Koje gume koristite na Loganu

prethodna tema - sledeća tema

dsit

U ovoj dimenziji ukupan precnik tocka je gotovo identican fabrickom 185/65-15. Razlika je svega 0,09%




Loganovac

Izvini, prevideo sam profil  :bonk:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dsit


dejanz

Promenjene prednje fabricke Montana sa Tigar Sigura 185/65 15 na 33800 km. Cena sa balansiranjem i ventilom 4.883din.
Montana je jos imala sare al je jadno izgledala posle 5 godina.
Sigura je tisa, deluje mekse kad se prelazi preko neravnina. Auto mi deluje tromiji pri kretanju iz mesta.

Mandrak

I ja, posle 5,5 godina i 42500km, promenih prednje Montana sa Mišelinkama, Energy Saver-om.
Cena 6920 po komadu sa ventilom i balansiranjem (veličina 185/65 R15).

Loganovac

Utisci, ako nije glupo pitanje?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Mandrak

Nema škripe i proklizavanja. Vozio i po mokrom putu, i radi posao. Zadovoljan sam skroz.
Imam utisak da auto tiše i mekše prelazi preko rupa.

Jedino je vulkanizer prepumpao gume (2,2) iako sam napomenuo da bude 1,9. Tada je vožnja bila osetno tvrđa i neprijatna.
Tako da ipak treba proveriti pritisak posle menjanja guma.


P.S. Što se tiče odnosa Mišelin/Kontinental, pogledajte:
http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/185_65_R15/default.asp?ComponentID=280068&SourcePageID=8772
i
http://www.test.de/themen/auto-verkehr/test/Sommerreifen-Sechs-Reifen-patzen-1847449-1848008/

Keka

Ja drvim odavno da je Michelin los na mokrom, to je cena dugovecnosti.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drugzdu

na skoro 60000 fabricke montane zamenio sa BF Goodrich G Grip i za sada sve ok, mada se malo preslo. zimi wintera

Farscape

Vreme je da i ja moje Montane zamenim, razmisljao sam o sava adapto gumama. Problem je sto nemaju 185-65-15 nego 195-65-15 pa me interesuje da li je vec neko stavljao gume ovih dimenzija?
Brine me da nisu mozda prevelike za logana.

Keka

Mani se all-season guma, nisu dobre ni leti ni zimi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Farscape

Normalno da su letnje bolje leti, a zimske zimi to je bar svakom jasno.Tu se apsolutno slazem s tobom.
Ja imam svoje razloge zbog kojih zelim all season gume. Samo me interesuje da li je neko imao iskustva sa 195-65-15 i da li je to prevelika dimenzija  za logana .

Daniel

Evo ja sam cetvrtu zimu terao 195/65/15. I sve ok.
Letnja je 185/65/15
Dobro razmisli pre kupovine, schodno novom pravilniku o motornim vozilima!!! Da ne bude posle  :banghead:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Farscape

Na sta konkretno mislis u pravilniku u vezi guma?

miroleca

Ako nemaš lance u gepeku, pandur može da te kazni tokom zimskih meseci (počev od 15. novembra).