Iritantan zvuk pri kretanju i kocenju

prethodna tema - sledeća tema

asimov

Pregledao sam prosle teme i nisam uspeo da pronadjem slican problem. Moguce je da nikom ne smeta ovaj zvuk :/ a moguce je i da ja nisam pronasao temu :D.

Predjeno je 24 hiljade od aprila ove godine.

Prilikom kretanja i (jaceg) kocenja do zaustavljanja iz brava na prednjim vratima cuje se zvuk koji se najjednostavnije moze opisati kao caktanje... 2,3,4 puta uzastopno dok se teziste automobila ne povrati ka sredini nakon pocetnog ubrzanja ili usporenja.

Ovaj problem (ne potpuno isti, objasnicu) sam primetio na jos 2 automobila slicne klase,punto tj. Z10 sa predjenih 60 hiljada i na Opel Corsi D (porodicnoj) na kojoj je isti poceo sa vec 10 hiljada i dan danas postoji (83 hiljade).

Elem, sad sam vec 100% siguran da zvuk potice iz brava na prednjim vratima a zbog toga sto dolazi do, pretpostavljam, nekog uvijanja karoserije koje vrata moraju da isprate (kao i delovi koji ih podrzavaju). Zvuk se ne javlja jedino kada krenem veoma sporo i kada krecem nizbrdo... Medjutim, problemi na puntu i opelu su se uglavnom javljali prilikom sporijeg prelaska preko vecih izbocina ili ivicnjaka ali jako retko pri kretanju i nikad pri zaustavljanju! Na stepveju je problem veoma iritantan, posto se zvuk javlja u 80-90% pokretanja sa mesta.

Da li neko ima slican problem i da li postoji neko resenje?
Ovo je, pored veoma tupavog rezima rada zadnjeg brisaca, jedina stvar koja me stvarno iritira na kolima pa zato i trazim savet.
Probao sam sa podmazivanjem brava koristeci mast u spreju ali nije pomoglo.
Mozda tovatna mast ili nesto slicno?

Keka

Oko plasticnog prstena na zubu brave omotaj jedan krug izolirke, p vidi da li je bolje.

Problem moze biti i u nosacima stakla koji znaju da pustaju slicne zvuke. Probaj da li je zvuk prisutan pri otvorenom prozoru.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks


asimov

Izvinjavam se sto nisam ranije stigao da odgovorim.

@Keka
probacu to sa izolir trakom danas pa cu javiti rezultate nakon sto ga malo provozam.

@Aleks
jesam  :( , ali zvuk u mojim kolima ne potice iz mehanizma stakla ili sarki vrata vec bas iz predela gde se vrata naslanjaju na b stub, tj iz brave...