Sta spada u lauret paket opreme

prethodna tema - sledeća tema

krle

#15
Prikazivanje trenutne potrošnje je prema mom iskustvu veoma dobra stvar i maksimalno je koristim na AP.
Mogu pomoću ove opcije da na ime potrošnje goriva uštedim oko 70% cene putarine BG-Niš.




Trebalo bi  da postoje izvesne razlike u motorima dci. Motor koji ima   ronac je K9K 790 i on je  Euro3, dok Ayrton ima K9K 792 koji je jači , ima interkuler  i trebao bi biti Euro4. Mislim da se to može "dešifrovati"  sa nalepnice  na B stubu. LSOJ je K9K 790 dok je LSOK K9K 792.
To isto se može videti i iz broja šasije UU1LSDAJ i UU1LSDAK. 

VaskezNS

Krle, a šta znači moj UU1LSDABH ?

Kao da se sećam da sam negde pročitao "dešifrovanje" broja šasije al ne mogu sad da nađem pa da me  :lol2:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

ronac

#17
e kako mrzim kada napisem pola strane a on se iskljuci sa interneta pa ne zapamnit sta sam napisao.
Elem , danas sam bio kod majstora (mnozina) . Prvo sam bio u feritu iz baca da vidim sta i kako i rezultat je ovakav: sipka os spone ima malo lufta (spaja sponu i letvu volana) traze mi 4000 rsd, donji nosac motora nije pod hitno, gume sve cetiri dot 4805 na sarkama vrata pise datum proizvodnje 4705,i naravno zadnji levi blatobran korozija pocetna. Onda odem kod moga drugara limara da cujem njegov amin. I konstatacija je sledeca, Pednja i zadnja leva vrata farbana i zadnji blatobran skoro kompletna strana bez prednjeg blatobrana i zbog toga je i pordjao. On kaze da vrata su bila zaparana celom duzinom i da  nije nista strasno i da sam popravim taj deo sa smirglom cetkicama i farbom metalik. Kada sam kupovao auto dobio sam i one plasticne lajsne za blatobrane pa ne znam da li da ih stavljam  ili ne. Majstor kaze da ih namazem silikonom i prilepim kada saniram rub i da natopim zadnje blatobrane iznutra nekim sredstvom (voskom) . Auto sam uzeo da pocnem posao sa taksijem pa se nadam da cu ga brzo potrositi i kupiti novi Logi za jedno 2-3 god. Da li ima negde na forumu skeniran manual na srpskom da ne davim ljude sa nekim pitanjima ? Inace danas sam tek video nalepnicu laureat na vratima ,a na nalepnici pise E2. Hvala svima na pomoci oko ove teme  :respect:

krle

#18
Citat: VaskezNS poslato 16.12.2011. - 20:28
Krle, a šta znači moj UU1LSDABH ?


UU-Rumunija
1  -Dacia
LSDA-limuzina
B - motor 1.6 8v (K7M 710)
H-kontrolni karakter


Daću i ostale oznake   motora u Loganu:

1.4 (K7J 710)- A,C,E,G
1.6 (K7M 710)-B,D,F,H
1.5 (K9K 790)-J,Y
1.5 (K9K 792)-K
1.6 16v (K4M)-L,P
1.6 16v (K4M 690 i 697)-M
1.2 16v (D4D 760)-R
1.6 (K7M 714)-T
1.6 16v (K4M 694)-V
1.5 (K9K 796)-W




VaskezNS

Ovo je mesto za sLogan ;-)

VaskezNS

Ovo je mesto za sLogan ;-)

zika_sibir

CitatPosle ovog perioda u ponudi je Laureate  sa ABS-om, a sva ostala oprema je postala opciona uz doplatu ( alu felne, muzika, zadnj el. podizači...).
Krle, dali se ovo odnosi i na logana MCV 1.5dci70, pitam posto sam ga kupio polovnog i koliko sam video sad po ovom klizajucem vremenu on nema ABS

krle

#22
 ABS u prve dve godine prodaje MCV Ph1 nije  bio sastavni deo paketa, bio je  opcija uz doplatu.

Ako postoji  ABS,  onda  bi   pri davanju kontakta trebala da  na kratko zasvetli kontrolna lampica za   ABS .



Oprema i   opcije kod MCV Ph1, a  evo i fotografije ABS-a:

zika_sibir

Sad mi bas nista nije jasno, kad dam kontakt lampica od ABS se upali i radi dok se ne ugasi lampica od grejaca i jos neke, ali prema slici na kojoj je prikazan ABS na tom mestu nema takav deo ako je slika od dizelasa , tu je nekakav filcani materijal duz celog lima prema kabini verovatno zvucna izolacija

Zoran

Zakoči jako (prethodno pogledaj u retrovizor)  i ako papuča tandrče ima ABS u protivnom nema. Brzina 30 - 40 km/h.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Boka ima 1.6 MPI, 2004. Laureate a nema ABS

Keka

Keka ima 1.6 MPI, 2004. Laureate pack a ima ABS.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Dragan.vi

Ni dan danas nisam se navikao na tandrkanje papucice  :ha:

zika_sibir

Pa sad na kraju krajeva bas me i briga dal ima ili nema ABS ja sam sa njim zadovoljan kako god da je, samo me malo zbunilo sto sam procitao u krletovom postu jer je on ipak juli 2007god. ali kako citam ovde na forumu ko zna mozda bi i meni samo smetalo to tandrkanje papucice u svakom slucaju zahvaljujem se svima na odgovorima