TNG i prosečna potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Vrlo preliminarno i vrlo neprecizno, 340 km za 34 litra plina i nešto benzina za potpalu.

Iste rute kao i uvek, ista vožnja kao i uvek i mogu da posvedočim da je potrošnja plina smešno veća od potrošnje benzina.

Nov uređaj, dobra podešavanja, pratićemo, ali za sada sve obećava.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Aleks

10-11L je sasvim ok za Bg.

LeNgenda

Čisto radi otprilične evidencije, potrošnja oko 11 litara plina.

Jutarnji i popodnevni špic na autoputu kroz Beograd, tek ponekad malo opuštenija vožnja.

I dalje se čudim što ne osećam da auto ide lošije, a potrošnja je jedva nešto veća od istog režima na benzinu.

Ja zadovoljan posle oko 2500 km na plinu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

mali.alen

Sandero 1.4 mpi. Potrošnja LPG oko 7,5litara na autoputudo120kmh. Na benzin padne na oko 6.5.

Loganovac

Kako je merena potrošnja gasa?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mali.alen

#740
I jedno i drugo prema bord computeru. Nisam racunao sam jer sam točio svaki put na drugoj pumpi, a znamo kako je naročito s plinom na svakoj drugačije.. Kad sam bio doma i točio uvijek na istoj pumpi, plina trošio oko 8,5 do 9 gradske vožnje i većinom se poklapalo oni sto sam ja racunao i podaci s borda. Tako da smatram da je i ovo prilično precizno

LeNgenda

Kao što rekoh, otprilično.

315 km, 33 litra gasa, tih 10-15 kilometara je 10-ak dana po dva hladna starta, na posao i sa posla.

Vrlo otprilično trošim i 10 litra benzina na svake, npr. četiri boce plina.

Tri boce mesečno, oko 8500 dinara, oko 900-950 km.

Potvrđujem šarenilo na pumpama, sipam samo NIS i Gasprom i Žigonovski tvrdim da je NIS Sava Centar nekako  najbolji, možda zbog velike frekvencije vozila koja toče. Lični utisak, ništa više.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

szs

Rečeno milion puta... Sva merenja u kratkom roku obično ne daju baš pravo stanje
Pravo stanje jedino ko je dovoljno disciplinovan pa beleži na npr godinu ili dve sve
I benzin i plin pa sve to zajedno u npr evrima
Saberi, podeli sa kilometražom i to je koliko te košta 1km ili 100
To je poenta valjda?
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

vladimiris

Bio za vikend do Vrnjačke Banje...iz Beograda auto putem Miloš Veliki do Preljine,pa preko Kraljeva i nazad,sa nešto lokalnih obilazaka znamenitsti,(manastiri Žiča i Ljubostinja)sve ukupno 570 km. Pri povratku svratim na Eko Helenik pre Kraljeva da napunim ponovo do čepa, do tada prešao 350 km, i dolazim do potrošnje od 7.4 litra plina na 100 km. Vozio sam na autoputa u proseku 110 km,preko toga postaje bučan. Nakon novih 220 km, po dolasku kući,ponovo sipam na Eko Helenik pumpi,i dolazim do cifre od 7.5 l plina. Na benzin sam samo palio,dakle simbolična potrošnja benzina. Sve u svemu,500 dinara na 100 km.Zadovoljan...

Mare

Dacia Logan Eco-G
U protekle tri nedelje pređeno 2200 km.
70% magistrala, 20% autoput i 10% grad.
Auto se vozi uglavnom u ograničenjima 60-90-120.
Prema Spritmonitoru, potrošnja oko 6.9 litara plina.

Ovo je poslednje punjenje, 90 km/h magistrala, preko Fruške Gore, po gradu vožnja u Eco modu sa aktiviranim SS.



Na autoputu, potrošnja se kreće oko 8 litara plina na 120 km/h.

dekiv68

Za pređenih 63.559km (više od 72% gradske vožnje u Bgd) ukupni prosek potrošenog goriva (BMB+TNG) je 7.33 l/100km. Ukupni prosek plina je 6,59l/100km.
Letos kada se putovalo za Grčku (skoro 100% autoput) prosečna potrošnja plina je bila 7,56/100km. Benzin se skoro nije ni trošio.

LeNgenda

Sve po gradu.

Ako su brzine većinom magistralne sa nekoliko semafora, onda je 9 litara plina.
Ako ima više veranja po ćoškovima i semafora, onda je 10 litara plina.
Ako na ćoškove i semafore dodamo klimu, onda je 12 litara plina.

Ako odem na odmor, a imam autoput, kofer na krovu i klimu, to je 10 litara plina.

Više me žulja što sada na litražu plina dodajem dve nule i eto ti dinari.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

nik

Postovi o preporuci pumpe za točenje TNG prebačeni u adekvatnu temu.

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=605.msg239245#msg239245

Ovde idemo dalje sa prosečnom potrošnjom.  :ziveli: