Korube za zadnje blatobrane ( plastični unutrašnji blatobrani)

prethodna tema - sledeća tema

ronac

Drugari, prelistao sam komplet forum i samo se u jednom delu spominju korube za zadnje blatobrane i da se jos ne proizvode za daciju. Da li neko ima informaciju jesu li pocele da se proizvode? Juce sam gledao to oko zadnjih tockova i tamo gde ima pola korube ima veliku rupa i tocak nabacuje zemlju na nosac branika. Izvadio sam kilo zemlje sa jedne i druge strane. Posebna prica je desna strana sa onim crevima od rezervoara tj za sipanje goriva tu je bilo 3 kg zemlje. ako se nisu pojavile korube razmisljam da ih napravim od stojadinovih koruba za prednji tocak koje srecom posedujem. Na onim polukorubama ima veliki plasticni sastav koji cu odvrnuti i tu zakaciti, a napred ima neki saraf zavaren za sasiju fabricki i tu cu da ucvrstim prednju stranu i valjda ce da se drzi. Korube izgledaju ovako

Keka

Mogli bi da angazujemo plasticare iz Pazove da naprave kalup i po narudzbini da naprave odredjenu kolicinu, ako se javi dovoljno zainteresovanih.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Gagi1/2

Kod Sandera je isti problem. Pored nabacivanja zemlje, čuje se i najmanji kamenčić koji se odbije od točka.  :(

Ovo za plastičare nije loša ideja. Pitanje je samo koliko komada treba napraviti da bi cena (po komadu) bila prihvatljiva. Mislim da su kalupi (alati) za ovakve stvari dosta skupi.  :ne:

Nikolagavijal

Upravo tako.Alat je dosta skup i bez serijske proizvodnje neisplativ bez obzira na količinu jednokratne porudzbine koju bi forumasi mogli da realizuju.

Keka

Ja bih ipak vise voleo da cujem konkretnu ponudu od plasticara.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mrsp

I u Kragujevcu ima čovek koji pravi korube od poliestera ali mu nije isplativo da pravi na male količine.Tako da nije ni pokušavao za Daciu da napravi.
Ali meni se sviđa Kekina ideja ako može da se naprave plastične :too:.
Naravno uz neku prihvatljivu cenu  :whistling:

Citat: Nikolagavijal poslato 19.12.2011. - 12:20
Upravo tako.Alat je dosta skup i bez serijske proizvodnje neisplativ bez obzira na količinu jednokratne porudzbine koju bi forumasi mogli da realizuju.
Neverujem da bi to kupovali samo forumaši.Mislim da bi dosta ljudi kupilo tako nešto samo kad bi znali da neko to pravi.

Pa zato Keko ako možeš ti se raspitaj o ceni i konkretnim uslovima pa da se dogovaramo ako bude prihvatljivo  :)
Mislim ako znaš nekog ko to radi. :whistling:

saša61beograd

15.000 Logana +15.000 Sandera (otprilike).Neka ih kupi 10% vlasnika to je 6000 komada (leva i desna).Malo li je?
Plastične su mnogo bolje od poliesterskih.Glavni problem je napraviti ih tako da se montiraju bez bušenja u lim.Osim ostalog,to je veliki doprinos smanjenju buke od točkova.Inače,mislim da ih fabrički ima bar 50% savremenih automobila.

ronac

Moj burazer koji radi gumene delove za automobile mi je reka da alat za gumice balans stagle kosta 300 e koji je dimenzija 15x 15x 7 cm a to su samo cetri prstena koliko bi kostao alat  1x0.75x 0.5 METARA bar jedno 2-3 hilade evra plus sto ti za takav alat treba vodeno hladjenje znaci kalup iz delova. znaci mnogo skupo na ovu jeftinocu. Ja mislim da stojadinovih ima na bacanje za male pare, prekrojiti ih  i to je to ja probam pa javljam kako je uspelo .....i naravno slike
:too:

peras

Jos od kupovine auta razmisljam kako da resim zadnje blatobrane, ovu polovinu sto su stavili ne vredi, ne znam kakva je situacija sa kolegama iz Rumunije, da li ima kod njih?

zac

Takodje, od pocetka razmisljam o zadnjim blatobranima. U svakom slucaju podrzavam Kekinu ideju....da se raspitamo o ceni pa onda da nastavimo, ovo do sad su sve nagadjanja. 

Ima jedan forumas iz Pazove....  :c: pa ako ga ne bude mrzelo...  :friends:  :ziveli:

hobbista

Jedina opcija bi bila ako moze da se radi od "folije" - sa izvlacenjem vakuumom. Alat za ovo bi bio najverovatnije nekoliko hiljada eura. Ako su razlicite strane, onda za svaku stranu po 1 alat  :ne:
Brizganjem ne moze da se uradi (u stvari moze, ali je to utopija).

P.S. Radio sam sa plastikom pre... uh, pre mnogo godina  :c:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Alati za plastiku su skuplji oko 10 000 puta od proizvoda koji je ugraviran u njih. Alat koji izbaci desetak štipaljki košta desetak hiljada Konvertibilnih maraka (5 000 eura).
Sam svoj gazda - vazda.

LeNgenda

Citat: Gagi1/2 poslato 19.12.2011. - 11:53
Kod Sandera je isti problem. Pored nabacivanja zemlje, čuje se i najmanji kamenčić koji se odbije od točka.  :(

Sa zavesicama jok, bar 90% manje. Licno se uverio po montazi.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

peras

Gde se stalo sa projektom?
Ronac, sta bi sa zastavinim korubama jel mogu da se uklope?

ronac

Hladno mi je, a i nemama mesta u garazi imam neku masinu unutra pa i ja jedva izlazim iz kola kada parkiram. Bice kada malo otopli. ( dobio sam kola sa trapez dizalicom bez kurble pa i nju ne mogu da koristim, moram da skidam tocak da bi probao . Neka neko stavi sliku kurble da vidim kako izgleda original za daciju) :too: :banghead:
















0