Ugradnja putnog racunara - prepravka BC

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Ovo planiram uraditi na svom BC kako bih dobio dodatne opcije.

U prilogu je prevod/skracena verzija uputstva koje objasnjava kako se radi modifikacija.
Original uputstva je ovde http://imbunatatiri-logan.weebly.com/uploads/5/5/4/0/554090/manual_de_instalare_cb.pdf

Potrebno je malo umeca oko razlemljivanja/lemljenja SMD komponenti i oko instalacija. Ako ste i malo nesigurni bolje ne pokusavajte da modifikujete, kako ne bi pokvarili nesto nepovratno.

Ostalo je da provalim kako modifikovati sadrzaj EEPROM-a, ali i tu sam pri kraju.

staracstol


Gagi1/2


zac

#3
 :hall: :hall: :hall: :respect: :respect: :respect:  :aplause: :aplause: :aplause:

Pejo, ako sam dobro razumeo, uskoro ces znati kojim kolom se zamenjuje ono postojece, to jest njegovu oznaku, i gde se moze nabaviti. I da, da li auto koji uopste nema BC, nema ni onog malog kola (pinul 1), na stampanoj ploci, i da li bi se ono moglo dolemiti? Koja mu je oznaka i slicno?  :c:

ppejic

Memorija, vec isprogramirana se moze kupiti u Rumuniji. Ne znam cenu ali se mogu raspitati.

Ono sto ja pokusavam je ukapirati kako modifikovati posojeci sadrzaj, koji bi isprogramirao u novu tj. praznu memoriju, a kako bih sacuvao staru.


zac

Ok, to sam ukapirao. E, a posto ja na mom autu nemam fabricki BC, da li bi mogao uopste, odraditi ovakav zahvat?

I raspitaj se za cenu U Rumuniji, ja sam prilicno zainteresovan za ovu modifikaciju, pod uslovom da je moguca na mom autu.

Pozdrav...  :wave:

ppejic

Svaki Logan im BC, ali u njemu nema trip computer, kao ni elektro instalaciju koja to podrzava.

zac

#7
Hvala, znaci vredi pokusati. Cekamo dalja upustva.   :to:

PS:A sta mu dodje taj "trip computer"?  Opet mi nije jasno, da li ja mogu namestiti taj "trip-computer" ili ne?
Ajd` za elektro instalaciju nije problem.

Loganovac

Da pokušam malo da razjasnim: svaki Logan ima displej na kome prikazuje osnovne podatke - ukupno pređenu kilometražu, sat, količinu benzina u rezervoaru i temperaturu rashladne tečnosti. Ja to ne bih nazvao board computer-om, jer se ništa ne preračunava, odnosno ne prikazuju se posredno izračunati parametri kao što su specifična potrošnja ili prosečna brzina. Dakle, u pitanju je ipak dodavanje funkcija preračunavanja i prikazivanja ovih parametara, koje se, na kraju krajeva i dobijaju računskim putem iz osnovnih parametara + impulsi protokomera, odnosno njihova emulacija iz ECU-a.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Moj Preference moze meriti kilometrazu od tacke A do tacke B. Znaci jeste primitivni BC

zac

Moj ne moze ni to, auto mi je 2007. takodje Preferance, i meri samo kolicinu goriva, kada se uradi test.
Na onom PDF. dokumentu-upustvu, vidim da se ugradjuje dodatni taster, pretpostavljam da je to preporuka za one koji nemaju funkcionalni BC.  Ako sam dobro shvatio...  upravo me to i zbunilo, da li to znaci da ipak moze ili uopste ne moze da se pokrene taj BC, i da li je za to dovoljan onaj cip sa memorijom ili treba dodati + taj trip comp.  Ozicenje mislim da ne bi bilo nemoguce.

Ukratko, da li se moze ugraditi-pokrenuti BC. na onoj postojecoj ploci instrument table ili ne?

krle

#11
Da.  

Verujem da si nestrpljiv  da ovo što pre ugradiš, ali pažljivo čitaj šta je Peja napisao.  

Citat: PPejic poslato 11.03.2012. - 11:21
Moj Preference moze meriti kilometrazu od tacke A do tacke B.

 To je pod  2.  (B)

 

zac

  Aha... dnevna kolometraza...   :bonk: , ja sam pomislio na daljinometar, kao sto ima na bordu..  :c:

acalisse

Da li ovo isto vazi i za Duster, koji nema BC?

ppejic

Za 'Duster ne znam, ovo je uputstvo bilo samo za Logan.

Isprogramiran cip u Rumuniji je 16E + ptt. Znaci deru.