Alarm za Daciu Sandero/Logan

prethodna tema - sledeća tema

dovla

#105
Postoje alarmi sa opcijama za podizanje stakala.
Neka vozila imaju fabricku opciju.
Postoje i moduli za automatsko podizanje 2 / 4 prozora ~20€.
Moduli nemaju veze sa impulsnim prekidačima za podizanje prozora.

Keka

Impulsni prekidaci su sami po sebi jedna vrsta modula, zato sto na impuls za podizanje/spustanje stakla daju struju ka elektromotoru u nekom vremenskom trajanju.

Ukoliko ne postoje impulsni prekidaci, potrebno je ugraditi modul koji ce vrsiti njegovu funkciju.

Ukoliko alarm ima izlaz, a vozilo poseduje impulsne podizace, potrebno ih je samo adekvatno povezati.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DrJekyll

Citat: dovla poslato 20.10.2011. - 16:49
Postoje alarmi sa opcijama za podizanje stakala.
Neka vozila imaju fabricku opciju.
Postoje i moduli za automatsko podizanje 2 / 4 prozora ~20€.
Moduli nemaju veze sa impulsnim prekidačima za podizanje prozora.

Fala na objašnjenju i info o ceni. Još samo kada bi neko preporučio gde mogu da se kupe ti moduli, a ja ću se raspitati o alarmima malo pa ću da javim.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Dachaa

Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

dovla

Alarm kao i svi ostali "kinezi", mislim da je ok.
Samo ona dva "skakavca"-daljinca su višak na slici.
Ne bih rekao da dobiješ dva "slidera" i dva "skakavca" u paketu.

Dachaa

Volim skakavac kljuc mnogo lepo izgleda.
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

zac

#111
Losa kopija Audijevog i VW-ovog skakavac kljuca.

dovla

Ako može da se upakuje ključ i RFID čip u taj skakavac,
cena/kvalitet je ok.
Šta reći kada se sve to pravi u PRC-u !

Gagi1/2

Bilo bi još elegantnije rešenje ako može da se namesti, da se alarm aktivira/deaktivira na originalni ključ od centralne brave.  :dobro:

ppejic

Da li UCH salje na nekom izlazu signal koji se moze iskoristiti za aktiviacuju/deaktivaciju alarma, kada se zakljucava/otkljucava auto pomocu daljinske komande na kljucu?

Keka

Sigurno salje na motore centralne brave.

Ali ako hoces iznutra da zakljucas kola ili aktiviras opciju automatskog zakljucavanja u voznji, aktivirace alarm.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Prilikom daljinskog zakljucavanja, zakljucavaju se brave i ukljuce se sva 4 pokazivaca pravca dva puta. Ali to je posredno utvrdjivanje

dovla

Ma ljudi sve što zamislite sa alarmom može da se reši, elektronika je to
samo je pitanje ko je koliko spreman da odvoji "đenjgi".

black line

Moj prijatelj je ugradio u Logana GT auto alarm u Reno Sava servisu. Alarm ima senzore pokreta unutra. Tada su mu rekli da su uvedeni novi standardi u vezi alarma i da se vise ne ugradjuju senzori koji se aktiviraju prilikom udarca u auto ili slicno. Ugradio ga je 2010 i mislim da ga je izaslo oko 200 e. Do  sada nije bilo nikakvih problema sa alarmom.

saša61beograd

Ti novi standardi,to je baš lepo.Nadam se da će ih i obijači poštovati.