TNG potrošnja Logan/Sandero/MCV 1.6 - 8v

prethodna tema - sledeća tema

Raja

Šta je sad lovačka priča? Petoro putnika u vozilu, na otvorenom putu i 120-130km/h sa potrošnjom od 8.5l tng-a (teza koju i ja zastupam i mnogi forumaši koji su se gotovo identično izjasnili)
ili 11.2l tng-a po gradu Beogradu, potrošnja za koju lično smatram da je prevelika i da se lako može smanjiti na prihvatljivih 9.5-10l.

stepwau-LPG

Jeste lovacka prica, ne moze po gradu biti potrosnja TNG manja od one koju je proizvodjac napisao za benzin. Svi koji pisu suprotno godisnje ne prelaze vise od 5-10000km, tj. pale auto par puta nedeljno. Imao sam i ja situacije da mi je stepa trosio svega 7l TNG na otvorenom putu i 4 u kolima ali sam papucicu gasa pipkao i imao idealne uslove u saobracaju, ali ovaj podatak ne iznosim jer odstupa od prosecne potrosnje koji imam na godisnje predjenih 30-35000km.

sibelius

evo friska informacija
na autoputu,pebacio na benzin, 145km/h komp pokazivao 14 l/100
ne smem ni da mislim koliko je goreo plina

kiconix

Cika Rajo, uz svo duzno postovanje prema tebi i tvom crvenom zmaju moram da napomenem da kad se kod tebe otvori hauba moze se staviti jos jedan 1,4.
Koliko ja znam tvoj vulgaris nema ni balans stanglu, o kompresoru klime i drugim stvarima necu ni da pricam.
Laksi auto, manja potrosnja i jedna bitna stavka, motor 1,4.

Raja

Diskusija završena, hvala na pažnji. :ziveli:

zac

Ljudi, sve zavisi od stila voznje, neko vozi stedljivo-umereno a neko moze da potrosi boga oca i u idealnim uslovima za voznju.

saša61beograd

Da se umešam pa posle brišite.Base verzija je cenim oko 15 kg lakša od verzije sa klimom i ostalim.To je 1,5 % težine Logana,otprilike.To nema nikakvog bitnog uticaja na potrošnju ( ili možda nekoliko litara na 100.000km).A posebno nema uticaja pri vožnji konstantnom brzinom.Zašto ne priznati da neko ume, neko ne,neko se trudi,neko ne.I gomila drugih sitnica utiče na potrošnju,recimo otpor kotrljanja raznih vrsta guma,kvalitet goriva varira,vetar i vreme uopšte...
Jedna vožnja nije dovoljna da se odredi potrošnja.Prava informacija je bar 1000km ili nedelju ili mesec dana.Ja vršim obračun na svaka 3-4 mececa (mešovita vožnja).Samo neću da se hvalim,da ne ispadne lovačka priča.S obzirom da sipam najskuplje gorivo i da jako pazim i ne vozim po gužvama, ukupni prosek zimi ispod 7,6.Uh, ipak sam rekao!

perke21

#37
Zamolio bih kolege da u temi Potrošnja 1.6 - 8v   Logan/Sandero/MCV ne ubacuju vrednosti za 1.4 motor.
HVALA

hobbista  :ziveli:, podsetio si me da napomenem i sledeće:
Lepo bi bilo da se napomene da li je ugrađen i TNG zbog povećanja ukupne težine vozila, što zbog uređaja, što zbog vožnje više litara BMB i TNG (a neko vozi i ceo točak u gepeku  :fiju: kao ja). Dakle mnogo faktora utiče na potrošnju.

hobbista

perke21:  :too:

Da napomenem, tezina MCV-a sa TNG je 1.220 kg, i karoserija je aerodinamicna (pogotovo sa bocnih strana) :D
Moji rezultati iz gradske voznje su postignuti stedljivom voznjom (za moje pojmove). Imam tesku nogu na gasu :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

hobbista

Evo jos malo podataka :)

Predjeno       Potrosnja BC       Prosecna brzina    Sipano TNG        Realna potrosnja 

344 km         10,1 l/100 km          25,9 km/h             40 lit                   11,62
399 km          8,2  l/100 km          31   km/h             40 lit                   10,02      (Kovacica - 2x40km van grada)
295 km          9,2  l/100 km          26,5 km/h            32,5 lit                 11,02
319 km          8,9  l/100 km          30,4 km/h            33 lit                    10,34
263 km          9    l/100 km          29,2 km/h             28,5 lit                 10,83

+ standardnih oko 1,2 lit BMB na svakih 100 km

Skoro sve je gradska voznja (retko preko 4.000 o/min).
Primecujem da se u ovakvom rezimu potrosnja krece u rasponu 15-20% vise od onoga sto pokazuje BC.
Definitivno za Beograd ne vazi uopsten pojam "gradska voznja". Relacije mogu biti od 5km, ali i od 30km.
Jedini relevantni parametri su prosecna brzina, i broj paljenja (tj. da li je 30km predjeno po gradu od jednom, ili iz 6 puta).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Black

Zadnje sipanje,  potrosnja 9,5 l plina/100 mereno metodom cep - cep, imao nekoliko tura grad-aerodrom-grad-grad, obicno oko 11 litara ciste gradske voznje, po onoj zimi bilo i 12, za benzin nemam pojma, nisam vodio preciznu evidenciju!
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

Jovunalola

 :too:
A evo i ja da se javim. Stepić spao na 7,6 l/100 km.  :lux:
There is always an exception to the rule: I before E except after C... so we come to the "seize", like in SEIZE THE DAY!  :)

hobbista

I dalje trosim kao da mi je tata seik :(

U prethodnih 10 dana:
404 km, po BC 8,4 lit/100km, prosek 30,1 km/h, sipano 41,5 lit TNG (izadje oko 10,3 lit/100km).
Gradska voznja, ali nisam presao 3.000 obrtaja  :badmood:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

kiconix

Tih 10,3 po gradu izadje idealno.
Ja sam retko kad spustao ispod 11, u proseku je bilo oko 13.

lesandra

Najzad neko sa normalnom potrosnjom (preko 10l),kao i ja. :Smiley: :woo-hoo: :40: :hm: