Ugradnja rolo zavjese na zadnji vjetrobran - Logan

prethodna tema - sledeća tema

stalker

Prije par dana sam kupio rolo zavjesu za zadnje staklo a pošto je srce ljeta, nema se šta čekati, odmah sam je odlučio ugraditi :lazy:

Rolo zavjesu sam platio 96 kn (oko 13 Eura)  a uz nju sam naručio i srebrno sjenilo za prednju šajbu koje dođe oko 3 Eura. Na moje iznenenađenje u paketu s rolo zavjesom dobio sam dva suncobrana za prednju šajbu iako sam platio samo jedno  :lux:




Mehanizam rolete je širok 110 cm a sama roleta koja se razvlači je široka 100 cm. Na žalost nema šira jer bi Loganu koji ima veliku zadnju šajbu više odgovarala neka širine 120 cm

Da bi se roleta ugradila ispod stakla potrebno je izvaditi sivu oblogu koja prekriva prostor iza stražnje klupe. Stoga treba izvaditi i kompletnu stražnju klupu, potom skinuti poklopce stražnjih zvučnika i odviti tri vijka koji u pod drže učvršćene stražnje pojaseve. Oblogu iza klupe drže četiri platične tiple s okruglom glavom koje su utisnute u lim. Očigledno nisu namjenjene za ponovno skidanje pa su mi pri demontaži pukla one dvije odmah uz donji rub stakla jer su nakon godina izloženosti suncu postale krute . Druge dvije ipod naslona stražnje klupe sam uspio izvaditi.









Da bi se pojasevi mogli izvući kroz proreze u stražnjoj oblozi potrebno je odstraniti plastični obrub kroz koji pojas klizi. Obrub s unutarnje strane ima zube i jednostavno se rukom stisne i izvuče iz ležišta. Tada kroz otvor može proći i kopča pojasa i metalni dio kojim je učvršćen za pod auta.










Sada oblogu možemo izvaditi van i na nju montirati roletu, što je nemoguće bez skidanja.






Treće stop svijetlo smeta da se roleta montira odmah ispod ruba stakla pa je treba odmaknuti iza grbe koja ga pokriva.
Kad odredimo sredinu i rasporedimo da roleta bude simetrično po sredini, sa četiri vijka je pričvrstimo za oblogu. Pošto je obloga od nekog mekanog materijala za koji nisam siguran da bi sam držao vijke, ja sam s donje strane ipod obloge postavio dvije plastične pločice veličine cca 6 x 6 cm i vijke kroz oblogu zavio u te plastične pločice.














Sada sljedi vraćanje obloge na mjesto a one dvije plastične tiple koje drže oblogu ispod donjeg ruba stakla stala i koje su mi pukle sam zamjenio onima koje sam uspio izvući zdrave. Na tom mjestu obloga mora bit čvrsto uz metalnu konstukciju kako je ne bi roleta čupala prema gore kad je razvučemo. One dvije tiple koje fale nisam stavio jer ispod naslona zadnje klupe nema neke sile koja bi oblogu povlačila a i ne vidi se da tiple nedostaju. :DD
Naravno trebalo je ponovno pojaseve provući kroz otvore na oblozi i vratiti na mjesto plastične obrube kroz koje se izvlače van.
Ne smijemo zaboraviti ponovno vijcima učvrstiti pojaseve za pod ispod stražnje klupe.






Još je preostalo na krovnu oblogu učvrstit dvije kukice na koje će se zakačiti razvučena roleta. Kukice se također vijcima zarvrću u krovnu oblogu koja također od mekanog materijala ali dovoljno čvrstog da drži dva mala vijka.

Evo par sličica kako sada izgleda Logan sa rolo suncobranom. Za sada sam zadovoljan izgledom i efektom. :luxhello:














Sada će sunce manje zagrijavati unutrašnjost auta i pržiti u glave putnika na zadnjem sjedalu (iako se ja nikad tamo ne vozim  :D) a i Logan sada izgleda malo otmjenije  :lux:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

glavonja3

Ovo je odlicno, naravno. Mozes li reci gde si narucio tu roletnu ili jos bolje dati link/podatke o njoj?

Aleks

 :aplause:
Kada sam montirao svoju roletnu, nisam otkacinjao pojaseve jer me je mrzelo, pa sam samo odvojio policu i spustio je na zadnji naslon koliko su pojasevi dozvoljavali, i u kolima je pricvrstio.
U svakom slucaju  :respect: za uputstvo!  :ziveli:

david


perke21


Loganovac

 :to:

Međutim, ja sam u Grčkoj kupio rolo zavesu koja se montira veoma lako, uglave se nosači sa oprugama između police i gornje strane kedera zadnjeg stakla, bez komplikacije. Skine se i postavi za minut.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

stalker

Admine daj koju fotku tog tvojeg rješenja. Ja sam se se pošteno namučio dok sam ovu postavio.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

maestral5747


DrJekyll

Citat: maestral5747 poslato 11.10.2011. - 22:07
kad na vrbi rodi...
hahahahaha :lau: opasno je zezati admine :Smiley:


Ja sam za to rešenje na Sanderu kupio elipsasti zastor, ili kako se već zove, onaj što se stavlja sa strane na stakla. Verovali ili ne paše mi od kedera do kedera kao da je fabrički za to pravljeno. Jedino što je skidam...tj spuštam zbog preglednosti noću itd. A taman mi i pokriva celu zadnju policu ovako i samim tim mi sakriva zvučnike da ne bi neki lopovčić zagledao.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Admin jednostavno zaboravio  :bonk:

Slikaću, naravno.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleks