Alarm za Daciu Sandero/Logan

prethodna tema - sledeća tema

david

Pa da :), isti sad ugradio 2010, 230€. Nema sok senzor na udarac.

dovla

Citat: black line poslato 18.01.2012. - 22:00
Tada su mu rekli da su uvedeni novi standardi u vezi alarma i da se vise ne ugradjuju senzori koji se aktiviraju prilikom udarca u auto ili slicno.
:bullshit:

Vihor

Tako je i meni receno kad sam ugradjivao alarm u dci-ja
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

zac

#123
Bas cu  da pitam drugara koji ugradjuje alarme. Ja to prvi put cujem.  :ne:

Proverio, servis "Boris", alarme ugradjuje ja svim senzorima, po zelji kupca.  :ne:


dovla

U nekim zemljama - gradovima EU je možda zabranjeno, ali kod nas nije.

Andrix

Citat: žac poslato 31.01.2012. - 22:21
Proverio, servis "Boris", alarme ugradjuje ja svim senzorima, po zelji kupca.  :ne:
Ja u tom istom ugradio alarm pocetkom 2005, i isto mi rekli da nema sa sok senzorima, to je kao zabranjeno u Evropi...Sada nije ni bitno, do sada alarm radio bez greske....
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

zac

  Meni su ugradili...., doduse, on mi je drugar, pa jedino ako je to razlog...   :ne:

zac

#127
Mozda je  :offtopic: ali nisam hteo da otvaram novu temu za ne proverene stvari.

  :help:  Pronasao sam ovu elektricnu semu za automatsko zatvaranje prozora. Navodno se ovako povezuje bilo kakav alarm i prilikom zakljucavanja (aktiviranja alarma) prozori se zatvaraju.
Nek pogleda neko ko se razume, da li je ovo validna sema i da li zahteva odredjeni modul na alarmnom sistemu ili ne.   Da li neko moze da je protumaci.... meni nije poslo za rukom.  :ne:


zveki66

Posto mi je po drugi put obijen sandero ugradio sam alarm, ali ne u ovlascenom servisu. Da li to povlaci gubljenje kompletne garancije ili samo na neke delove, elektroniku ili nesto drugo. U martu treba da idem na drugi redovan servis pa da li da se pravim lud ili da prijavim ugradnju alarma. Vasa iskustva.....

zac

Ne prijavljuj nista....pravi se lud. Pred njima svejedno neces aktivirati alarm.... trudi se da budes pored auta....ako ne daju, menjaj servis...idi kod onih koji dozvoljavaju.  :wave:

saša61beograd


bocca

pa druze nece oni odbiti da ti uzmu pare za servis. samo ako nekad budes imao neku reklamaciju... :ces:

zveki66

pa to i ja nesto razmisljam, sto da im dzabe dam pare za servis ako mi ne priznaju neku reklamaciju.

zac

To ne znam ni ja...zato sam se i odrekao garancije posle prvog servisa...

saša61beograd

#134
Citat: zveki66 poslato 08.12.2012. - 08:08
Posto mi je po drugi put obijen sandero ugradio sam alarm, ali ne u ovlascenom servisu. Da li to povlaci gubljenje kompletne garancije ili samo na neke delove, elektroniku ili nesto drugo. U martu treba da idem na drugi redovan servis pa da li da se pravim lud ili da prijavim ugradnju alarma. Vasa iskustva.....
Ako sam ili kod privatnog majstora radiš male servise tu je ušteda u odnosu na ovlašćene oko 3x50evra=150evra.Prosečna šteta od obijanja je oko 200evra (brava, vrata,točak,da ne računam radio i sl.).To je u zbiru oko 350evra,a to je dovoljno da se kod privatnog majstora reši najskuplji kvar u garanciji - curenje ulja kod razvoda.
Uostalom,auto su ti obijali dva puta,to je očekivana i verovatna pojava u Bg.Veliki kvar u garanciji je manje verovatan od obijanja.
A nije nemoguće da izgubiš garanciju samo na elektriku i elektroniku.A možda u servisu i ne primete taj alarm.