Koji radio/mp3

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

#75
Evo još jednog "manijaka"  :njanja:



- Dacia Logan Sedan (Laureate 2007)
- 450 euros
What we need: Audio for all kind of music playback.

So here are the "gadget's":
Sony GT300 4x22W RMS Mosfet
Jbl 45W 16.5cm CS series 2Way speakers
MNC 60W Tweeters
Ground Zero GZTF 20cm 140w RMS
JBL CS 1204 250W rms + SAL Bandpass
Crunch Vdrive 1x600W RMS Bridge 4ohm

Power&Signal Cable kit and 3 hours of mounting.The results? Astonishing!

Šta reći... A vidi tek ove budale, dal' je normalan da tako nešto stavi u Daciu???  :Smiley:

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

leotar

Mislim da je Peja u pravu za nesto, a to je ako se vec hoce dobra muzika u autu (kakva je Dacia), onda zahvat treba da bude malo siri od puke kupovine plejera ili zvucnika. Cini mi se da bi cijelo auto trebalo rasturiti da se dodatno akusticki izoluje. Ovo ako se bas hoce kvalitet. Slazem se da poenta nije odvrtanje do daske i bijesno lupanje basa (tzv. tups-tups sindrom) vec kvalitet zvuka. Ugradnjom dobre muzike ce se sigurno dobiti nesto, ali nikada sve bez prethodne pripreme koju gore pomenuh.

Sto se tice licnih preferenci, bez obzira je li to kvalitet ili samo jacina zvuka, nikada ne volim da sam potpuno izolovan od vanjskog svijeta i saobracaja, pogotovo u gradu. Pa bila to Dacia ili Audi A8. Druga stvar sto se tice dobre muzike u autu, a sto su dvojica mojih prijatelja iskusila licno u zadnje 3 godine, jeste da dobra muzika nikada nije "diskretna", na radost lopova. Dok nemam svoju kucu sa garazom i 2 dobermana i dok se ovoliko lopova seta ovuda - ne pada mi na pamet davati ogromne pare na muziku... u bilo kom autu.

Ovo sto je msecanmo uradio je po meni nekakav optimum. Opet da kazem, ne bavim se muzikom, nisam dirigent niti horovodja, pa mi i ne treba neki vrh od zvuka. Nekad mi samo treba radio ili cak vijesti, da se imam s kim posvadjati dok vozim  :to:

Loganovac

 :too: Ni po babu, ni po stričevima.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

msecanmo

#78
Leotar--- Kad su mi rekli da tvornički radio košta 220 eura, odmah sam odustao od toga. Ovako sam prošao sa 170 eura i stavio sigurno puno bolju muziku nego tvorničku  :friends: Jeste da sam se malo napatio sa provlačenjem kablova za zadnja vrata ali isplatilo se :aplause:

scepo

Čuš 220 eura , oni nijesu normalni  :banghead:

VeDuS

Citat: leotar poslato 15.04.2010. - 11:45
Opet da kazem............. ne treba neki vrh od zvuka. Nekad mi samo treba radio ili cak vijesti, da se imam s kim posvadjati dok vozim  :to:
Ili kad se posvadjam da imam sta slusati! :wink: :hihi1:

Vihor

U zadnje vreme vise slusam radio nego cd, tako mi je bitan prijem a primetio sam da fabricki ugradjeni fm prijemnici bolje fataju nego ovi koji se naknadno ugrade, zato sam se ja odlucio na fab. muziku
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

ppejic

Onaj moj optimalni izbor http://www.kenwood.eu/products/car/receivers/cd/KDC-W241AY/details/ za "korisnu" osetljivost prijemnika kaze:

FM Usable Sensitivity   0.7μV/75ohm (S/N 26dB)

dok http://www.kenwood.eu/products/car/receivers/cd/KDC-3047G/details/  za "korisnu" osetljivost prijemnika kaze:

FM Usable Sensitivity   1μV/75ohm (S/N 26dB)


odnosno oko 30% losije

Napomena, ovaj drugi je skuplji od prvog. Znaci, treba sagledati detaljno sve podatke i to na sajtu proizvodjaca, pa se odluciti za konkretan model.

Peja

srbenda

Ja sam stavio nekog SONY-a hteo sam Alpinu ali nije citala MP3?! Zvucnike sam stavio samo prednje GroundZero http://www.ground-zero-audio.com/english/04_if5203x.htm a uskoro ce3 i u zadnja vrata isto takvi.

VeDuS

Uf...te Ground Zero sam hteo ija da probam.Mada ovi pioniri u zadnjim vratima su primetno (cujno) losiji od Magnata u prednjim pa ce cim nahvatam "vremena" da lete napolje (kum vec bezecovao za Golfa "dvicu").
Voleo bih da cujem te Ground Zero.Na oko izrada je bila vise nego odlicna ali...

Loganovac

Upozorio bih na piezo tweeter - ume da bude veoma "štrokav" treble. Inače, izgleda stvarno  :to:
A da li si uzeo u obzir Hertz zvučnike, imaju i oni cool trinaestice?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Loganovac se gadja sa firmama ciji par zvucnika kosta ~100 evra, kao da je cuo onu narodnu "koliko para, toliko i muzike"  :aplause:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!



Loganovac

Jel radiš na procenat?  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Interesantna stvar, za Logan, na sajtu Pioneera, kaze da u vrata i zadnju policu mogu i zvucnici od 17 cm.
http://www.pioneer.eu/eur/products/car_accessories/Dacia/Logan/03_2005/index.html

Da li je neko probao? Moze da stane ili ne?
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!