Dacia City - novi gradski mališan

prethodna tema - sledeća tema

stalker

Naslovnicu revije Auto Klub krasi velika slika novog modela Dacie koji bi se trebao pojaviti 2014. godine. U šturom tekstu s enavodi da će biti koncipirana na platformi Nissan Micre a spominje se duljina izmeđi 360 i 370 cm. Od motora za sada su izvjesni 1.2 16V sa 75 KS i 1.5 dCi od 65 KS dok se kalkulira sa cijenom od 5900 Eura.
Autić izgleda jako simpatično ali treba još sačekati da se pojavi na cestama.
Evo par slika koje sam okinuo mobitelom.



www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

staracstol

Fino, fino. Taj dci je :headbang: na tu karoseriju, mislim cip i to.

VaskezNS

Šta, dosadilo im da prave Sandera ?  :bonk:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

nenad28


Nije im dosadilo, nego su shatili da su napravili gresku hehe.

stalker

Valjda su ohrabreni uspjehom Logana, Sandera i Dustera odlučili ući u segment malih gradskih vozila ispod 4 metra a žele koncepciju s 5 vrata. To je vjerojatno razlog da koriste platformu Nissan Micre umjesto Twinga koji se i nakon najnovijeg redizajna radi samo sa troja vrata.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Veterinar

Mada mi se zadnji kraj ne dopada narocito, ovaj autic bi mogao biti pun pogodak.

Dragan.vi

Uopšte ne izgleda loše. Još ako zaista bude ta cena - pun pogodak   :too:

speedo

Pa i ne čini mi se toliko povoljno...auto je manje od Sandera, a toliko i Sandero base košta.

Veterinar

Sandero u Base opremi kosta 1200 evra vise.

speedo

Upravu si, ali bio je jeftiniji...ispod 6000 eura, vjerovatno su poskupljenjem pravili prostor za manji auto.

Zoran

Moj Sandero je bio 6315 eura 10/2009 god. Ipak jeste to jaka cijena za tolišni autić. Tata - Nano  :ces:?
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Tu gde si kupio Sandera za te pare verovatno će ovaj mališan onda koštati 5.000EUR
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

abc123

Ovaj autic deluje brutalno dobro da bi se pojavio u serijskoj proizvodnji za te pare. Moje misljenje je ipak da ce ga Reno naruziti da ne bi konkurisao svojoj "gospodskoj" braći  :to: .

Ayrton

Citat: abc123 poslato 10.02.2012. - 09:09
Moje misljenje je ipak da ce ga Reno naruziti da ne bi konkurisao svojoj "gospodskoj" braći  :to: .
Ili će da mu "nasviraju" cenu,pa on više neće biti Dacia! :ne:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

jasho

Moje mišljenje je da će mu cena biti od 5900 pa naviše, ili u prevodu nešto jeftiniji za nekih 500-600 evra od prve konkurencije Ševorlet Sparka, Dacia ima pad prodaje i mislim da će morati da se potrude i dizajnom i kvalitetom da budu na nivou konkurencije, a i cenom pogotovu, takoda sumnjam da će da ga zgule do kosti ovi iz Renaulta!!! Biće  to fin autić!!!! :to: