Zamena - ugradnja zvučnika

prethodna tema - sledeća tema

jaksa

Jedina razlika izmedju modela sa C i onog bez C je 2 odnosno 4 mesta za šrafljenje i što onaj skuplji (1352 bez C) ima masku.
Nisam skidao logan original masku, ne znam da li se ona kači  na sam zvučnik ili kako već a ne bih da kupim 4 zvučnika bez maske na koje se loganova maska ne može staviti.

zac

Original maska se kaci na plasticni nosac (prstenasti) a ne na zvucnik, tako da ne ces imati problema sa originalnom maskom na bilo kojem zvucniku precnika 130mm (13 cm)  :wave:

Original masku je vrlo lako skinuti obicnim pljosnatim "srafcigerom"

jaksa

#122
Odlično, hvala na informaciji.
Mislim da za oko 3500 dinara ne postoji bolji način da unapredim zvuk u loganu. Taman da se vlasnici prijatno iznenade kada im ga vratim :)

Trenutne opcije su navedeni kenvudi uz K*etensku online kupovinu kod winwin ili jvc po jako dobroj ceni:
http://www.simfonija.rs/index.php/products-mainmenu-64/detail/76-jvc/flypage/1090-jvc-cs-v516?sef=hcfp

jaksa

Našao sam kenwood 1352 (bez C) za po 1500 dinara. Ugradio danas. Zadovoljan :)

ivan-bgd

kupio x-wave za 1300 din par 13'' za zadnja vrata svog sandera .nije lose moze i bolje al mislim da je pristojna cena i pristojan kvalitet za te pare.medjutim radio ima jako los zvuk...moracu da ga zamenim...doduse auto je nov i garancija je u pitanju a za ugradnju doticnih zvucnika trazili mi u hit autu 4500 soma..da provuku 4 kabla....sam sam sve odradio kao i na svim predhodnim automobilima koje sam posedovao.....vacarosi klasicni i derikoze.

DrJekyll

#125
Druže samo da te obavestim pošto si sam ugradio zvučnike, možeš slobodno i radio da zameniš sam pošto verovatno nemaš garanciju više (trebalo bi samo na elektriku). Nisu ni oni mutavi, i ja sam čupao kosu kada sam davao 6000 za ugradnju koji bih ja sam 100% bolje odradio...i ponavljam ODRADIO, a ne uradio. To je cena današnjice i moramo da se naviknemo.




@jaksa
Gde si našao taj Kenwood? Ja planiram matorom u Dusteru da ugradim neki (naj)jeftiniji radio samo da me više ne smara.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

jaksa

Ovde:
http://www.simfonija.rs/
Nisu imali JVC naveden na sajtu već ove kenwoode. Kenwood, ovaj, je u tehnomaniji mislim 2200 din.

ivan-bgd

a na sta to vise nema garanciju?na auto?pa ako trreba ima da  skidam zvucnike svaki put pred servis ako treba :ranting:

jaksa

Sad se setih, tamo sam video i nekikenwood HU za 7000 i nešto dinara. Izadje da za desetak hiljada  dinara može da se namesti pristojna muzika u autu, svakako bolja od fabričke.

Oni originalni zvučnici su neki blaupunkt malaysia. Dosta su teški, ali membrane su od nekog kartona....

DrJekyll

Citat: ivan-bgd poslato 13.10.2011. - 20:30
a na sta to vise nema garanciju?na auto?pa ako trreba ima da  skidam zvucnike svaki put pred servis ako treba :ranting:

Samo kažem ono što svi znaju ovde....e sad koje su šanse da te oni provale to ne znam, a ja nisam hteo tada da rizikujem pošto je auto bio par dana star. Sada me boli uvo, mada se i ne zezam toliko.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Citat: jaksa poslato 13.10.2011. - 21:14
Sad se setih, tamo sam video i nekikenwood HU za 7000 i nešto dinara. Izadje da za desetak hiljada  dinara može da se namesti pristojna muzika u autu, svakako bolja od fabričke.

Fabrički ugrađena muzika razlikuje se u zavisnosti od nivoa opreme. Teško da se može za 100EUR kupiti bolji HU od ovog Blaupunkta koji sam ja dobio fabrički ugrađenog. Možda mu fali nešto snage (4x15w RMS - pravih), ali zvuk je za medalju, kačio sam mu ozbiljne kutije od kućnog sterea - sa flat kontrolama zvuči fenomenalno. Na mojim JBL zvučnicima od 13cm (sinoć provereno da koštaju 85 EUR par) zvuče super uz loudness kontrolu i pomalo ekvilajzera. Ništa ja tu ne bih menj'o.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

jaksa

Ja sam onaj sony platio 100e 2007. godine i zvuk sa njega je bolji od ovoga što je bio ugradjen:
http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/112/1126214/a43c73407cff-640x480.jpg
Skroz na dnu, Renault List.

Naš Logan je u najvišem, lauret pack paketu opreme, iz 2005. je.

Koji blaupunkt ti imaš?

Loganovac

MP3 sa RDS-om 4x15W RMS, otprilike ovaj

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

Oni kao da su zaplenili par šlepera tih modela. I dan danas ugrađuju iste. I ja imam takav. 
I drink to make other people more interesting.

jaksa

U odnosu na naš Logan, sve je drugačije, i srebrna maska, i dugmići, i radio... Taj Blaupunkt izgleda solidno.

Ovako to izgleda u našem:
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?action=dlattach;topic=3326.0;attach=5651;image