Landirenzo-problem sa ECU

prethodna tema - sledeća tema

Dusko

U predhodnih pet godina , vozeći na TNG, sa loganom sam prešao pedesetak hiljada km. Ugradjen je uredjaj Landirenzo i sem redovnih servisa, nisam imao vanrednih troškova. Medjutim...! :agr:
Jedno jutro prilikom prebacivanja sa benzina na plin (meni se čini da je u tom trenutku) auto je malo trgnuo, kao da je na trenutak ostao bez goriva, ali je onda nastavio normalno da radi. Dodjem na posao, parkiram, posle podne krenem kući, sve deluje OK. Medjutim, u toku vožnje vidim da ne prebacuje na gas, pa ga prebacim ručno, pomoću prekidača. Svratim nešto do grada, posle 15-20 minuta krenem, opet neće na gas sa tom razlikom što ga više ni ručno ne mogu prebaciti, a signalne lampice na prekidaču se pogasile. Kasnije, kad sam stigao kući, ugasim auto, upalim, lampice na trenutak zasvetle po propisu, ali se odmah pogase. :conf:
Sutradan pravac servis. Majstor priključi svoj računar, ali na njemu "mrak", uopšte ne prepoznaje ECU uredjaja. Posle pregleda svih kablova, spojeva, džekova, osigurača... isti slučaj. Zatim moj ECU zameni nekim njegovim, poveže , ništa. Opet sve pregleda, poveže, pokrene, radi Logan k'o Švajcarac :too: Vrati moj kompjuter, ništa!
Dijagnoza: pokvaren ECU!!
Rešenje: 1. nova kontrolna jedinica 250-280e (nisam siguran šta tačno reče, nadam se da ćete me razumeti); 2. popravka, ako je moguće, stare 50-ak evra ( radi neki njihov saradnik).
Ja se, naravno, odlučim za drugu varijantu i.......juče su od tada prošle tri nedelje, a ja se još uvek vozim na benzin! :banghead: Zvao sam servis (inače ovlašćeni) već "šesdesetpet puta", oni kažu da nije do njih već saradnika i da jedino što oni mogu je da mi vrate ECU. Daću im fore još par dana pa ako ništa ne reše, nosiću ga kod nekog drugog, ako mu uopšte ima spasa.
Ako je kvar u ECU, ja pretpostaljam da je problem negde u napajanju (obzirom da nikako ne reaguje), a to bi se trebalo moći popraviti. :ces:
Ja ispisah čitav roman, ne zamerite.
Ima li ko bilo kakav savet, rešenje, neko slično iskustvo, sve je dobro došlo???

Keka

Mnogo je to para za ECU. Za te novce ima kod uvoznika citav set.

http://www.unionkaric.rs/senkventni_setovi.html

Pozovi pa vidi kakve su cene kod njih za ECU. Ako je stvarno toliko skup, onda bolje da promenis ceo set.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


slavko_bgd

#2
@Dusko

Nisam najbolje razumeo ovo što ste napisali, pa bih da pitam gde Vam je stari, neispravni ECU?
Novi ECU OMEGAS jeste skup i to mu je cena. Možete, kao što Vam je dao savet Keka, kupiti ceo set koji košta otprilike koliko i ECU a računajte i da ćete platiti rad za zamenu uređaja pa se dobro raspitajte o svemu pre nego što odlučite...

Dusko

#3
Majstor pretpostavlja da je pokvaren moj ECU, a kako oni ne rade sa elektronikom, odneo ga je ko nekog njihovog saradnika (verovatno servisera za računare, audio i tv uredjaje). Odatle ga već nema tri nedelje.

bmiillan

majstor treba da zna a ne da pretpostavlja.

ako elektronicar nije za tri nedelje ustanovio kvar nece ga ni popraviti
nemoj na silu uzmi veci cekic

zac

#5
@Dusko

Prijatelju , uzmi ti tu elektroniku (ECU) i odnesi u BG-elektronik , oni ce je srediti sigurno ,

Dusko

Pre par dana sam promenio ECU i problem je rešen. Inače, samo "rešavanje" izgleda ovako:

- ECU OMEGAS....180 eura (kupljen kod EKOLUKA KEY D.O.O. Kragujevac)
- dostava...........250 din. (na kućnu adresu,za jedan dan)
- servis..............2500 din. ( ugradnja i kalibracija)

Kako kažu momci iz servisa, kvarovi na računaru su dosta retki, ali ne i zanemarljivi. Ispoljavaju se na različite načine, a zbog čega do njih dolazi nisu mi znali reći. Kao neku preventivu stavili su slabiji osigurač (7.5A, a fabrički predvidjeno 20A). Što se tiče popravke ECU, po rečima majstora "mrka kapa". Kažu da je dosta njih pokušalo, ali rezultata nema.

Možda bi nam o ovome mogao nešto više reći Slavko_bgd, kao najpozvaniji za Landirenzo uredjaje.

Inače, moj pokušaj popravke je propao, čekao sam elektroničara skoro mesec dana, da bi se ispostavilo da on nije ni pogledao računar (zvanično, ima puno drugog posla). :whistling:

Loganovac

Citat: Dusko poslato 18.06.2011. - 18:02
Zatim moj ECU zameni nekim njegovim, poveže , ništa. Opet sve pregleda, poveže, pokrene, radi Logan k'o Švajcarac :too: Vrati moj kompjuter, ništa!
Dijagnoza: pokvaren ECU!!

Izvinjavam se, tema mi je nekako promakla dok sam bio na odmoru. Veoma je čudno da novi ECU nije proradio pri prvom priključivanju.
U svakom slučaju, mislim da si na kraju dobro prošao uzimajući u obzir Slavkovu informaciju o ceni. Ostaje nam da se nadamo da su ovakvi kvarovi retki.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

slavko_bgd

Na sreću-retki su. Na žalost-dešavaju se...

Loganovac

Nego, da rezimiramo i okončamo ovu temu, da li je "normalna" cena ovog ECU-a 180 ili 280EUR?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Dusko

U svakom slučaju ova od 180EUR je "normalnija", pogotovu što se radi o kupovini od zvaničnog distributera (EKOLUKA KEY DOO, Kragujevac). E sad, svakom prodavcu je njegova cena idealna, a na kupcu je da to proveri :kava: