Alarm za Daciu Sandero/Logan

prethodna tema - sledeća tema

Gagi1/2

@krle
Dali ti alarm automatski zatvara prozore? Ako ne, jel ima mogućnost da se taj modul dodatno ugradi?

DrJekyll

To nema veze sa alarmom, u našem slučaju to ima veze sa prekidačem za stakla. Bilo je priče o ovom prekidaču i predlažem ti da malo potražiš na forumu.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

Citat: DrJekyll poslato 16.10.2011. - 23:32
To nema veze sa alarmom, u našem slučaju to ima veze sa prekidačem za stakla. Bilo je priče o ovom prekidaču i predlažem ti da malo potražiš na forumu.

:-)1

Taj prekidac o kom ti pricas nema veze sa ovim cto je Gagi1/2 pitao. Uz Cobra alarme a i uz neke druge, cesto kao dodatnu opremu nude upravo te module koji imaju funkciju automatskog zatvaranja prozora prilikom aktivacije alarma. Znaci nemogucnost zaboravljanja otvorenog prozora.  :wink:

krle

#93
@Gagi1/2

Za naša vozila je potreban   modul i on se može ugraditi.  
Majstor koji mi je ugrađivao alarm to više ne radi jer kod nas nema više kvalitetnih modula.
Kako on kaže, svi moduli su iz Kine i  veoma su lošeg kvaliteta.


DrJekyll

Nisam imao pojma za to....ja koliko sam video samo automobili koji su imali opciju automatskog zatvaranja su imali tu opciju zatvaranja.
Jedno pitanje, ako neko ima automatsko zatvaranje, jel njemu onda ne treba taj modul?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

Ako mislis na "automatski' prekidac... koji jednim kratkim stiskom zatvara prozor ? Odgovor je da, treba ti modul da pokrene podizace prilikom aktivacije alarma.

hobbista

Mislim da ne treba modul za takve automobile, ali alarm mora da ima tu opciju. Primer je Megan, koji zatvara sve prozore kad se zadrzi dugme zakljucavanje 3 ili 5 sec.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

 :ne: Moguce, izvinjavam se ako sam lupio.  :c:

krle

 Alarm ima tu opciju ali je ona kod naših vozila , kao što sam rekao, beskorisna bez modula

Nisam se setio da  pitam da li bi kod mene to funkcionisalo na vozačevim vratima s obzirom da imam impulsni prekidač.
Majstor je naveo primer  Megana i Opelovih vozila sa opcijom "comfort"    kod kojih to može da se uradi bez modula.

DrJekyll

A koliko bi koštao taj modul? Ja se razmišljam već neko vreme za alarm i hteo bih i tu opciju kad već kršim garanciju sa tim.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Gagi1/2

I mene zanima cena tog modula. Ako je previsoka, a alarm može da funkcioniše bez modula na impulsnim prekidačima, možda bi jeftinije rešnje bilo da se ugrade uređaji koje pravi stojakovicv. Video sam to ovde:

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=105.0

Ne znam samo dali ih još uvek pravi. :ne:

krle

Nije mi poznata cena modula.

DrJekyll

Poslao sam poruku Stojakoviću i kada mi javi, javljam i ja vama. Računam da taj modul za alarm ne radi kada je u običnoj upotrebi, tj ne zamenjuje impulsni, pa mi je bolje da uzmem impulsni nego modul koliko god koštao....a nije manje od 20ak evra sigurno.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Gagi1/2

#103
DrJekyll je dobio odgovor od Stojakovića, a da nebi pravio dupli post, poslao ga je meni da ga napišem:

DrJekyll:
Pozdrav,
da li još uvek praviš one impulsne prekidače za Sandera? Meni bi trebao jedan.

stojakovicv:
Da, pravim.  2500 din/kom + PTT, plaćanje pouzećem u Srbiji. Ako nisi iz Srbije, daću ti detalje kako da platiš.
Daj mi adresu na koju da pošaljem.


Eto to je to.
Hvala Doktore  :to:

DrJekyll

#104
Znači sad sa ovim prekidačem ja amo treba da nađem alarm sa tom opciom i to je to. Moj kum je skoro ugradio u fabiju za 150 evra alarm koji ima tu opciju za stakla i na privesku ima displej sa kolima koji mu sve prijavljuje, mislim da ću da idem na tu opciju.



P.S.
Ne znam da li svi znaju, ali u onoj temi za te prekidače smo pominjali da treba uzimati samo levi prekidač jer za desni prozor nešto ili ne radi ili ne može ne mogu da se setim tačno. U svakom slučaju alarm bi pokrio tu opciju ali samo na levom staklu, a desni se ne bi sam podizao.
Tako da ako neko zna cenu tih modula, možda je to i bolja opcija...naravno ako ne košta mnogo.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...