Tasteri (pipci) za zaključavanje vrata

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Zanima me da li neko ima rešenje kako da se skrate oni pipci za zaključavanje vrata tako da kada se zaključa auto da budu u ravni tapacirunga, a ne da štrče?
Neko mi je rekao sada na okupljanju da se skrati metalna šipkica u vratima i tako da se "spusti" pipak. Da li neko ima sliku vrata bez tapacira i da li je neko razmišljao na ovu temu i da li je uopšte i moguće skratiti tu šipkicu, a da se posle ne nastavlja i vari ili lepi...itd?

Iz nekoliko razloga me zanima ovo da uradim:
1. da mi ne smeta kada držim ruku na prozoru (Zemun stil :doh: ),
2. da mi niko ne otključa auto lakim krivljenjem gornjeg dela vrata pa samo da zavuče ruku i izvuče pipak,
3. ne daj bože ako zaboravim da zaključam auto izgledaće kao da je "po fabričkom" zaključan
ima tu možda još razloga ali mi za sada samo ovi padaju na pamet.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

nik

Vidi ti se na Kristijevom tutorjalu za izolaciju vrata na http://www.tutorialelogan.ro/2009/09/tutorial-demontareizolare-fonica-usi.html, a iz Dialogisa delovi mehanizma
pa dumaj.
:to:

DrJekyll

Znači ja bih u suštini mogao da skratim gornji deo šipkice za određenu dužinu. Jedino ne znam da li ima navoj neki na tom gornjem delu, tj. da li se onaj plastični pipak navija na šipkicu ili se samo nagura na nju.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...