muzika mi je Pionir,prednji zvučnici takođe(ugrađeno u Ak Marković,pre tri god)a zadnji LG jer nisam našao Pionir 13cm.
Uglavnom,zvuk,odnosno čujnost je tek sad onaj pravi,čak sam basove smanjivao na račun srednjih i visokih.
Nisam nešto posebno birao ni zvučnike ni radio,ali ispalo je dobro,cela kabina je ispunjena zvukom i nema potrebe za "odvrtanjem".

Loganovac

Čestitam, najvažnije je da si zadovoljan!  :to:

Misiim da si nepotrebno improvizovao oko trase kablova, standardno su instalacije provučene uz levu sajtnu, ispod tepiha i ne treba ništa da se proseca, već postoji trasa, lako se postojećem snopu doda još par kablova, ja sam to uradio sa parking senzorima. Svejedno, važno je da je na kraju ispalo OK.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.