Automatsko zaključavanje svih vrata

prethodna tema - sledeća tema

Vladd

Korisna je to stvarčica. U Sanderu zaključava vrata tako da zadnja ne možeš da otvoriš ni iznutra osim ako povučeš polugicu za otključavanje, što je delimična zaštita za klince. Prednja možeš iznutra da otvoriš normalno i kad su zaključana. Sa druge strane, teško će neko da mi otme kola na semaforu, ali često u gepeku držim recimo laptop, pa bi mogli na brzinu da me ojade. Po sistemu dok jedan ciga kao prosi, drugi laptop nosi :)
Što se tiče sudara, ako je došlo do toga da treba da me izvlače iz kola, nek slobodno razbiju staklo na vratima, i otključaju, neću im zameriti :)

ivan-bgd

Na stilu sam imao ovu foru.Ali sam preko njegovog menija mogao da naštelujem na kojoj će se brzini zaključati vrata.Međutim mogla su iznutra da se otvore,doduše s polja ne.A ako hoće neko da zaštiti da klinci ne otvore vrata, ima child lock na vratima pa se pomeri i zaključa da ne mogu iznutra da se otvore nego samo spolja. I koliko vidim,  da bi se to kod dačie uradilo mora da se ulazi preko lap topa i to sve namesti i našteluje.Malo mi bzvz da kad već ima tu funkciju ne može vozač sam da našteluje na kojoj se brzini ova funkcija uključuje :ne:

Vladd

Zaključan meni child lock sa strane gde je sedište starijeg klinca, ali ne i na suprotnoj strani zbog gospođe. Tako da mi je ovo dobra fora, kad smo samo nas dvojica u kolima, čim stanem, on se brzo raskopca, i krene na kontra stranu da izađe pre mene, al cvrc :) još uvek ne zna kako da otključa, al sve i da zna, mogu da odreagujem dok se on snađe, da ga ne odvali neki auto...
A nisu stavili da se podesi to automatsko zaključavanje iz istogh razloga što se i brisači ne pokreću sami kad poprskaš staklo - mora Dacia po necemu da se razlikuje od Renault-a...

Vihor

Bio sam svedok jedne otimačine na semaforu, jedan prosi, drugi iz gepeka nosi, tako da kad ulazim u Bgd, obavezno udarim lock.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

Kod Ph1 mogu da mi duvaju u auspuh na semaforu  :lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DrJekyll

Ja stalno zaključavam vrata kada krenem bilo gde kolima i mislim da je ovo ekstra stvar. Naime ne zaključavam ja stalno kola zato što se bojim da će neko da mi otme auto itd, nego mi se nekoliko puta desilo da zaboravim da pritisnem centranu kada odlazim sa parkinga, a većina "klinaca" pokušava da otvori vrata sa suvazačke strane, tj kada je ta strana auta parkirana bliže trotoaru. Bar koliko toliko mi je i gepek zaključan ako su samo vozačka vrata otvorena. Znam da je debilno ostaviti otključan auto, al ovo je meni bar neka sigurnost. Koliko sam puta gledao klince kako pritiskaju brave na gepeku na svakim kolima kod kojih prođu pa ako "ubodu" otključan povade sve iz njega.
Što kažu i ostali, kod sandera su i zadnja vrata stalno zaključana i ne mogu se otvoriti dok ja to ne uradim. Ozbiljno se razmišljam za ovu varijantu.

Imam samo jedno pitanje. Kada se ovo uradi, jel se vrata otvaraju po istom principu kao kod fabije...jednom povučeš ručicu unutra da bi otključao, a drugi put za otvaranje vrata?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

alexv011

@eastcowboy

mozes li, molim te, da mi kazes kako si povezao Laptop sa autom.
Gledao sam po net-u da kupim OBDII (na USB) kabal ali se tamo nudi svasta.
Da li jsu svi OBDII kablovi isti (trebalo bi da budu ?) ili moraju da zadovolje neke specifikacije (podrzavaju protokole) da bi radili na Daciji.
Eventualno imas li ideju gde kod nas taj kabal ima da se kupi.

DrJekyll

i ja sam gledao sve te kablove i niš' nisam kapirao....tako da i mene to zanima.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

eastcowboy

Citat: alexv011 poslato 19.11.2011. - 15:03
@eastcowboy

mozes li, molim te, da mi kazes kako si povezao Laptop sa autom.
Gledao sam po net-u da kupim OBDII (na USB) kabal ali se tamo nudi svasta.
Da li jsu svi OBDII kablovi isti (trebalo bi da budu ?) ili moraju da zadovolje neke specifikacije (podrzavaju protokole) da bi radili na Daciji.
Eventualno imas li ideju gde kod nas taj kabal ima da se kupi.


http://www.google.com/search  KKL DDT2000

staracstol

Hteo sam danas da provucem taj kablic prateci video ali izgleda da je vec provucen. Naime pin je zauzet nekim kablom. Logan Feb 2006 dci ambiance. Kad stisnem dugme i drzim nema onog piiip kao na videu. Moracu negde da povezem auto na taj softver pa da vidim dal je iskljuceno il sta.