Na šta sve obratiti pažnju prilikom preuzimanja novog vozila

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Rookie, svakako trebaš provjeriti ali mislio sam da nećeš naći zamjerku.

                                                                                  Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

dekson


- réglage appui-tête difficile
-> Tesko namestanje naslona glave

- vis fixation accoudoir dont l'épaisseur gène le réglage du siège sur les rails
-> Sraf za fiksiranje naslona ruke je mnogo debeo i smeta stelovanju sedista
- jauge gasoil
-> skazaljka za gorivo
- lumière coffre reste allumée ( avec les phares )
-> Svetlo u gepeku ostaje upaljeno ( sa farovima )
- aiguille compteur kilométrique ( capteur vitesse défectueux ) Needle
-> Kazaljka brzinomera pokazuje pogresno
- eau sous et derrière siège passager ( viendrait d'un pb de montage de l'air conditionné -joint- )
-> Voda iza i ispred sedista suvozaca ( ocigledno je problem kada je namestana klima)
- bruit de vibration côté moteur vers 1500 t/m : bouchon jaune du remplissage huile en contact avec cache moteur.
-> Zvuk vibracije oko motora oko 1500o/m: zuti cep za punjenje ulja u kontaktu sa plasticnim oklopom motora.
- bruit de vibration à l'avant droit lors de montée en régime: tuyau en alu (circuit climatisation qui passe sur l'aile avant droite) trop de jeu, mal serré au niveau du bridage contre l'aile.
-> Zvuk vibracije na prednji desni deo na povecanju rezima  : aluminijumska cev (krug klimatizacije koji prolazi na prednje-desno  krilo) previse lufta, lose zavijeno na krilu.
- vibration volant : pb équilibrage roues (avant et arrière )
->Vibracije volana : problem paralizma tockova ( prednji i zadnji)
- parallélisme mal fait en usine
->paraleliizam fabricki lose uradjen.
- voyant " arrêt impératif ": pression insuffisante du turbo ( difficulté de l'électrovanne à piloter le régulateur ) = défaut de série d'une pièce plastic en T.
-> Svetlo "OBAVEZNO STAJANJE": nedostatak pritiska u turbo (teskoca solenoida da upravlja regulatorom) = serijska falinka plasticnog dela u obliku "T"
- passage du faisceau moteur mal clipsé ( risque coupure )
->prolaz motorskog kabla (electricni) lose klipsiran (rizik presecanja)
- faisceau électrique force sur injecteur 4 ( rappel cc )
-> Elektricni kabl forsira na inzektor4 (???? ne znam kako se zove)(konstruktor zove na ispravku)
- mauvaise série pneu Continental ( creux sur le flanc et rappel cc )
-> Losa serija guma kontinental (suplja na stranu i konstruktor zove na ispravku)
- joint entre pare-brise et tableau de bord
-> dihtun izmedju sofersajvne i vozacke table.
- voyants frein à main, esp, anti-patinage s'allument.
->Sijalice za rucnu kocnicu,esp,ABS se pale.
- petits pb de peinture ( à vérifier )
-> Sitni problemi farbe (proveriti)
- Pression des pneus à vérifier à la livraison du véhicule.("trop de pression". A vérifier impérativement sous peine de pb de tenue de route[/i])
->Proveriti pritisak guma po preuzimanju auta (previse napumpane. ** OBAVEZNO PROVERITI inace lose auto drzi put **
- Niveau d'huile à vérifier à la livraison du véhicule.( on a vu "trop d'huile" !! )
->Proveriti nivo ulja po preuzimanje auta jer je previse sipano ->IZNAD MAKSIMUMA<-)
- verrouillage des portes à faire programmer en CC.
->Zakljucavanje vrata treba konstrukter da programira.
- Volant incliné vers l'avant ( constaté par certains ).
->Volan iskrivljen na stranu (vec vidjeno)
- cache air-bag du volant qui se déboite d'un côté ( vu sur un Prestige dci 110 4*4 reçu en Août )
->Poklopac air-bag-a se skida na jednu stranu ( Vidjeno na prestiz DCI110 4X4 primljeno avgusta)
- vibration dans porte : décollement du renfort intérieur ( un cas avéré sur Duster 4x4 de 4000 km )
->Vibracija u vrata : odlepljivanje unutrasnje zastite (proveren slucaj na DUSTER 4X4 sa 4000Km)
- vérifier la concordance du numéro de la plaque d'immatriculation avec celui inscrit sur la carte grise (déjà deux exemples !!)
-> uporediti registracione brojeve i brojeve na saobracajnoj karti.

