Koji radio/mp3

prethodna tema - sledeća tema

dzaga

#135
Citat: Svarog poslato 17.10.2010. - 02:05
Mislim da danas nema smisla uzimati muziku za kola koja ima CD plejer i USB/SD zajedno. To je samo bacanje para na CD sekciju, koju čovek najčešće i ne koristi kad već ima spakovanu muziku kao mp3. Ovi Pioniri su čini mi se sjajni, i ja imam nešto starijeg Pionira u Loganu, ali Blaupunkt radi kombinacije radio/usb/sd, a mislim da je kvalitet više nego dobar.

Potpuno se slažem. Danas se više nekupuju novi uređaji sa CD/DVD. To su prošla vremena.

Naprimer: Kenwood KIV-BT900 ili neka druga firma.

scepo

Dobra muzika za naše Dacie - Alpine CDE-111RM (http://www.safensound.co.uk/catalog/images/CDE-111RM.jpg) sa narandzastim osvjetljenjem , extra pada ... Ko je uvoznik Alpine za Srbiju ?

scepo

Drugari znate li u kojoj tehno radnji u BG imaju Alpine auto muzike  :whistling: ?

gio

Ne znam gde ima Alpine ali ovaj kenwood je jeftin (nemam pojma kakvog je kvaliteta) ali ima oranž osvetljenje:
http://www.tehnomanija.rs/katalog/kenwood-autoradio-kdc-314am.html

sanderoman

Mislim da jedan servis za ugradnju, na uglu Takovske i Draze Pavlovica drzi alpinu a imaju i ovi drugari iz Batajnice http://vitez.rs/?pg=prodavnica&pr=1:24

Jeca

Upravo se bavimo ovom temom,naime,prethodni uredjaj nam je bio Blaupunkt i crko je 366~ti dan<garancija je 365 :ranting:>,sad hocemo Pionira,medjutim kad smo krenuli u potragu rekose nam da je glavni distributer istog bankrotirao :doh:,te da ih mozemo samo u nekim~negde radnjama naci,ako budemo imali srece<ono sto nas budzet zadovoljava>...
U potrazi smo jos videli svasta i skrenuo nam je paznju na sebe JVC,usb port,2 godine garancija,100 evra...?Sta mislite?

Svarog

#141
Ja bih svakako izbegavao jeftinije Sony modele. Moji su na poslu kupili neki prosečan Sony za službena kola i to je pravi krš. Komplikovan za upravljanje i ima loš zvuk, kao da ima 2x2W (i zvučnici su Sony). I osvetljenje je neko odrvratno zeleno. Kenwood je provereno dobar, ali u današnjim uslovima tržišta sasvim je moguće kod renomiranih proizvođača povremeno naći loše modele ili loše urađene serije. Dobro je što u većim radnjama svi raspoloživi modeli mogu direktno da se vide i da se proba kako rade, pa je onda moguće videti kakvog su kvaliteta i kakva im je funkcionalnost.

Loganovac

Jeste. Ali kad je Jeci crko Balupunkt, i svaki drugi će!  :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

darconny

Mene zanima da li postoji uredjaj koji može da se ugradi u Sandero Black Line, a da komande na volanu ostanu u funkciji?
Ne svidja mi se taj fabrički jer mu se ne vadi pločica, a i mono je (ma kako to zvučalo neverovatno).

nik

Komande na ili pri volanu (kao kod npr Megana II)?

Mislim da neki Sonijevi uredjaji (mom starom CDX-320 piše u uputstvu da može) imaju mogućnost povezivanja na fabričke Renoove komande pri volanu ako su takve u Sanderu. Mislim da je priključak za daljinsku komandu isti kao i za fabričku Soni komandu koja se posebno kupuje i montira kod volana, ali treba proveriti u svakom slučaju (jbg mene nije nešto preterano interesovalo).

Svarog

#145
@darconny: Da se to "mono" slučajno ne odnosi na činjenicu da radiocd prima samo jedan disk? Da li imaš na displeju indikaciju o stereo radio prijemu? A ako je radio stvarno mono, onda je to pravi raritet, što bi neki rekli "muzejski primerak" (mada ja to nesmem da kažem).


P.S. Evo sad vidim da u cenovniku stoji "mono CD", a da je snaga 2x15W. To će onda reći da nije mono zvuk, nego jedanCD.

Loganovac

U pravu si, to prevode uglavnom tehnički nepismene osobe. Rekao bih da se "mono" odnosi na samo jedan par zvučnika. 2x15W - očigledno ne podržava opciju prednji/zadnji zvučnici. Takođe mislim da nema teorije da ovaj HU nije stereo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Mono u Dacijama označava uređaj koji čita samo audio CD-ove, ne i mp3. Postoje i sa mp3 "očitavanjem", ali su naravno skuplji.

darconny

Hvala na odgovorima  :)

Tek treba da preuzmem auto, pa cu cuti da li je stereo ili nije. Prodavac mi rece da se odnosi na 1 disk, tj da nema sarzer, a da jeste stereo. A mp3 podrzava.

Tako da je moguce da ste u pravu.

Svarog

To "mono CD" definitivno se odnosi na jedan CD jer i kod najjačeg modela kod kojeg je navedeno da čita mp3 i da ima 4x15W i dalje stoji da je mono CD.