** PS JA BAS I NE ZNAM SVE NASE NAZIVE ( AUTO DELOVA) **

@DeXX

Raja


rookie


dekson

#34
Hvala rajo, sto se tice pritsika gume, obavezno proveriti jer kada sam preuzeo moj STEPWAY, previse bilo napumpano (2,8 umesto 2.2) a ulje isto 5mm povise MAXI ! Nemojte niko da vas vara da je "normalno jer nov auto i uvek u pocetku guta ulje" i BLABLABLA, na DCI moze doci do unistenje turbo i motora.

EDIT: Nema na cemu rookie, ponos mi je da pomognem

MajorSoul

Ja cu prvo da pregledam auto detaljno tek im posle dajem pare  :crazy:
:wind:
..need more buttons..

hemicar

U subotu napokon preuzimam Stepčića  :zurka:  :hihi1:

Ukratko, na koje vitalne stvari trebam obratiti paznju tokom preuzimanja vozila?

Pozdravcic iz Banja Luke  :too:

milko

Nećeš imati potrebu nešto specijalno pregledati auto.Ono je dekonzervirano,oprano,očišćeno i izvršen je 0 ti servis.Tako da ćeš se ti sa prodavcem veoma kratko zadržati u nekakvom letimičnom pregledu i upoznavanju sa osnovnim stvarima.A ako si baš neka cjepidlaka možeš tu ostati i cijeli dan.Najvažnije po meni je da odmah kupiš patosice i pravac benzinska pumpa,a u narednim danima ćeš sve to polako pregledati.U ostalom imaš 5 godina garancije.

Sretno i uživaj!

Raja

Prvo pogledaj da li ima sve pripadajuće stvari: rez. točak, dizalicu, ključ za montažu-demontažu točkova. Pregledaj da nije negde, slučajno, ogreban. Da nisu naprsla neka stakla, farovi,
zadnja svetla, proveri pritisak u gumama... sve što ti padne napamet. Za ozbiljnije stvari postoji garancija kako na motor tako i na limariju. Sve u svemu: natoči, sedi i voziiiiii.

John Reynolds

Zapamti nivoe tečnosti pa ih prati tokom razrade.

black line

Jeste da izgleda glupo zavirivati i pregledati nov auto ali je neophodno. Prilikom preuzimanja mog auta iz salona primetio sam da je na vratima od gepeka jedna ogrebotina. Nista strasno malo polir paste i kao da je nikada nije ni bilo.
Problem moze da bude ako se ne primete neke ozbiljnije stvari jer se desavalo da se vozilo u transportu mnogo osteti, ozbiljni udarci u vozilo koji deformisu limariju, posle toga auto ispeglaju  i naravno prodaju ga kao nov.  :ranting:

mrsp

Na Sanderu obavezno pogledati rezervni točak http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2989.0
Jer kako kažu garanciju na gume imate samo dok je na šleperu.E pa vi lepo pogledajte pa odmah reklamirajte  :ranting:

peras

Prilikom pregleda treba prodavcu zapusiti usta na 5 min. i detaljno razgledati moguca ostecenja ili ogrebotine na autu. Ja nisam uocio ogrebotinu na prednjem braniku i na rucici zadnjih vrata. NIje puno ali ume da nervira. Polako i detaljno pregledati auto, kasnije reklamacije na ostecenja i ogrebotine ne priznaju.